Banka Kartları

Emekliye Özel Kredi Kartları

Emeklilerin günümüzde geçim şartları sıkıştığında kredi kartına başvurduğuna şahit oluyoruz. Değişen emekli maaşları, ortaya çıkan masraflar sonucu kredi kartına başvuran emekliler için bilgilendirme yapılmalıdır. Emekliler maaşlarını aldıkları bankadan veya başka bankalardan kredi kartı edinebilirler. Emekli kişinin kredi kartına başvururken dikkat etmesi gereken bazı şeyler vardır. Kredi kartı ehliyetinin olup olmaması dikkat edilecek en önemli hususlar arasında gelir. Kredi kartı bir ödeme aracı olarak kabul edilmeli, borçlanma aracı olarak kullanıldığında maddi felakete yol açtığı bilinmelidir.

Ziraat Bankası’ndan Emeklilere Kredi Kartı

Emeklilere kredi kartı imkânı sunan bankalardan biri Ziraat Bankası’dır. Emeklilere bolca hizmet veren ve gerekli kredi ürünlerini sunan, emekliye özel kredi kartı tahsis eden bankalar arasında sayılır. Emekliler bu kredi kartını kullandığında şu avantajlarla karşılaşır:

  • Her alışverişte ekstra puanlar,
  • Taksit erteleme özelliği, otomatik ödeme talimatı,
  • Nakit avans, taksitli nakit avans,
  • İhtiyaç kredisi

Bu saydığımız özellikler bankalardan bankaya göre değişebiliyor. Şubelere giderek emekli kişi başvuru yapabilir, hatta bu başvuru işlemini ATM’lerden dahi gerçekleştirebilir.

Göz atabilirsiniz: Emekliye Özel Kredi Veren Bankalar

QNB Finansbank’dan Emeklilere Özel Kredi Kartı

Emekli kişilere özel, CardFinans kartını banka müşterilerine sunmaktadır. Toplamda kart sahipleri için 1500’den fazla marka ve 250 binin üzerinde alışveriş yerinde çeşitli avantajlar sunuyor. Bu kart ile yapacağınız aylık alışverişlerinizde %5 indirim, eczane alışverişlerinizden yine %5 indirim, sağlık ve eğitim harcamalarınızda ise vade farksız 3 taksit imkânı vardır. Cep telefonu ile başvuru yapmak oldukça kolay kısa mesaj ile EMEKLİ yazarak 2273’ göndermeniz kredi kartı başvurunuz için yeterlidir.

Bakıldığında emekliye özel kredi kartı her bankada mevcut değildir. Ancak hemen her banka emekliler için kredi kartı vermekte sorun çıkarmıyor. Bu kredi kartları bazen emekliler talebi ile gerçekleşse de bazen de kişinin isteği dışında ona özel teklifler sunulabiliyor. Özellikle emekli maaşını temin ettiği banka, her emekli kişiye oldukça yüksek limitlerde kredi kartı sunuyor. Emekli kişi kredi kartı için başvuru yapmak istediğinde en kolay yöntem şubeye gitmektir. Çünkü istenilen her türlü evrak bankada mevcuttur. Emekli maaşınızı aldığınız banka haricinde kredi kartı başvurusu yapmak istiyorsanız internet veya telefon bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz ve size söylenen evrakları bankaya götürmek zorundasınız.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar başlıklı makalemizde Ev Hanımlarına Kredi, Garanti Bankası ve Şekerbank hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı