Krediler

Emekliye Kredi Vakıfbank

Kamu sermayeli bankalar arasında yer alan Vakıfbank özellikle emekli sandığından emekli olan tüketiciler tarafından tercih edilse de her geçen gün daha fazla emekli özelinde kampanya düzenlemesiyle müşteri portföyünü genişletmektedir. Bu kapsamda düzenlenen kampanyalardan birisi de nakit ihtiyacı karşısında kullanılabilecek emekli kredisi ürünüdür. Vakıfbank, nakit ihtiyacı olan emeklilerin basit başvuru prosedürleri sonrasında 40 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi kullanmasını mümkün kılmaktadır. İlgili kredi ürününden yararlanarak nakit ihtiyacını karşılamaya karar veren tüketiciler için Vakıfbank emekli kredisi başvurusu 40 bin TL için nasıl yapılır, şartları nelerdir ve türevi konulara değinilmesi yararlı olacaktır.

Göz atınız: Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emeklilik en garanti gelir kaynağıdır. Kredi çekeceğiniz banka sizden hayat sigortası isteyecektir. Emekli maaşınızı aldığınız hesaba kredi çekmeniz işlerinizi kolaylaştıracaktır. Devletin dile getirdiği emekliye faizsiz kredi henüz kullanılmaya başlanmadı. Bir çok emekli tarafından yakından takip edilen konu da henüz bir gelişme yok. Şuan için Vakıfbank şartlarını yerine getirerek düşük faizli emekli kredisi kullanabilirsiniz.

Vakınfabk’dan alkışlanacak güzel bir kredi kampanyası geliyor. Yüksek limit ve düşük faiz, tam anlamıyla sizleri yansıtacak ve derdinize derman olabilecek türden. Yapabileceğiniz en yüksek kredi vadesi 48 aydır. Çekebileceğiniz en yüksek kredi tutarı sa 90.000 tl’dir. Bu arada en düşük kredi vadesi de 3 aydır. Lakin çok farklı ödeme seçenekleri de mevcuttur. 3 ayda bir ödeme seçeneğinin olabileceği gibi, aylık eşit taksitli ödeme imkanınız da var. Değişken taksitli ödeme seçeneği de bulunuyor. Son olarak ilk 3 ayı ödemesiz olarak da kredi çekebilirsiniz. Dilerseniz şimdide biraz hesaplamalara değinelim ki, bu kampanya daha da iyi anlaşılabilsin.

Vakıfbank Emekli Kredisi Şartları

Maaşını Ptt’den alan emeklilere özel olarak taksitli ihtiyaç kredisi Vakıfbank’ta! Siz de eğer maaşınızı Ptt şubelerinden alan bir emekliyseniz Ptt’den kolaylıkla Vakıfbank kredisi kullanabilirsiniz. 20.000 TL’ye kadar, 36 aya varan vade seçenekleri, uygun faiz oranlarıyla bu krediyi Ptt şubelerinden kullanabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank şubelerine giderek de başvurunuzu yapabilirsiniz. Vakıfbank’ta emekli kredisi kullanabilmek için yaş sınırı ise 80 yaşını aşmamış olmak gerekmektedir.  Ayrıca Ptt’den değil de Vakıfbank’tan kredi kullanacak olanlar 48 aya varan vadeler ve 1,84 faiz oranıyla (her emekliye göre faizler değişebilir) kredinizi kullanabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Emekliye Özel Kredi Kartları

Ne Kadar Kredi Kullanabilir?

Emekli maaşının 10 ila 15 katı arasında kredi verilmesi, emekli kredilerinde bankaların sıklıkla kullandığı kampanyalardan biridir. Ancak asıl kullanılabilecek kredi belirleme yöntemi, aylık gelirin en fazla yarısının (%50’sinin) “ödenebilir aylık taksit tutarı” olarak belirlendiği yöntemdir. Bu yöntem neredeyse her banka tarafından kişinin kredi notuna göre kullanılır. Örneğin kişinin aylık kayıtlı geliri 4.000 TL ise en fazla 2.000 TL toplam aylık kredi taksiti ödeyebilir şeklinde banka tarafından bir hesaplama yapılır. Sayfamızda bulunan hesaplama aracı da bu şekilde hesaplama yapıyor.

Göz atabilirsiniz: Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Yaş Sınırı Kaç?

Emeklilerin kredi kullanma yaşı bankalara göre değişkenlik gösterir. Ancak genel ortalama olarak 80 yaşı üst sınır olarak kabul edilir. Örneğin 80 yaş sınırı uygulanan bir bankaya 78 yaşında bir emekli, kredi için başvuruda bulunursa en fazla 2 yıl yani 24 vadeli bir kredi kullanabilir. Ayrıca bu uygulama tüm krediler için de geçerli.

Emekli Kredisi Şartları

Krediyle ilgili açıkta herhangi bir yasal veya idari takibin olmaması,

80 yaşının üzerinde olunmaması,

Emekli olarak çalışılıyorsa resmi geçerliliği olan belgeyle kanıtlanması,

Kredi talebinin ihtiyaç ve taşıt kredilerinde 60 ayı geçmemesi,

Talep edilen taksitlerin aylık gelirin yarısını geçmemesi,

İpotek verilecekse eş rızasının yazılı olarak bankaya verilebilmesi,

Faiz Oranları Nedir?

Faizsiz kredi henüz devlet tarafından onaylanmadı. Vakıfbank emekliye kredi oranları ihtiyaç kredisi adı altında 2,49 oranında veriliyor. 60 Aya kadar taksitlendirme yapabiliyorsunuz. 60,000 TL tutarına kadar kredi kullanabiliyorsunuz ancak full limit için sadece emekli maaşı yetersiz kalıyor. Yanında kira geliriniz yada mevduat hesaplarınız gibi güçlendirici nedenler aranıyor. Sadece emekli maaşı ile ne kadar kredi çekebilirim diye merak ediyorsanız 35,000 TL ye kadar rahatlıkla onaylanıyor ancak kredi geçmişinizin temiz olması gerekiyor. Kredi kartı ödemeleriniz tek tek inceleniyor. Gecikmelerin olması durumlarında size negatif olarak dönüyor.

Emekliye Faizsiz Kredi

Faizsiz kredi için Devletten onay bekleyen bu proje meclis onaylamasından sonra halkın kullanımı için resmi gazetede yayınlanacak. Şuan Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumda emeklilere faizsiz kredi meclis oylamasına sunulması yakın tarih olarak görülmüyor. Emeklilere sadece Vakıfbank değil tüm bankaların en sevdiği kredi modelidir. Emekli maaşı en garanti gelir kaynağıdır ancak tutarın düşük olması krediyi limitliyor. Yanında konut tapusu yada ekstra gelir sunmanız durumunda çok iyi krediler çekebiliyorsunuz.

Detaylar: Emekliye Faizsiz Kredi Desteği

Bir önceki yazımız olan Emekliye Kredi Halkbank başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Merhaba!

  Mali desteğe mi ihtiyacınız var? dünyanın her yerinde ihtiyacı olan borçlulara her türlü krediyi veriyoruz.

  5.000 – 10.000.000 ABD Doları
  * amaç *% 3 faiz oranı
  * 1-20 yıl arasında ödeme seçeneği.
  * Aylık ve yıllık ödeme planı arasında seçim yapın.
  * Kredinin esnekliği.

  Yardım için lütfen bizimle iletişime geçin.
  E-posta: creditfinancierhome@gmail.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı