Krediler

Emekliye Kredi Halkbank

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Maaşını Bankadan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterileri tüm nakit ihtiyaçları için aylık düşük faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredidir. Emekli maaşınız bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamada yetersiz kalıyorsa Halkbank’a gelebilirsiniz. 75 yaş üstüne kredi veren pek çok  banka bulunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi de Halkbank’tır. Mini emekli, mutlu emekli vb. ihtiyaç kredileri ile Halkbank’ tan emekli maaşınızı almak kaydı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Göz atmanızda fayda var: Emekliye Kredi Veren Bankalar

Halkbank tarafından düşük faiz oranları 5 bin TL kredi verilmektedir. Ayrıca emekli maaşının 10 katı kadar da kredi verildiği bilinmektedir. Halkbank emekli kredisi ile düşük faiz oranlarından ve 60 ay vade imkanından yararlanarak kredi çekebilirsiniz. Sadece emekli vatandaşlarımızın yararlanabileceği kredileri avantajlı faiz oranlarıyla sizleri bekliyor. Halkbank emeklilere, mutlu emekli ihtiyaç kredisi ve emekli mini kredi olmak üzere 2 çeşit kredi sunuyor.

Mini Kredi İçin

Uygun faizlerden yararlanıp, düşük tutarlı kredi çekmek istiyorsanız Halkbank mini kredi tam size göre! % 1,53 faiz oranından yararlanarak 5 Bin TL’lik kredi çekebilirsiniz. Hem de 60 ay vade seçeneği ile. Halkbank mini krediden sadece emekli olan vatandaşlarımız yararlanabilir. Halkbank şubelerine giderek mini krediye başvuru yapabilirsiniz. Sms ile başvuru yapmak için: aralarında boşluk bırakarak MINI, T.C. kimlik numarası, gelirinizi ve çekmek istediğiniz tutarı yazarak 3452’ye mesaj atmalısınız.

İhtiyaç Kredisi İçin

Mutlu emekli ihtiyaç kredisinden, mini kredide olduğu gibi sadece emekli vatandaşlarımız yararlanabilir. Düşük faizlerle, 50 Bin TL’lik kredinizi 60 ay vadeli çekebilirsiniz. Halkbank müşteri olan ya da olmayan her emekli vatandaşımız krediye başvuru yapabilir. Halkbank müşterisi olmayan vatandaşlarımız, Halkbank.com.tr adresinden başvurularını direkt yapabilirler. Sms ile başvuru yapmak için: aralarında boşluk bırakarak EMEKLI, T.C. kimlik numarası, gelirinizi ve çekmek istediğiniz tutarı yazarak 3452’ye mesaj atmalısınız. Başvuru İçin
T.C. kimliği, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi,

Gelir belgesi

Kamu çalışanları: bordro

Özel Sektör Çalışanları: bordro, çalıştığı şirketin imza sirküleri, sgk hizmet döküm belgesi

Emekliler: sgk’dan alınan emekli belgesi, emekli maaş vüzdanı, emekli olup da hala çalışan vatandaşlarımız varsa bunu belgelendirmeleri ve iş yeri destek prim bildirgesini getirmeleri gerekmektedir.

Serbest meslekle uğraşanlar: vergi levhası, yıllık olarak gelir vergisi beyanı, işletme hesap özeti, ve ticari sicil gazetesi

Çiftçiler: çiftçilik belgesi, müstahsil makbuzu ve arazi tapuları.

Kredi ödemelerinizi

Aylık eşit taksitli,

Artan taksitli,

Azalan taksitli,

3 ayda bir eşit taksitli,

Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.

Ne kadar Kullanabilirler?

Bankalar; geliri devlet tarafından en güvenilir kaynak olarak gördüğü emeklilere, emekli maaşlarının 10-15 katı arasında değişen değerlerle kredi kullandırmaktadır. Tabi bu rakamlara; emeklinin devam eden kredisinin bulunması, kredi notlarının düzgün olması ve yaş riski gibi etkenler önemli faktör olarak göze çarpmaktadır. Tüm bu veriler Emekli nin bankadan kullanacağı kredinin miktarını belirlemede önemli rol oynar.

Göz atabilirsiniz: Emekliye Faizsiz Kredi Desteği

Kredi tutarı belirlenirken dikkat edilecek en önemli faktör ise maaşının yarısını geçmeyecek taksitlendirmede ortaya çıkan rakamdır. Örnek olarak anlatacak olursak; emeklinin aylık sabit maaşı 3.000 TL ise, yalnızca toplamda 1.500 TL taksite bölünecek vadeler belirlenir. Bu hesaplama bankanın kredi kullanacak müşterisinin aylık ödemelerinde aksama yaşamamasını öngörmesi üzerine oluşturulmuş bir yöntemdir.

Emekli Kredisi Yaş Sınırı
Bankalar risk derecelerini kendi oluşturduğu kanunlarla belirler. Her bankanın kendi yaş kriteri bulunmaktadır. 79 yaş ve üzeri olan emeklilerin kredi çekme imkanı oldukça düşük veya faiz oranı oldukça yüksek olarak belirlenir. 79 yaş hesaplamasında; yaşı 77 olan bir emeklinin başvurusunda sadece 2 yıllık yani 24 ay vadeli kredi kullanması sağlanacaktır. Banka kendi kazanç riskini daha öncelikle tuttuğu için bu yöntem hemen hemen tüm bankaların kredi kampanyalarında geçerlidir.

Koşullar

Banka hesaplarındaki tüm işlemlerinde yasal veya idari takibin olmamalı

79 yaşının üzerinde olunmamalı

Emekli olarak çalışılıyorsa resmi bir belgeyle sunulması

İhtiyaç ve taşıt kredi başvurularında 60 ayı geçmemeli

Kredi taksitlerin belirtilen aylık gelirin en fazla yarısı olması

İpotekli durumlarda evli ise eş rıza yazısı verilmesi

Krediden yararlanmak isteyen emekillerin emekli maaşı ödemelerini Halkbank şubeleri üzerinden almaları ya da Halkbank şubeleri üzerine taşıma taahhüdü vermeleri yeterli olacak.

Bir önceki yazımız olan Emekli En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı