Krediler

Emekliye Faizsiz Kredi Desteği

Emeklilere yönelik açılım yapan bankaların yanı sıra devlet tarafından desteklenen faizsiz kredi imkanı geliyor. İsteyen kişi maaşının 3 katı kadar avans alabilirken isteyenler de faizsiz kredi imkanından faydalanabilecekler. Maaşın 10 katına kadar kullanılabilecek faizsiz kredi için bazı özel şartlar da bulunuyor.

Faizsiz Kredi Detayları

İhtiyaçları olan emeklilere özel olarak yapılan bu kampanya ile maaşın tam 10 katına kadar kredi kullanılabiliyor. Ancak bu kredi için üst limit 20.000 TL olarak belirleniyor. Kullanılacak olan kredinin taksitleri emekli maaşlarından otomatik olarak kesileceği için kişilerin ödeme yapmama gibi durumları ortadan kalkıyor. Ödeme garantisini alan bankalar tarafından onaylanan krediler bazı durumlarda onaydan geçemeyebiliyor. Bu durumları şu şekilde açıklayabiliriz;

  • Kredi kartı borcu olanlar yada bu borçlarını ödemeyen kişiler borçlarını ödeyene kadar bu imkanlardan faydalanamayacaklar.
  • Kredi skoru çok düşük olan kişiler finansal ödemelerini zamanında yapmadığı yada ödemelerde aksatma yaşattığı için devlet destekli faizsiz krediden faydalanamayacaklar.
  • Kara listeye girmiş kişiler yada avukatlık durumda borçları olan kişiler de faizsiz kredi desteğinden faydalanamayan kişiler arasında bulunacak.

Kamu bankaları ile başlayacak olan emeklilere faizsiz kredi imkanı daha sonrasında özel bankalarla yapılacak olan anlaşma ile tüm bankalar tarafından müşterilerine sunulabilecek.

SGK Maaşın 3 Katına Kadar Avans Veriyor!

Faizsiz kredi desteği istemeyen kişiler isterlerse SGK tarafından sunulan maaşın 3 katına kadar avans fırsatından faydalanabilecekler. Alınan bu avans 36 aya varan vade seçenekleri ile geri ödenebileceği için bir nevi kredi benzeri olacak. Örnek olarak 1.000 TL emekli maaşı olan kişiler alacakları 3.000 TL avansı 36 ay vade ve 83.33 TL taksitler halinde ödeyebilecekler.

İlginizi çekebilir: Kolay kredi veren bankalar

Bankaların bunlarla birlikte emeklilere özel olarak sunduğu ve sunacağı imkanlar ise ücretsiz havale ile EFT, ücretsiz bankacılık işlemleri, diğer bankaların ATM’lerinden sınırsız sayıda maaşlarının çekimi olarak belirleniyor. Kredi kartı olmayan emekliler için maaşlarını taşımaları halinde kredi kartı veren bankalar olduğu gibi faizsiz kredi desteğinin yanı sıra düşük faiz oranı ile emekli kredisi verilebiliyor. Yatırımlarını değerlendirmek isteyenler için ise sıradan vatandaştan daha fazla faiz oranı bankalar tarafından emeklilere sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan Ev Hanımlarına Kredi Olanakları başlıklı makalemizde Ev Hanımlarına Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı