İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Elazığlı Çiğköfteci Bayilik Başvurusu ve Şartları

Elazığlı Çiğköfteci bayilik başvuruları için firmanın başlangıç koşulu, en az 20 metre kare ölçüsünde bir mekanın bayilik için hazır bulundurulmasıdır. Belirlenen mekanın araç giriş çıkışının kolay olacağı bir bölgede seçilmesi de bir diğer koşul olarak bilinmektedir.

Elazığlı Çiğköfteci bayilik açmak isteyenler için yeterli sermayenin de bulundurulması gerekmektedir. Şubenin açılması için gerekli toplam maliyet tutarı 15.000 TL olarak belirlenmektedir. BU tutarın 5.000 TL’si firmanın marka bedeli olarak alınmakta, diğer kısmı ise destek hizmetlin bedeli olarak alınmaktadır.

Bayilik açılış maliyetlerinin içerisinde konsept tercihleri değişiklik oluşturmaktadır. 3 ayrı konsept içeriği bulunan markanın, mağaza büyüklüğüne göre kurulum maliyetleri de artış gösterebilmektedir.

Dado Tantuni bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Elazığlı Çiğköfteci Bayileri için Sağlanan Destekler Nelerdir?

Elazığlı Çiğköfteci bayilik destekleri, firmanın uzun yıllardır çalışmakta olduğu kalitenin korunması ve geliştirilmesine yönelik içerikler sunmaktadır. Yeni girişimcilerin markaya uyum sağlaması ve iş birliği içinde çalışması şu destekler ile mümkün olmaktadır:

  • Personel desteği ile yeni açılacak olan bayiliğin eleman eğitimleri sürdürülmektedir. Buna ek olarak firmanın tecrübeli personelleri ile mağazanın gelişimine yönelik destek sunulmuş olmaktadır.
  • Her bayilik için verilen reklam desteği, markanın ortak reklam politikası bünyesinde aynı şekilde yapılmaktadır. Bu sayede geniş bir müşteri yelpazesine de sahip olmak mümkün hale gelmektedir.
  • Pazarlama desteği ile girişimcilik alanında yeni olan bayi temsilcileri için satış desteği sunulmaktadır. Özellikle başlangıç sürecinde verilen bu destek ile kazancın hızlı bir biçimde elde edilmesini sağlamaktadır.
  • Bayilerin konumu belirlenirken de firma yetkilileri tarafından destek sunulabilmektedir. Bu sayede müşterilerin en çok talep ettiği bölgelere kurulum yapılarak, kar marjları arttırılabilmektedir.

Elazığlı Çiğköfteci bayilik açmak isteyen yeni girişimciler için sektöre yönelik teorik ve pratik bilgiler de sunulmaktadır. Bu sayede gıda sektöründe daha önce çalışmayan kişilerin de bu alanda yatırım yapma olanakları oluşturulmaktadır.

Elazığlı Çiğköfteci Bayilik Maliyetleri Nasıldır?

Elazığlı Çiğköfteci bayiliği almak için oluşan maliyetler, belirlenen ortalama maliyetin 15.000 TL olduğu bilinmektedir. Fakat bu tutar en küçük bayilik üzerinden hesaplanmakta maliyet tutarları da buna göre belirlenmektedir.

Markanın isim hakkının yanı sıra bayiliklerin sürdürülmesi için verilen destekler, kurulum süreçleri de maliyet tutarları arasında yer almaktadır. Bu tutarlar, girişimcilerin talep ettiği destekler ya da mağaza için firma yetkilileri tarafından sunulacak destekler ile oluşturulmaktadır.

Açılan bayilikler için bilinen kar marjı %100 olmaktadır. Bu sayede maliyetlerin geri dönüşü kısa sürede olmaktadır. Gerekli destekler ile uygun konumlarda kurulan bayiliklerin AR-GE çalışmaları da kar marjının da desteklenmesi sağlanmaktadır.

Maliyet tutarlarının içerisinde ürün temin tutarları da bulunmaktadır. Bayiliğin başlangıç sürecinde firmanın standart olarak belirlemekte oldukları ürün miktarlarınca satış yapılmaktadır. Ürün temini, bayiliğin işlemeye başlamasının ardından girişimcinin talebi ölçüsünde olabilmektedir.

Ayrıca Do Do Box bayilik bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Elazığlı Çiğköfteci Başvuruları Nasıl Yapılır?

Elazığlı Çiğköfteci bayilik başvuruları yapılırken 0542 428 51 10 numaralı hat üzerinden ön başvuru yapılabilmektedir. Bu görüşme içeriğinde firmanın şartları ve sermaye tutarları gibi bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Telefon görüşmeleri olumlu olan yatırımcılar için yeni bir görüşme ayarlanması üzerine randevu oluşturulmaktadır. Oluşturulan randevu, kabul edilmiş şartlar üzerinden detaylandırılmaktadır. Firma yetkilileri, özel olarak belirledikleri niteliklerin arayışlarını bu görüşmelerde yapmaktadırlar.

Elazığlı Çiğköfteci bayilik başvuru süreçlerinde ekonomik durumlar da önem arz etmektedir. Bu sebeple yatırımcıların gerekli sermayeyi önceden hazır bulundurmaları önerilmektedir. Buna ek olarak firmanın zorunlu tuttuğu destek hizmetlerin tamamlanması ve ürün satışı için gerekli ödemelerin de yapılması adına ekonomik yeterlilik önemli bir kriterlerin başında yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Dois Döner Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı