Genel

Eczacıbaşı Personel Alımı Başvurusu

Eczacıbaşı eleman alımı müracaatları her yıl insan kaynakları ve yetkili birimler tarafından, hazırlanan iş ve bütçe raporlarına göre açılmaktadır. Firma bünyesine yapılacak personel alımı sürekli bir şekilde değil, ihtiyaç halinde yapılmaktadır. Firmanın sağladığı istihdam kaynakları, ülke genelinde oldukça geniş bir yelpaze altında bulunmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, boş pozisyonlar için yayınladığı iş ilanlarının tümünü, resmi internet sitesi aracılığı ile yayınlamaktadır. Bunun yanı sıra acil istihdam edilmek üzere aranan personel ilanları, iş arama sitelerinden de verilebilmektedir. Bu sebeple başvuru yapacak kişilerin, sık sık internet platformlarını kontrol etmesinde fayda olmaktadır.

Doğa Koleji personel alımı bilgileri yazımızdadır.

Eczacıbaşı Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Eczacıbaşı eleman alımı müracaat formlarına ulaşmak firma bünyesinde başvurulacak her pozisyon için, temin edilmesi gereken ilk belge konumundadır. Firma yetkili birimleri, şirket bünyesine nitelikli iş gücünü çekebilmek ve değerlendirebilmek adına, iş başvuru süreçlerinde bazı formlar hazırlamaktadır. Hazırlanan başvuru formlarını, işe başvuru yapacak her adayın dikkatli ve eksiksiz bir şekilde doldurması beklenmektedir. Başvuru formları işe başvuru yapacak adayların, yetkili kişilerce ön değerlendirilmesinin yapılabilmesi amacı ile hazırlanmaktadır. Formlar ile birlikte yapılan ön değerlendirmelerde, başarılı olan nitelikli kişiler, diğer değerlendirme aşamalarına davet edilmektedir.

Başvuru formlarının içeriklerinde, başvuru yapan adayın tecrübeleri ve yetenekleri gibi çeşitli konularda sorular bulunmaktadır. Adayın belirtilen sorulara, açık ve doğru cevaplar vermesi gerekmektedir. Yanlış cevapların tespiti halinde, adayın adaylık süreçleri durdurulmaktadır. Bununla birlikte başvuru formlarını temin edemeyen kişiler, başvuru süreçlerine dâhil edilmemektedir. Başvuru formları, firma insan kaynakları birimlerinin yayınladığı iş ilanlarında bulunmaktadır. Başvuru yapmayı düşünen adayların tümü, belirtilen ilanların eklerinden formları temin edebilirler. İlan eklerinde formlara ulaşamayan adaylar, resmi internet sitesinden güncel başvuru formlarının tümüne ulaşabilirler.

Eczacıbaşı Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Eczacıbaşı eleman alımı müracaat koşulları firma bünyesine, nitelikli iş gücünü çekmek amacı ile insan kaynakları birimleri tarafından hazırlanmaktadır. Firma yetkilileri boş pozisyonlara, eleman istihdamı sağlarken, şirket niteliklerine ve isteklerine uygun elemanları tercih etmektedir. Bu sebeple başvuru yapacak her kişi, ilanlarda belirtilen iş ilanlarının tümünü eksiksiz bir şekilde sağlamak zorundadır. Şartları sağlayamayan kişiler, aday değerlendirme süreçlerine dâhil edilmemektedir.

Genel olarak firma başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin eczacılık veya kimya mühendisliği bölümünden mezun olmak
 • En az 3 yıl tecrübe sahibi olmak
 • İyi derecede İngilizce bilmek
 • Üretim süreçlerine hâkim olmak
 • Gerekli bilgisayar yazılımlarını kullanabiliyor olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Seyahat engeli bulunmamak

Eczacıbaşı Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Eczacıbaşı eleman alımı başvuru belgeleri firma bünyesine başvuru yapacak her kişinin, başvuru yaparken temin etmesi gereken belgeleri oluşturmaktadır. Firma yetkilileri tarafından istenilen belgeler, adayın işlemlerini gerçekleştirebilmek adına istenmektedir. Bu sebeple belgelerinde herhangi bir eksik olan kişinin, başvuru süreçleri işleme alınamamaktadır. Firma tarafından istenilen belgelerin tümü, kolay ulaşılabilen ve temin edilebilen belgelerdir. Bu sebeple adayların belge teminini, oldukça kolay bir şekilde halledebilmektedir. Belgelerin tümünde e-devlet çıktıları kabul edilmektedir.

Eczacıbaşı başvuru belgeleri genel olarak, aşağıda ki gibidir;

 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi ve aslı
 • Diploma veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Sağlık raporu
 • Onaylı akciğer filmi
 • Sigorta dökümü
 • Başvuru formu
 • Askerlik hizmet belgesi
 • İkametgâh belgesi
 • Sicil kaydı

Eczacıbaşı Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Eczacıbaşı şirketi staj başvurusu yapmak konu ile ilgilenen kişilerin, oldukça arzu ettiği bir durumdur. Eczacıbaşı firması, günümüz Türkiye’sinde kendi alanında lider bir şirket konumundadır. Bu sebeple istihdam oranları da oldukça yüksek olmaktadır. Özellikle eczacılık ve kimya alanlarında eğitim gören öğrenciler, firma bünyesinde ki staj programlarına yüksek bir şekilde başvuru yapmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, firma bünyesine kaliteli ve zeki öğrenci yatırımı yapmak adına, bazı şartlar çerçevesinde programlara kabul etmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, şirket bünyesinde çok çeşitli staj programları hazırlamaktadır. Belirtilen programlara başvuru yapabilmek için, yine firma tarafından yayınlanan başvuru şartlarının tümünü sağlamak gerekmektedir. Öncelikle programlara başvuru yapabilmek için, eczacılık veya kimya alanında eğitim görme şartı bulunmaktadır. Bu şartı yerine getiren öğrencilerden, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 3.00 olanlar programa başvuru yapabilmektedir. Staj başvuruları, firma resmi internet sitesinde ki kariyer bölümünden veya personel alımı iş ilanlarından yayınlanmaktadır. Bu sebeple belirtilen adresler, sık sık takip edilmelidir.

Ayrıca Defacto personel bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Eczacıbaşı Çalışma Koşulları Nasıldır?

Eczacıbaşı çalışma şartları açısından, firma personellerine oldukça iyi imkânlar sunmaktadır. Öncelikle yapılan işin hassaslığı gereği, firma bünyesinde hizmet veren personellerin tümü çok temiz ortamlarda çalışmaktadır. Bununla birlikte personeller, genellikle fabrikalarda üretim bantlarında ve bunların kontrollerinde görevlendirilmektedir. Firma bünyesinde boş zamanlar için, birçok sosyal tesiste bulunmaktadır.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimine ulaşmak özellikle, iş alımı süreçlerinde adaylar için önemli bir konu haline gelmektedir. Personel istihdamı ve değerlendirmeleri konusunda, firma bünyesinde ki tek yetkili birim, insan kaynakları birimidir. Bu sebeple adaylar, belirtilen birimlere ulaşmak istemektedir. Firma insan kaynakları birimlerinin iletişim numaraları, resmi internet sitesinde bulunmaktadır. Bununla beraber personel alımı ilanlarında, en alt kısımda iletişim numaraları detaylı bir şekilde verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Doğa Koleji Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı