Banka Dışı FinansKrediler

Dul ve yetimlere kredi veren bankalar 2019

Eşi vefat eden bayanlar ( dullar ) veya anne babası olmayan 18 yaşına gelmemiş çocuklar ( yetimler ), devletten maaş alabilmektedir. Bu konuda devletin desteği belli bir süreye kadar devam etmektedir. Dul maaşı alabilmek için eşini kaybetmiş ve çalışmıyor durumunda olmak gerekir. Yetim maaşı ise, anne veya babası olmayan, bakıma muhtaç çocuklara verilen maaştır. Öğrenim durumuna bağlı olarak 25 yaşına kadar bu maaşı alabilmektedirler. Dullar ise, yeniden evlenene veya sigortalı bir işte çalışana kadar bu maşları almaya hak kazanırlar. Her iki kesimin heyecanla beklediği dul ve yetimlere kredi müjdesi, şu an için hayata geçmese bile, devlet bankalarının bazıları bu konuda öncelik tanımaktadırlar. 2019 yılı Eylül ayı itibari ile dul ve yetimlere kredi  veren banka sayısı bir kaç adedi geçmemektedir. Bu bankalar da devlet bankalarıdır.

Dul ve yetimlere kredi

2019 yılı dul maaşı aylık 550 TL olarak güncellenmiştir. Dul maaşları 2 ayda bir ödenmektedir. Yetim aylığının ise kriterleri çok farklıdır. Vefat eden anne veya babanın SGK lı olması durumunda ödenmektedir. Bu maaş SGK tarafından ödenmekte ve belirli yüzde tutarında ödenmektedir. Kız çocuklarına ve erkek çocuklarına farklı miktarlarda ödeme yapılmaktadır ve bu maaşı alabilmenin belirli şartları vardır. Bu maaşlar hakkında detaylı bilgileri bulunduğunuz ilin SGK müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz. Gelelim dul ve yetimlere kredi veren bankalar konumuza.

İlginizi çekebilir: QNB Finansbank Kredi Başvurusu – Anında Onaylı

Dul ve yetimlere kredi veren bankalar

Daha önceki konularımızda bahsettiğimiz gibi, bankalar kredi verme konusunda oldukça cömert davranmaktadırlar. Uçan kuş kredisi, havada bulut kredisi, güneşli günler kredisi gibi saçma sapan nedenler ile bile kredi verebilirler. Dul ve yetimlere kredi müjdesi diye olayı abartmamak lazım aslında. Çünkü normal şartlarda böyle sistematik bir kredi yoktur. Kredi notunuz kredi çekmek için uygun ise ve banka tarafından işaretlenen riskli grupta değilseniz, her zaman her yerde banka kredisi alabilirsiniz. Dul ve yetim maaşı alıyorsanız, devlet bankalarına bunu ibraz ederek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi notunuz uygun ise, banka bunu değerlendirebilir.

 

Güncelleme: 01.10.2019

Bir önceki yazımız olan Banka Hesabına Konulan Bloke Nasıl Kaldırılır 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı