Krediler

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar , klasik dönemlerinde gerçekleştirdikleri bankacılık hizmetleriyle sadece belirli sayıdaki müşterilerine hitap etmekteydi. Güvenlik ve işlem hızı konusunda sıkıntıları bulunan klasik bankacılık sistemleri, müşterilerin sürekli kendilerinden uzaklaşmasına sebep oluyordu. Bir de üzerine maliyetlerin yüksek olması eklenince, klasik dönemde bankaların müşterileri sadece zengin profilde insanlar tarafından oluşturulmaktaydı.

Bankacılık sistemi modern çağa geçmesiyle beraber, hizmet politikası ve kalitesinde büyük değişikliklere gitmektedir. Bu yüzden elektronik platforma entegre edilen bankacılık sektörü sayesinde, artık müşteri sayısında çılgınca bir artış oldu. Her kesimden müşteri elde etmek isteyen bankaları, müşteri portföylerini geliştirmek için çeşitli kampanyalar ve uygulamalar geliştirdiler. Bu uygulamalardan en önemlisi de kredi verme işlemi olmuştur. Müşterilerin bu sayede birçok farklı yöntem arasından bankayı tercih etmeye başlaması, bankaların finansal sürekliliğine de büyük katkı sağlamıştır.

Acil krediye mi ihtiyacınız var: Enpara Anında Hesapta Olan Kredi

Dosya Masrafsız Kredi

İhtiyaç sahipleri, gerekli ihtiyaçlarını karşılamak için belirlenen rakamları bankalardan kredi olarak almak isterler. Kendilerine en uygun bankayı seçmek isteyen bu müşteriler, bankadaki faiz oranından dosya masrafına, kredi miktarından komisyon ücretine kadar birçok farklı konuya dikkat etmektedirler. Bunu gören bankalar da müşterilerine kredi verirken, şartları müşterilerinin isteği gibi değiştirmeye başladılar. Böylelikle ortaya dosya masrafı istemeyen bankacılık hizmeti çıkmış oldu. Bu sayede müşteriler, bankalar arasında kıyaslama yaparken bu durumu gözden çıkartmış olacaklardır.

Göz atabilirsiniz: Maaş Bordrosu Olmadan Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Hangileridir 2019

Bankalar, müşterilerinin dosya masrafı ödemelerinden dolayı sahip oldukları memnuniyetsizliği sezdiler. Bu yüzden de kredi şartlarından dosya masraflarını çıkartmak için çalışmalar başlattılar. Bu çalışmalarını tamamlayan ve verdikleri kredilerde dosya masrafı istemeyen bankaların listesi, aşağıda verilmiştir:

  • Garanti Bankası: Müşterilerinin dosya masrafından kurtulmalarını sağlayan Garanti Bankası, böylece masrafsız bir kredi tanımlaması oluşturmuştur. Bu sayede 50.000 TL’ye kadar kullanılacak kredilerde dosya masrafı ortaya çıkmamaktadır.
  • Aktif Bank: N Kolay Kredi adı altında çıkartılan krediler sayesinde, Aktif Bank birçok sayıda müşteriye ulaşmıştır. 2000 TL’ye kadar istenen kredilerde, dosya masrafı geri ödeme planında ve başlangıç işlemlerinde yer almamaktadır.
  • Ziraat Bankası: Müşterilerinin düşük faizlerle tüketici kredileri almalarını sağlayan Ziraat Bankası, bunun için aynı zamanda dosya masrafını, kredi dahilinden çıkartmıştır. Böylece diğer bankalara oranla daha cazip bir kredi teklifi oluşturmuştur.

Bir önceki yazımız olan Bankaya Borcumu Ödedim Sicilim Ne Zaman Temizlenir? başlıklı makalemizde Banka Borcumu Ödedim Sicilim Ne Zaman Düzelir, Bankaya Borcumu Ödedim Sicilim Ne Zaman Temizlenir ve kredi sicilinin bozulması hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı