İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Dois Döner Bayilik Başvurusu ve Şartları

Dois Döner bayiliğinin başvuruları için ortalama 120.000 TL tutarında sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır. Toplamda 25 şubesi bulunan firmanın destek hizmetleri ve isim hakkı gibi maliyet giderleri bulunmaktadır.

Dois Döner Evi bayilik açarken öncelikli olarak firmanın İskenderun bölgesinin yöresel yemeklerine yönelik açıldığının bilinmesi ve başvuruların buna göre yapılması gerekmektedir. Yöresel yemeklerin tanıtılmasına yönelik açılan firmanın yemek kaliteleri de tüm bayilikler için oldukça önemli bir kriter olarak yer almaktadır.

İskenderun’un meşhur sosu ile hazırlanmakta olan Dois Döner ürünleri, menü şeklinde satışa sunulmakta ve ortalama ekonomik bütçeye sahip olan geniş bir müşteri kitlesine hitap etmektedir.

Dois Döner Bayiliklerine Verilen Destekler

Dois Döner tarafından bayilerine sunulan destekler, markanın başlangıç misyonuna uygun olan bayilikler ile büyümesine yönelik sunulmaktadır. Bu destekler hem mevcut durumu destekleyici hem de markayı geliştirici içerikleri girişimcilere sunmaktadır.

Dois Döner yetkilileri tarafından yeni açılacak bir bayiliğe verilen destekler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Eğitim desteği ile yeni başlayan girişimcilere yönelik gıda sektörüne ilişkin ya da işletmecilik alanına ilişkin teorik ve pratik pek çok bilgi sunulmaktadır. Bu eğitimler hizmet içi eğitim kapsamında bayilik açıldıktan sonra da devam etmektedir.
  • Personel desteği ile markanın daha önceden tecrübeli olan personelleri ile yeni açılan bayilere geliştirici destekler sunulmaktadır.
  • Ortak reklam desteği ile bayilerin ana şubeler tarafından da reklamının yapılması ve bu sayede geniş bir müşteri kitlesine ulaşılması amaçlanmaktadır.
  • Pazarlama desteği ile yeni satışa başlayan girişimcilere yönelik, doğru pazarlama tekniklerinin uygulamalı olarak öğretildiği bir destek hizmeti sunulmaktadır.
  • Proje desteği ile girişimcilerin başlatmakta olduğu işletmelere yönelik örnek projeler sunulmakta ve girişimcilerin de bu projeleri çeşitlendirmesi istenerek uygulanan bir destek programıdır.

Ayrıca Do Do Box bayiliği ile ilgili bilgileri inceleyebilirsiniz.

Dois Döner Bayilik Maliyetleri

Dois Döner bayiliği almak için oluşan maliyetler, toplamda 250.000 TL tutarına varmaktadır. Bu maliyetlerin herhangi bir biçimde ayrıştırılması mümkün olmamaktadır. Fakat küçük mağazalar için metre kare başına alınan tutarlar azalacağı için bir değişiklik oluşabilmektedir.

Şubenin açılışına kadar olan süreçte gerekli görülen toplam tutar ortalama 120.000 TL olmaktadır. Bu tutar içerisinde isim hakkı, mimari düzenleme ve dekorasyon, destek hizmetleri, reklamcılık gibi faaliyetler bulunmaktadır.

Dois Döner bayilik açmak isteyenler için kalan maliyet durumu ise, şubenin açılması ile birlikte gerekli görülen ürün teminlerinin yapılması ile oluşmaktadır. Başlangıç sürecinde verilen ürünlerin teminat bedeli olarak belirli tutar ücret alınmaktadır.

Ortalama 45 iş günü içerisinde kurulumu gerçekleşen mağazaların, metre kare üzerinden belirlenen tutarları değişkenlik gösterebilmektedir. Mağazanın konumuna, AR-GE çalışmaları sonucu belirlenen müşteri profillerine göre bu tutar değişebilmektedir.

Dois Döner Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Dois Döner bayilik başvuruları, öncelikle şartların ve olanakların görüşüldüğü bir telefon görüşmesi yapmakla mümkün olmaktadır. Telefon görüşmesi yapılmadan önce randevu oluşturulmak istendiğince öncelikli olarak şartların adaylar tarafından kabulü talep edilmektedir.

Başlangıç şartlarını kabul eden girişimci adayları ile yeni kriterleri konuşmak üzere yüz yüze randevu oluşturulmaktadır. Bu randevu içeriğinde girişimci adaylarının yalnızca bu işe odaklanarak çalışacakları, kendi işlerinin başında duracakları gibi konularda anlaşma sağlanmak istenmektedir.

Dois Döner bayilik açmak isteyen girişimcilerin, bir personel ile bayiliği yürütecek olma durumlarında firma yetkilileri tarafından anlaşma oluşturulmamaktadır. Markanın dengeli bir şekilde sürdürülmesi, mağaza kalitelerinin yüksek tutulması için böyle bir kriter belirlenmektedir.

Taraflar ile karşılıklı anlaşma sağlanması durumunda ise sözleşmeler imzalanmaktadır. Bu imza tarihleri ile birlikte mağazaların kurulumlarına başlanmakta ve ortalama bir ay süre içerisinde açılış yapılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Do Do Box Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı