Genel

Doğa Koleji Personel Alımı Başvurusu

Doğa Koleji iş başvurusu yapılırken alımlar online bir şekilde gerçekleşiyor. Doğa Koleji çeşitli departmanlarda her sene birçok sayıda iş başvurusunda bulunur.

Doğa Koleji Personel Alımı Yapılan İller

Doğa Koleji’nin iş ilanlarının yer aldığı sitelerde ilanlar Türkiye’nin her yerinde yer alır. Her yıl dönem başlarında özellikle öğretmen alımlarında büyük artış olur. Batı illerden doğuda yer alan illere kadar her sene çeşitli sayılarda öğretmen alımı yapılır. Bununla birlikte idari ve hizmet kısmında da ilanlar yer alır. Başvuruda bulunulduğu sırada hangi ilde çalışmak istenirse, o il belirtilir. Bu şekilde insan kaynaklarında çalışanlar illere göre başvuruları değerlendirir.

Defacto personel alımı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Doğa Koleji İşe Alım Aşaması

Doğa Koleji iş başvurularını internet üzerinden alır. İşe başvurular için belirli bir tarih aralığında ilanlar sitelerde yer alır. Belirlenen süre dolduktan sonra kurum iş başvurularını almaz. İş müracaatlarının ardından CV değerlendirme süreci başlar. CV’ler yeterliliklere ve zenginliklerine göre uzman kişiler tarafından değerlendirilir. Daha sonra uygun bulunan adaylar kuruma davet edilir.

Kurumda yetkili bir kişi ya da yönetici ile birlikte sözlü mülakat gerçekleştirilir. Sözlü mülakatta kısaca kendini tanıtma, neler yapıldığı, geçmişte nerelerde çalışıldığı konusunda sorular yöneltilir. Daha sonra mülakatın tamamlanmasının ardından adaylar haber verilmek üzere gönderilir. Başvurulardan pozisyonlar için uygun olanlara işe alındıklarına dair bilgilendirme yapılır. Bilgilendirmenin ardından ne zaman işe başlanacağı bilgisi de verilir. Bu şekilde kurumda çalışılmaya başlanır.

Doğa Koleji Öğretmen Alımı

Doğa Koleji’nde öğretmen olarak çalışmak isteyenler müracaatlarını online olarak gerçekleştirebilir. Her sene matematik, Türkçe, fizik, vb. gibi her branştan öğretmen alımları gerçekleştirilir. Öğretmen alımları için kurum tarafından tecrübe şartı aranır. Daha önce öğretmenlik alanında deneyimli olanların başvuruları değerlendirme sürecine alınır. Tecrübe sahibi olmayan öğretmenler başvuruda bulunsa dahi CV inceleme işleminin ardından elenir.

Bununla birlikte koleje öğretmen olarak başvuracaklar çocuklarla ve gençlerle iyi anlaşmalıdır. Kurum bu konuda da işe alım sürecinde kriter belirler. Bunun yanı sıra Doğa Koleji’nde çalışmak için öğrenmeye açık olmak gerekir.  Her daim kendini geliştiren ve yetiştiren öğretmenler ile çalışılır.

Doğa Koleji Çalışma Zamanı

Doğa Koleji’nde mesailerle ilgili belirli bir kural bulunmaz. Öğretmenler kendi ders programlarına uymak koşulu ile kuruma gelerek derslerini anlatır. Bunun yanı sıra resmi tatillerde ve hafta sonları kolej tatil olduğu için öğretmenler de tatil yapar. Özel sektör olmasına rağmen kolej resmi tatillerde çalışanlarına tatil verir.  Bununla birlikte tatil olan milli bayramlarda da kolej çalışmaz. Bu sebepten dolayı birçok özel sektöre göre tatil yönünden daha fazla avantajlı olur.

Doğa Koleji Çalışma Ortamı

Doğa Koleji’nde çalışmak isteyenler için çalışma ortamı keyiflidir. Kolejin tüm yöneticileri eğitmenlerine ve diğer tüm personellerine gereken önemi gösterir. Bununla birlikte kolejde ekipçe çalışma ruhu vardır. Kurumun başarısızlığı tüm ekip personelinin başarısızlığı olarak algılanır ve buna göre ekipçe çözüm üretilmeye başlanır.

Doğa Koleji Türkiye’de ismi bilinen ve kariyer anlamında birçok insanın çalışmak isteyeceği bir kurumdur.  Bununla birlikte Doğa Koleji için disiplinli çalışmak her zaman çok önemlidir. Disiplinli bir şekilde ders anlatım ve işe gelme davranışı olmalıdır. Ayrıca öğrencilere büyük bir sabır gösteren kişiler mülakatlarda işe alınan kişilerdir.  Kolejin zaman zaman öğrencilerini ve çalışanlarını götürdüğü gezi aktiviteleri de bulunur. Bu gezilerde biraz daha sosyal ortam oluşur.

Çimsa Çimento personel bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Doğa Koleji İşe Alım İçin Açılan Departmanlar

Doğa kolejinde açık olan iş alanları her sene ve her dönem farklılık gösterse de bu aralar işe alımın en yoğun olduğu departmanlar aşağıda şu şekilde yer alır

  • İş analisti alanında personel alımı gerçekleştirilir.
  • Stand görevlisi alanında personel alımı gerçekleştirilir.
  • Müşteri temsilcisi alanında personel alımı gerçekleştirilir.
  • Sınıf öğretmeni alanında personel alımı gerçekleştirilir.
  • Felsefe öğretmeni alanında personel alımı gerçekleştirilir.
  • İspanyolca öğretmeni alanında personel alımı gerçekleştirilir.
  • Müdür yardımcısı alanında personel alımı gerçekleştirilir.
  • Yazılım mühendisi alanında personel alımı gerçekleştirilir.

Yukarıda yer alan pozisyonlardan uygun olanı ya da olanları için başvuruda bulunulabilir. İlanlar kariyer siteleri üzerinden gerçekleşir.

Doğa Koleji İşe Alım Şartları

Doğa kolejinde işe başlamak için istenen koşullar arasında yetkinlik olması şartı yer alır. Bireylerin hem akademik anlamda hem de sosyal zeka anlamında kuruma uygun bir kişilikte olması gerekir. Bununla birlikte dış görünüşe dikkat edilmesi de kurum tarafından istenir. Kişisel bakım ve kıyafetine önem gösterenler, mülakat aşamasında kurum tarafından geçirilir. Ayrıca verilen sorumlulukları yerine getirme, saygı ve sevgi içerisinde çalışma prensibine uygun olma, vb. gibi toplumsal yaşamda uyulması gereken özellikler de kurum tarafından aranan özellikler arasında yer alır.

Doğa Koleji’ne hem erkekler hem de kadınlar başvuruda bulunabilir. Fakat erkek adaylar için askerliğin yapılıp yapılmadığı sorulur. Askerliği yapmamış insanlar kurum tarafından negatif özellikte görülür. Koleje hizmet personellerinin alımında özellikle fiziksel uygunluğa bakılır. Doğa Koleji bu sebepten dolayı fiziksel anlamda uygunluğun yanında yaş faktörüne de bakar. Başvuruda bulunan adayların kolejin belirlediği yaş aralığı içerisinde yer almalıdır. Bununla birlikte koleje yabancı dil eğitmeni olarak başvuruda bulunacaklar başvurularında dil yetkinlik belgesi göstermelidir. Bu belge kurum tarafından istenir.

Bir önceki yazımız olan Defacto Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı