İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Do Do Box Bayilik Başvurusu ve Şartları

Do Do Box bayiliğini almak, dondurma ve waffle sektöründe girişimcilik yapmak isteyen kişilere yöneliktir. Marka kendine özel sunumları ve ürettiği dondurmaların bayiliklerde de aynı kalite ile sunulmasını beklemektedir.

Do do Box bayilik açmak için firma tarafından iki seçenek oluşturulmaktadır. Bu seçeneklerden birisi Kiosk tarzında bayilikler bir diğeri de minimum otuz metre kare olacak şekilde açılan mağazalardır.

Kiosk konseptinde açılan bayilikler, büfe tarzında olması sebebiyle kurulumu ve maliyeti daha az olmaktadır. Mağaza konseptinde açılan bayiliklerde ise hem daha çok müşteriye hizmet verilerek iyi kazanç sağlanması hem de alanın büyük olması sebebiyle maliyetler daha fazla olmaktadır.

Ayrıca Dado Tantuni bayilik bilgilerine bakabilirsiniz.

Do Do Box Bayilerine Sunulan Destek Hizmetler

Do Do Box tarafından bayilerine sunulan destekler, merkez şube olan Ortaköy şubesinin konseptine uygun kalitede mekanların açılmasını sağlamak üzere sunulmaktadır. Verilen destekler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Ortak reklam desteği ile markanın tüm şubelerine yönelik reklamlar hazırlanmakta ve bu reklam maliyetleri şube açılma bedeli içerisinde yer almaktadır.
  • Personel destekleri hem mevcut personellerin eğitilmesi hem de yetişmiş personeller ile bayinin açılış sürecine destek verilmesi üzere sunulmakta olan bir hizmet olarak bilinmektedir.
  • Proje desteği ile bayilik açmak isteyen yeni girişimcilerin adımlarını projelendirmek ve dana ön görülü çalışmalar yapmak üzere destek içerikler sunulmaktadır.
  • Eğitim desteği ile yine alanda yeni olan girişimcilere yönelik tecrübelerin paylaşıldığı ve işletme süreçlerine ilişkin bilgilendirmenin yapıldığı destek içerikler sunulmaktadır.
  • El kitapçığı desteği ise bu eğitimlerin matbu şekilde girişimcilere sunulmasını ve bu sayede problem yaşanan zamanlarda destek almalarını sağlamak amacıyla verilmektedir.
  • Konum ve dekorasyon desteği ise şubeler arasındaki dengeli görünümü sağlamak üzere markanın izlediği bir politika olarak bilinmektedir.

Do Do Box Bayilik Maliyetleri Nasıldır?

Do Do Box bayiliği almak için oluşan maliyetler, öncelikle isim hakkı olarak bilinen markanın patentini aldığı isim üzerine yapılan bir ödeme ile başlamaktadır. Bu ödemeye ek olarak maliyetler şubenin açılışında toplu olarak verilmektedir.

İsim hakkının yanı sıra mimari destek ve ürün temini gibi maliyetler de oluşmaktadır. Bu tutarlar da toplam maliyet içerisinde yer almakta ve başlangıç zamanında sunulan sermaye olarak değerlendirilmektedir.

Do Do Box bayilik açmak isteyenler için nakit ihtiyacının ortalama 600.000 TL olduğu bilinmektedir. Bu miktar içerisinde yeni açılan şube içerisindeki ürün teminleri de yer almaktadır. Dondurma ve waffle için gerekli olan her türlü malzeme başlangıçta doğrudan temin edilmektedir.

Maliyet tutarları metre kare üzerinden hesaplanmaktadır. Bu tutar ortak olarak belirlenmemektedir. Nitekim her konum için aynı ücret tutarı üzerinden hesap yapılmamakta, kazancı iyi olacak konumlarda daha yüksek maliyetler ile açılış yapılmaktadır.

Değirmencioğlu Baklavaları bayiliğine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Do Do Box Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılır?

Do Do Box bayilik başvuru aşamaları, öncelikle telefonlu görüşmeyi zorunlu tutmaktadır. Ana şubenin aranarak firma yetkilisi ile görüşülmeden önce gerekli şartların öğrenilmesi ve bunların kabul edilmesi halinde görüşme planlamasının yapılması gerekmektedir.

Telefon görüşmesinin yapılacağı hat, 0530 206 05 52 numara olarak belirlenmektedir. Bu numara üzerinden yüz yüze randevular için gerekli yönlendirmeleri almak mümkün olmaktadır.

Do Do Box bayilik başvurularının neticelendirilmesi, yüz yüze yapılacak görüşmeler sonucunda tarafların anlaşmaya varması halinde mümkün olmaktadır. Bayiliklerin standartları ve sermaye tutarları en önemli anlaşma koşulları arasında yer almaktadır.

Yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde imzalar atılmaktadır. İmzaların atılıp sürecin resmileştirilmesi sonucunda ortalama iki ay sürecek mağaza kurulum işlemleri başlatılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Değirmencioğlu Baklavaları Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı