Piyasalar-Yatırım

Dijital Paraların Değeri Düşerken Kar Etme Yolları

Dijital para piyasasındaki hareketlenmelerin en büyük etkeni olan Bitcoin düşmeye başladığı zaman diğer sanal paralardaki oynamalarda aşağı yönlü oluyor. Hatta değerlerinin düşmeye başladığı zaman artık dijital para macerasının bittiğini düşünenlerde oluyor. Ancak tam olarak bu zamanlarda zeki yatırımcılar en büyük taktiklerini oynuyorlar.

Kripto Paradan Kar Elde Etme

Bitcoin ve diğer kripto paraların düşmeye başladığı zaman doğru bir şekilde kar elde etmek için 4 taktik bulunuyor. Bu taktikler şu şekilde;

  • Yükselme eğilimi gösteren Coin satın almak
  • Hiçbir şekilde elinizdekileri satmayın
  • Gerçek paraya dönüştürme zamanı
  • Kripto para borsasında değerlendirmek

Maddelerden ilki olarak karşımıza gelen yükselme eğilimlerine sahip Coin alma tavsiyesi genelde Bitcoin için kullanılıyor. Diğer yandan Ethereum ve Ripple ile de bu yöntem denenebilir ancak Bitcoin düştüğü zaman diğer sanal para birimlerinin yükseldiği çok fazla görülmez. Bu yöntemde Bitcoin’in geçmiş dönemlerini izlediğinizde gördüğünüz durumdan faydalanacaksınız. Yani Bitcoin düşerse tekrar çıkacağını iyi bilmek gerekiyor ve son 2 haftanın değerinden daha aşağıya düşerse hemen yeni Coin satın alın ve bekleyin 1 ay içerisinde size oldukça iyi kazanç elde ettirecektir.

İkinci maddeye geldiğimizde kripto para dünyasına yeni gelenler için tavsiye edilen hiçbir şekilde satış yapılmaması taktiği Bitcoin için her zaman kazandıran bir yöntem oldu. Her düştüğünde kendi rekorunu yenileyerek çıkışa geçen Bitcoin yatırımcılarının sabırlı davranması karşılığında büyük kazançlar elde etmelerini sağladı.

Gerçek paraya dönüştürme sistemi kripto para piyasasına uzman kişiler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Bu taktiğe göre düşme eğilimi başladıktan sonra eldeki tüm Coinler satışa çıkarılıyor ve düşüşteki yükselme eğilimi başlamadan hemen önce eldeki nakit ile yeni Coinler alınıyor. Bu taktik özellikle iyi bir zamanlama gerektirdiğinden dolayı büyük riskler taşıyor. Özellikle düşüş yaşanacağının iyi tahmin edilmesi gerekiyor. Eğer böyle bir taktiği doğru bir şekilde uygularsanız eldeki Coinler tutularak sahip olunan kazançtan daha fazla kazanç elde edebilirsiniz.

Son ve En Riskli Taktik

Gerçek paraya dönüştürme taktiğine göre daha riskli olan bir yöntem olan kripto para borsası büyük kazançlar elde ettireceği gibi tamamen sanal para dünyasından çıkmanıza de neden olabilir. Bu yöntemde alınan Coinler borsada değerlendiriliyor. Ancak bildiğimiz borsanın dışında bir yöntem kullanılıyor yani birinden borç Coin alıyorsunuz ve bunları başkasına satıyorsunuz Coin değeri düştükten sonra yeniden Coin alıp sahibine satıyorsunuz. Buradaki en riskli durum ise kripto para piyasası düştüğünde kar elde edilmesinin yanı sıra piyasa değeri yükselen Coinler tüm yatırımınızı silebilir.

Bir önceki yazımız olan Kripto Para Yatırımı Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde Altcoin, Bitcoin ve Kripto Para hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı