Banka Dışı FinansKrediler

Devlet destekleme Teşvik kredisi nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Devlet baba diye boşuna demiyoruz. Sosyal devlet olma özelliğinin ana temeli budur zaten. En zor anımızda, ihtiyaç duyduğumuz her anda, devletin vatandaşına kucak açması ve desteklemesi çok önemlidir. Bu durum, tüm devletler için esastır. Vatandaşın kalkınması, kendini geliştirip üretmesi ve kazanç sağlaması, otomatik olarak devletin de yararına olan bir durumdur. Çünkü vatandaşın sağladığı her kuruş kazanç, devlete vergi olarak geri dönmektedir. Bu konumuzda Devlet destekleme teşvik kredisi ve özellikleri hakkında bilgi vereceğiz sizlere. Devletin birçok alanda vatandaşa kredi sağladığı ve bu kredilerin çok uygun şartlarda olması nedeni ile çok talep gördüğünü biliyoruz. Ancak çoğumuz Devlet destekleme teşvik kredisi ve özellikleri hakkında çok fazla bilgiye sahip değildir. Bu kredilere başvurmanın çok zor olduğunu sanmaktayız. Oysa hiç te öyle değil. Yeterki başvuru şartlarını iyi takip edip, bu şartlara uygu olup olmadığınızı iyi analiz edin. İnanın kimseye ihtiyaç duymadan bu kredilerden siz de alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Bireysel Emeklilik Devlet Katkısı

Devlet Destekleri 2018 – Teşvik Kredileri

Tarımdan hayvancılığa, ev hanımlarına; yeni iş kuracak olanlara, gençlere ve daha birçok alanda devletimiz kredi desteği sunmaktadır. Devlet destekleme teşvik kredisi ve özellikleri listesini sizler için hazırladık. Aşağıdaki listede bu kredileri ve özelliklerini okuyacaksınız. Kendinize uygun olan krediye başvurabilir ve hayatınıza yön verebilirsiniz.

Devlet destekleme teşvik kredisi nedir?

Devletin kendi imkânlarından ve kaynaklarından, vatandaşına destek olmak amacıyla sağladığı kredilerdir. Bu kredileri genelde devlet bankaları aracılığı ile düşük faizli ve uzun vadeli olarak sağlar. Ödeme kolaylığı ve esnek ödeme planı ile vatandaşa destek olur. Bu kredileri alabilmeniz için, belirlenen şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Her kredinin farklı şartları ve özellikleri bulunmaktadır. Gerek kredi miktarı, gerekse ödeme planları farklılıklar gösterir. Ekonomi Bakanlığı tarafından açılan https://kolaydestek.gov.tr/ sitesinde 14 ana bolümde sağlanan devlet desteklerini inceleyebilirsiniz.

Devlet destekleme teşvik kredileri

Hayvancılıktan teknolojiye, yeni ofis kurulumundan yurt dışı fuar desteğine kadar onlarca alanda devlet desteği alabilirsiniz. Bu prosedürler ve belgeler ile uğraşmak istemiyorsanız, bir danışmanlık aracılığı ile devlet desteklerine başvuru yapabilirsiniz. Bu alanda faaliyet gösteren birçok danışmanlık firması bulunmaktadır. Belli bir ücret karşılığında size yol göstermekte ve bu devlet desteklerinden faydalanmanızı ağlamaktadırlar.

Yurt dışında müşteri bulma desteği: https://kolaydestek.gov.tr/destekler/1/9

Yurt dışında ofis mağaza desteği: https://kolaydestek.gov.tr/destekler/2/11

Yurt içi fuar desteği: https://kolaydestek.gov.tr/destekler/5/25

Endüstriyel uygulama destek programı: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/6521/endustriyel-uygulama-destek-programi

Laboratuvar destek kredisi : http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1234/kosgeb-laboratuvar-hizmetleri

Genel destek programı: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1230/genel-destek-programi

Göz atabilirsiniz: Devlet Destekli Evlilik Kredisi Alma

Bir önceki yazımız olan Bch Rotatif Kredi nedir? başlıklı makalemizde akbank bch kredi, bch faiz hesaplama formülü ve bch faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı