İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Dado Tantuni Bayilik Başvurusu ve Şartları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Dado Tantuni bayilik başvuruları için ortalama 150.000 TL sermayeye ihtiyaç duyulmaktadır. Şubenin açılması sürecinde sağlanan destekler, isim hakkı gibi pek çok maliyet toplam sermaye içerisinde değerlendirilmektedir.

Dado Tantuni bayilik açarken öncelikli olarak AR-GE çalışmaları yapılmalı ve müşteri profillerinin ihtiyaç duydukları bölgelere şube açılmaları önerilmektedir. Tantuni satışı yapmakta olan firma, öncelikli olarak tantuni satışı yapılmayan bölge ihtiyaçlarına yönelik bayilik vermek istemektedirler.

Sermayenin hazırlanıp AR-GE çalışmalarının yapılmasının ardından şubenin kurulum süreci başlamaktadır. Gerekli dekorasyon projeleri ile yapılmakta olan kurulum ortalama bir ay içerisinde sonuçlanabilmektedir.

Chitir Chicken bayilik bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dado Tantuni Bayilik Destekleri Nelerdir?

Dado Tantuni tarafından bayilerine sunulan destekler, merkez şube ile bayilikler arasındaki dengenin kurulması ve firma kalitesinin arttırılmasına yönelik sunulmaktadır. Bayiliklere verilmekte olan destekler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Personel desteği kapsamında iyi yetişmiş personeller, yeni açılan şubelere gönderilerek yeni başlayan personeller için eğitici faaliyetler yürütmektedirler. Bu sayede yeni şubenin personel ihtiyacı da kısa sürede karşılanmış olmaktadır.
  • Pazarlama desteği ile ürünlerin doğru kitleye, doğru bir pazarlama biçimi ile satışının gerçekleşmesine yönelik ilgili stratejik destekler sağlanmaktadır.
  • Reklam desteği ise firmanın her şubesi için gerçekleştirmekte olduğu bir destek hizmet olarak bilinmektedir. Bu destek ile şubeler arasındaki denge de sağlanabilmektedir.
  • Konum ve dekorasyon desteği ise firmanın şubelerinin kurulum aşamasında sunduğu destek programı olduğu bilinmektedir. Anlaşmaların yapılmasının akabinde şubelerin kurulumları anlaşmalı mimarlar tarafından yapılmaktadır. Aynı tarz konseptler tüm şubelerde uygulanmaktadır.
  • Reklam desteği ile şubelerin her birine sağlanan tanıtım desteği sağlanmaktadır.

Firmanın şubelere yönelik sunduğu destekler, şube işletmecilerinin tecrübelenmesini ve kısa sürede gelişim göstermelerini amaçlamaktadır. Bu sayede alanda tecrübesi olmayan işletmeciler de kısa sürede adapte olabilmektedirler.

Dado Tantuni Bayilik Maliyetleri

Dado Tantuni bayiliği almak için oluşan maliyetler, toplam olarak hesaplandığında 150.000 TL ile 200.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Alınan destekler ve bu desteklerin içerikleri maliyetlerin değişikliğe uğramasına neden olmaktadır.

Şubenin açılış sürecinde mimari destek ve dekorasyona yönelik alınan hizmetlerin tümü 100.00o TL olarak belirlenmektedir. Buna ek olarak ürün temini, reklam desteği gibi ödemeler ile toplam maliyet oluşmaktadır.

Dado Tantuni bayilik açılırken işletme maliyeti, metre kare başına hesaplanmaktadır. Fakat firma, metre kare başına belirlediği miktarı yayınlamamaktadır. Çünkü her konum için bu tutar değişebilmektedir. Satışların yoğun olacağı ön görülen konumlarda bu tutar daha yüksek meblağları içermektedir.

Maliyet tutarları içerisinde isim hakkı bedeli özel olarak ücretlendirilmemektedir. BU tutar toplam maliyet içerisinde eritilmekte ve ekstra bir ödeme talebi işletmecilerden alınmamaktadır.

Chef Börek bayiliği hakkında bilgilere de bakabilirsiniz.

Dado Tantuni Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dado Tantuni bayilik başvurusu, öncelikle telefon yoluyla yapılarak gerekli şartlar detaylı olarak öğrenilmelidir. Telefon sonrası yapılacak görüşmede, girişimcinin tüm şartları kabul ettiği varsayılmakta ve görüşmenin içeriği bu duruma göre belirlenmektedir.

Telefon ile yapılan görüşmeler için firma tarafından 0537 871 19 99 numaralı hat tahsis edilmektedir. Bu numara üzerinden bayilik süreçlerine ilişkin her türlü bilgiyi almak mümkün olmaktadır.

Dado Tantuni bayilik başvurusu için ikinci adım ise yüz yüze yapılacak görüşmelerdir. Bu görüşmeler esnasında kabul edilen şartlar kâğıda dökülmekte ve eğer anlaşma sağlanırsa imzalar da aynı görüşme içerisinde atılabilmektedir. Ön protokol olarak belirlenen bu imzaların sonrasında noter onaylı olacak şekilde resmileştirilmesi gerekmektedir.

Resmi anlaşmanın sağlanmasının hemen akabinde bayilerin kurulum projeleri başlatılmaktadır. Bu süreçte firma tarafından destek alınıp alınmayacağı da belirlenmekte ve girişimcilerin talepleri doğrultusunda bir karara varılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çukurova Baharat Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı