İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Cotton Coffee Bayilik Başvurusu ve Şartları

Cotton Coffee markasının bayilik başvuruları öncelikle dinlenme tesislerinde bir işletme açmak isteyenlere yönelik başlamaktadır. Ankara otoyolu üzerinde açılmakta olan markanın ilk şubesi akabinde ülkenin farklı yerlerine bayilikler verilmeye başlamıştır.

Cotton Coffee bayilik başvurusu için büyük bir sermayeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sermayenin önemli ölçüsü, isim hakkının kullanılması sebebiyle temin edilmektedir. Akabinde mağaza içerisinin düzenlenmesi ve dekorasyonu için belirli giderler oluşmaktadır.

Bayilik açmak isteyenlerin sermaye tutarı içerisinde reklam payı da bulunmaktadır. Markanın kendi reklamları üzerinden yeni açılan şubenin de reklamlarının yapılması, müşteri kitlesini çeşitlendirmekte ve kar dönüşünün hızlı bir biçimde alınmasını sağlamaktadır.

Chips Funny bayilik bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Cotton Coffee Menülerinde Kahve Çeşitleri

Cotton Coffee menülerinde bulunan kahveler; müşterilerin tercihlerine göre belirlenmekte fakat üçüncü nesil kahvelerin hemen hepsini içermektedir. Cotton Coffee bünyesinde bulunan kahveler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Türk Kahvesi
 • Espresso
 • Caffe Americano
 • Caffe Latte
 • Latte Macchiato
 • Mocha
 • Whice Chocolate Mocha
 • Filtre Kahve
 • Caffe Macchiato
 • French Press

Cotton Coffee menülerinde kahvelerden ziyade tatlı ve yiyecek çeşitleri de yer almaktadır. Özellikle otoyollar üzerinde hizmet vermekte olan bu markanın 7/24 müşterilerine hizmet verebilecek içerikler sundukları bilinmektedir.

Cotton Coffee bayilik açmak isteyenler, kafenin konseptine uygun olarak bu ürünlerin çoğunluğunu bulundurmak zorundadırlar. Kahve ve tatlılardan uygun olanları, genel merkez tarafından bayilikler için temin edilebilmektedir.

Bayilikler içerisinde yemeklerin tek elden çıkmaması sebebiyle yemek farklılıklarına müsaade edilmektedir. Bunun için sözleşmelerin yapıldığı süreçte gerekli anlaşmaların sağlanması gerekmektedir.

Cotton Coffee Bayilik Girişimcileri Nasıl Olmalıdır?

Cotton Coffee girişimcilerinin özellikleri, öncelikle firma yetkilileri tarafından belirlenen uzun süreli çalışabilecek kişiler olması olarak belirtilmelidir. Bunun yanı sıra, bayilik açmak isteyen girişimcilerden beklenen nitelikler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Girişimci bir ruha sahip olunması önemlidir. Nitekim bayilik açacak işletmecilerin yeniliklere açık olması, yeni girişimlerde bulunması markanın da mevcut kalitesini arttıracaktır.
 • Başarma tutkusuna sahip olması da önemli görülen nitelikler arasındadır. Çünkü bayiliğin açılma süreçlerindeki aksaklık ya da zorluklar ile mücadele edebilecek kararlı yapıda olmayan girişimcilerin süreçleri kısa süre içerisinde olumsuz sonuçlanabilmektedir.
 • İşletme ve finansal deneyim de aranan niteliklerin başında gelmektedir. Alanında tecrübeli daha önce bir işletme yönetmiş olan girişimcilerin başarıları konusunda firma yetkilileri risk görmedikleri için bu noktada tecrübeli adaylara öncelik vermektedirler.
 • Mesailerin çoğunda bulunabilecek, özverili ve yeterli zamana sahip olan girişimciler tercih edilmektedir. Bayiliklerin kontrolünün sağlanması ve geliştirilmesi için firma yetkilileri, anlaşma süreçlerinde bu konunun öneminde bahsetmekte ve farklı bir işle uğraştığı için bayiliği takip edemeyecek girişimcilerin başvurularını olumsuz olarak yanıtlamaktadırlar.
 • Firma aidiyeti de bu nitelikler arasında yer almaktadır. Markanın gelişim göstermesi adına özveri ile çalışılması, firma içerisindeki ekip ile uyumlu olması da önem arz eden durumlar içerisinde gösterilmektedir.

Ayrıca Chef Börek bayilik bilgilerine bakabilirsiniz.

Cotton Coffee Başvuruları Nasıl Yapılır?

Cotton Coffee bayiliği başvuruları, yapmak için öncelikle telefon ile ön görüşme yapılması beklenmektedir. Ön görüşmenin yapılacağı telefon hattı, 0533 268 19 96 olarak verilmektedir.

Telefon görüşmelerinde firmanın şartları ve maliyet tutarları gibi bilgiler alınmasının ardından başvuru yapan adayın şartları kabullü halinde firma yetkilileri ile randevulu bir görüşme oluşturulmaktadır.

Cotton Coffee bayilik başvurusu için yapılan yüz yüze görüşmeler, mülakat konseptinde gerçekleşmekte olup karşılıklı şartların sunulduğu bir ortam olarak oluşturulmaktadır. Hem başvuru yapan adayın hem de firma yetkililerin görüşlerini bildirmesi sonucunda başlangıç işlemleri yapılabilmektedir.

Bayilik başvurusunun olumlu sonuçlanmasının ardından protokol imzaları atılarak mağazanın kurulum işlemlerine başlanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Chitir Chicken Börek Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı