İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Çınar Baharat Bayilik Başvurusu ve Şartları

Çınar Baharat markasının bayilik alma koşulları, herhangi bir mağaza açmaktan ziyade aktif satış yapan tüccarlar tarafından marka ürünlerinin temin edilmesini içermektedir. Bu tüccarlar ve satış noktaları, markanın yaptığı saha araştırmaları sonucunda ortaya çıkan müşteri profiline uygunluğuna göre belirlenmektedir.

Çınar Baharat bayilik başvurusu yapmak isteyenler için satış yapılacak olan ürünlerin kar marjları üzerinden yüzde 8 ila yüzde 15 oranları arasında kar ödemesi yapılması şart olarak belirlenmektedir.

Bayilik almak isteyen şirketler için Çınar Baharat yetkili satıcıları tarafından belirli tutarlarda teminat bedeli talep edilmektedir. Bu teminat tutarları mağaza ve konumlara göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Teminat bedeli, ürünlerin satışının başlamasının ardından ortalama üç ay ile sekiz ay arasında geri dönebilmektedir. Daha önce verilen bayilikler üzerinden alınan bu oran farklı lokasyonlara göre değişikliğe uğramaktadır.

Ayrıca Çikolata Diyarı bayilik bilgilerine bakabilirsiniz.

Çınar Baharat Markasının Ürünleri

Çınar Baharat tarafından üretilen ürünler, baharat içerikleri ile başlamış olmasına rağmen günümüzde oldukça farklı ürünleri de kapsamaktadır. Bu minvalde satışa çıkan Çınar Baharat ürünleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Baharatlar
 • Pasta süslemeleri ve hazırlamalarında kullanılan pasta malzemeleri
 • Puding ve tatlı yapımında kullanılan paketli gıdalar
 • Yemeklerde tercih edilen hazır harçlar
 • İçecek çeşitleri
 • İhracat yoluyla gönderilen yurtdışı ürünleri

Tüm bu ürünler, Çınar Baharat bayilik girişimcileri tarafından satın alınarak müşterilere sunulmaktadır. Mevcut kalite sertifikaları nedeniyle pek çok satıcı için güven verici olmakta bu sayede müşterilerin de alışveriş sıklığını arttırmaktadır.

Çınar Baharat ürünleri tek tip olarak da satın alınabilmektedir. Örneğin bayiliğini alan bir girişimci, markanın tüm ürünlerini satışa çıkarma zorunluluğu bulunmamaktadır. Mevcut konumu itibariyle satışı en çok gerçekleşen ürünleri temin ederek satış yapması firma tarafından da önerilmektedir.

Çınar Baharat Bayilik Portal Hizmeti

Çınar Baharat bayilik portalı, Çınar Baharat ürünleri satmakta olan firmaların siparişlerini oluşturması, ürünlerini kontrol etmesi için özel olarak hazırlanmış bir web sitesi olarak bilinmektedir.

Çınar Baharat bayiliği olan girişimciler, www.b2b.cinarbaharat.com.tr adresinden rahatlıkla sipariş işlemlerini sürdürebilmektedirler. Bu sistem üzerinden belirlenen kullanıcı adı ve şifre ile bireysel olarak hizmet almak mümkün olmaktadır.

Bayilik portal hizmetinden yararlanmak isteyenler için aynı zamanda bayi kodu kullanılarak da giriş yapılma olanağı bulunmaktadır. Giriş yapılmasının ardından sistem üzerinden şu işlemler yapılmaktadır:

 • Sipariş oluşturma
 • Sipariş iptali
 • Ürün tedarik edilme süresi
 • Ürün ücretleri
 • Önceki siparişler

Yeni hizmete girmiş olan bu portal hizmeti içerisinde, firmanın girişimciler ile paylaşmakta olduğu farklı dokümanlar da depolanabilmekte ve ihtiyacı olan girişimciler bu anlamda eğitim desteğinden yararlanabilmektedirler.

Portal sistemi üzerinde hazırlanmakta olan forum bölümü ise bayiliklerin paylaşımlarının yapılacağı bir platform sunmaktadır. Fakat henüz sistem kullanıma açılmadığı için herhangi bir paylaşım bulunmamaktadır.

Chips Funny bayilik bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Çınar Baharat Bayilik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Çınar Baharat bayilik başvuruları, öncelikle 0332 342 08 37 numaralı hat üzerinden başvuru talebi olduğuna ilişkin bilgilendirme yapılması ile sağlanmaktadır. Bu bilgilendirmenin akabinde firma yetkilileri tarafından oluşturulan randevu tarihi girişimcilere bildirilir.

Ön görüşme olarak adlandırılan görüşme süresince bayilik almak isteyen girişimcinin bayilik konumu, müşteri profili ve hangi ürünlerin satışının gerçekleştirileceği gibi konular görüşülmektedir. Bu görüşmeler sonucunda firma yetkilileri karar durumunu bir sonraki görüşmede belirtmektedirler.

Taraflarca olumlu sonuçlanan görüşmelerin akabinde sözleşme yapmak üzere Çınar Baharat bayilik başvurusu yapan girişimci tekrar davet edilmektedir. Karşılıklı olarak belirlenmekte olan anlaşmalar yapılarak uygun tedarikler yapılmaktadır.

Ürünlerin tedarik edilmesi sürecinde firma yetkilileri önemli bir destek sağlamaktadır. Satış işlemlerinin akabinde, girişimcinin talep etmesi halinde anlaşma içerisinde yer almayan ürünlerin de talep edilmesi mümkün olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Çikolata Diyarı Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı