İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Çikolata Diyarı Bayilik Başvurusu ve Şartları

Çikolata Diyarı markasının bayilik koşulları, ortalama 100.000 TL tutarında sermaye ile başlamaktadır. Genel açılış maliyetlerinin toplam tutarının minimum 100.000 TL olduğu bilinmektedir.

Çikolata Diyarı bayilik başvurusunda bulunanlar için markanın isim hakkı bedeli 50.000 TL tutarında olmaktadır. Bayide kullanılan isim, marka payı olması sebebiyle belirli bir tutar ile karşılanmaktadır.

Gerekli sermayenin bulundurulması ve başvurularının sonuçlandırılmasının ardından bayilerin kurulma süreçleri ortalama bir ay içerisinde gerçekleşmektedir. Maliyetin karşılanma süreci ise ortalama 16 ay olarak belirtilmektedir. Mağazanın konumuna göre bu süre sekiz aya kadar düşebilmektedir.

Çayzade bayilik bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Çikolata Diyarı Destek Hizmetleri Nelerdir?

Çikolata Diyarı markasının destekleri, bayileri geliştirmek ve markanın gelişimini de düzenlemek adına sunulmaktadır. Yeni başlamakta olan girişimciler için hem teorik hem de pratik destekler bu hizmetler kapsamında sunulmaktadır. Marka tarafından verilen destekler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Reklam desteği ile yeni açılan mağazalar, sunulan maliyet bedelinden farklı bir tutar ödemeden tanıtım süreçlerinden yararlanabilmektedirler.
  • Eğitim desteği ile sektörde yeni olan girişimcilerin karşılaşmaları muhtemel olan problemlere yönelik eğitimler verilmektedir.
  • Pazarlama desteği ise ürünlerin doğru bir biçimde doğru bir kitleye ulaştırılması için markanın tecrübeli elemanları tarafından yönlendirmeler yapılması ile sağlanmaktadır.
  • Personel desteği hem mevcut personellerin eğitilmesi hem de eğitimli personellerin yeni şubelerde istihdam edilmesi ile sağlanmaktadır.

Çikolata Diyarı bayilik almak isteyen girişimciler içerisinde sektörde tecrübeli olan adaylara öncelik verilse de farklı sektörlerden gelen girişimciler ile anlaşılması halinde gerekli eğitim süreçlerine tabi uygulanmaktadır.

Bayilik almak isteyenler, anlaşma sürecinde yer desteği talep etmeleri halinde firma yetkilileri tarafından yapılan saha çalışmaları sonucu en çok müşteri kitlesine ulaşılabilecek konumdaki mağazaların bulunması sağlanmaktadır.

Çikolata Diyarı Bayilik Maliyetleri Nasıldır?

Çikolata Diyarı bayilik açma maliyetleri genel tutarı ortalama 100.000 TL ile 150.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Markanın isim bedelinin 50.000 TL olmasının yanı sıra reklam bedeli ve pazarlama gibi farklı ödemelerin de peşin olarak alınması gerekmektedir.

Çikolata Diyarı reklam ödeneği olarak belirlenen tutar, 1.000 TL olarak belirlenmektedir. Markanın kendi reklam süreçlerine eklenerek yapılan şube reklamlarının bölge müşterilerinden daha fazla müşteriye ulaşma olanakları da bulunmaktadır.

Maliyet tutarları içerisinde yer alan bir diğer başlık ise kurulum bedelleridir. Kurulum bedeli olarak adlandırılan maliyet, mağazanın metre karesine göre belirlenmektedir. Metre kare başına 3.000 TL tutarınca bir bedel belirlenmektedir. Örneğin 10 metre kare bir mağaza için kurulum bedeli 30.000 TL olmaktadır.

Şube açılışı için tedarik edilmesi gerekilen ürünler de maliyet tutarı içerisinde yer almaktadır. Girişimcinin talep ettiği ve mağazanın büyüklüğü ile orantılı olan ürün adedince talep oluşturulmakta ve ödeme peşin olarak alınmaktadır.

Yüksek olarak görülen mağaza maliyetleri, 8 ile 16 ay aralığında geri dönüşü olan tutarlar olmaları sebebiyle pek çok girişimci tarafından tercih edilebilmektedir.

Cotton Coffee bayiliği hakkında bilgiler yazımızdadır.

Çikolata Diyarı Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılır?

Çikolata Diyarı bayilik başvuruları, telefon ile 0216 358 80 76 numaralı hat üzerinden yapılabilmektedir. Telefon üzerinden bayilik başvurusu için gerekli olan şartlar ve evraklar öğrenilmekte ve firma yetkilileri ile randevu oluşturulabilmektedir.

Randevu tarihinde yapılan yüz yüze görüşme esnasında girişimcinin düşündüğü mağaza konumu, müşteri profili gibi konuların görüşülmesi sonucunda şartların sağlanması ile görüşme tamamlanmaktadır.

Çikolata Diyarı bayilik görüşmeleri sonuçlanan girişimciler için maliyet tutarı belirlendikten sonra kurulum işlemleri başlatılmaktadır. Ortalama bir ay içerisinde kurulumu yapılan bayilerin satış işlemleri başlatılabilmektedir. Kurulum süresi mağazanın büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Çaytaze Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı