İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Chef Börek Bayilik Başvurusu ve Şartları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Chef Börek markasının bayiliğini almak için ortalama 150.000 TL ile 190.000 TL aralığında sermaye bulundurulması gerekmektedir. Bu tutarlar, açılacak bayiliğin konumuna ve konseptine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Chef Börek bayilik işlemlerinde işletmecinin börek ve kafe sektöründe daha önce çalışmış olması öncelenmektedir. Sektörü bilen ve bu alanda daha önce çalışmış kişiler ile anlaşmalar daha kısa sürede ve olumlu bir biçimde sonuçlanmaktadır.

Chef Börek markasının bayiliğini almak için belirlenen isim hakkı bedelinin ödenmesi gerekmektedir. Bilinen isim hakkı bedeli ise ortalama 30.000 TL tutarında olacak şekilde belirlenmektedir. Bu tutar tüm bayilikler için aynı kalacak şekilde oluşturulmaktadır.

Cassore Mobilya bayilik bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Chef Börek Bayilik Maliyetleri Nelerdir?

Chef Börek bayilik maliyetleri, mekan içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Mekanın iç tasarımının maliyetleri, mimari maliyetler toplam maliyeti değişikliğe uğratabilmektedir. Mimari olarak projelendirme ücret aralığı 5.000-7.000 TL olarak belirlenmektedir.

Maliyet tutarları içerisinde reklam katılım bedeli de bulunmaktadır. Reklam bedeli olarak belirlenen tutar aylık 750 TL olacak şekilde her bayilikten alınmaktadır. Bu bedel konsepte ya da mağaza içeriğine göre farklılaşmamaktadır.

Bayi açılışları için maliyet gerekliliklerinden bir de ürün teminidir. İlk açılış sürecinde firmanın standart olarak belirlediği iki yüz tepsi böreğin alınması gerekmektedir. Mağazanın konum ya da müşteri portföyüne göre farklılaşmayan bu börekler için yapılan ödemelere ek olarak, iki yüz tepsi için depozito bedeli de talep edilmektedir.

Chef Börek bayilik açmak isteyenler için belirlenen franchising bedeli ise 30.000 TL tutarında olmaktadır. Bu tutar da eklendiğinde toplamda minimum 150.000 TL tutarını bulan bir maliyet oluşmaktadır. Fakat bu maliyet tutarları kısa sürede müşteri hacmine göre geri dönüşü alınabilecek tutarlar olduğu için girişimcilerin tercihi olabilmektedir.

Chef Börek Bayilik Destekleri

Chef Börek bayiliklerine verilen destekler, girişimcinin işletmeyi ve markayı en iyi seviyeye getirmesine yönelik içerikler sunmaktadır. Gıda sektöründe çalışmış ya da çalışmamış herkes için bu destek önerileri sunulmaktadır.

Chef Börek bayiliği almak isteyenler için verilmekte olan ilk destek reklam desteğidir, düşük bir meblağ ile alınan reklam bedeli üzerinden hem markanın hem de yeni açılmakta olan bayiliklerin detaylı reklamı yapılmaktadır.

Bayiliklere sunulan bir diğer destek ise pazarlama desteğidir. Bu alanda, yeni başlayan girişimciler için destek ihtiyacı fazla olmaktadır. Dolayısıyla firmanın tecrübeli pazarlamacıları ile gerekli destek sağlanmaktadır.

El kitabı desteği ise girişimcinin işletmenin açılmasından itibaren karşılaşacağı pek çok problemin çözümüne yönelik önerilerin sunulduğu bir destektir. Bu destekten yararlanmak isteyen her girişimci için el kitabı temin edilebilmektedir.

Dekorasyon ve proje desteği ise girişimciler için başlangıç sürecinde verilen bir destektir. Mağazanın doğru konumlandırılması ve müşteriler için en uygun hale getirilmesi uzman destekleri ile sağlanabilmektedir.

Cake Planet bayiliği bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Chef Börek Bayilik Başvuruları Nasıl Yapılır?

Chef Börek bayilik başvurusu, öncelikle 0536 288 03 53 numaralı hattın aranarak telefon ile ön görüşme yapılması ile başlamaktadır. Akabinde oluşturulan randevu ile ön görüşme yapılmaktadır.

Bayilik almak isteyenler için yapılan ön görüşmede, daha önce bu sektörde hizmet verilip verilmediğine ilişkin görüşmeler sağlanmakta, girişimcinin hedeflerine yönelik görüşmeler il sürdürülmektedir.

Chef Börek bayilik talebinde bulunanlardan ön görüşmesi olumlu sonuçlananlardan protokol anlaşması yapmak üzere gerekli evrakların hazırlanması istenmektedir. Bu evrakların imzası ile birlikte süreç başlatılmakta ve ilgili kurulumlar yapılmaktadır.

Bayilik başvuruların ardından kurulumların tamamlanması, ilgili mağazanın büyüklüğüne ve konumuna göre değişkenlik göstermektedir. Metre kare ölçüsü küçük olan mağazalarda en fazla on iş günü içerisinde kurulum sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Cassore Mobilya Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı