Genel

Çelik Motor Personel Alımı Başvurusu

Çelik Motor eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları birimleri tarafından, ihtiyaç olan pozisyonlara raporlar doğrultusunda yapılmaktadır. Personel alımı konusunda, otomotiv sektöründe ki en köklü istihdam kaynakçılarından bir tanesidir. Firma bünyesine personel alımı konusunda ki tüm işlerle, insan kaynakları birimleri ilgilenmektedir. Bu sebeple ilgili birimler, nitelikli insan gücünü şirkete çekebilmek adına bazı şartlar sunmaktadır.

Firma bünyesine başvuru yapmayı düşünen adaylar, firma insan kaynakları birimleri tarafından resmi internet sitesinde yayınlanan ilanları inceleyebilirler. Resmi sitenin yanı sıra, çeşitli iş arama sitelerinden de ilanlar açılabilmektedir. Bu sebeple başvuru yapacak olan adayların, sık sık internet sitelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir. Şartlara uyum sağlayan kişiler, özgeçmişleri ile birlikte başvuru yapabilirler.

CarrefourSA personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Çelik Motor Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Çelik Motor eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak her adayın, başvuru süreçlerinde ki ilk sorumluluklarından bir tanesidir. Firma insan kaynakları birimleri, başvuru süreçlerinde adayların ön değerlendirmesini yapabilmek ve firma bünyesine kaliteli insan gücünü çekebilmek adına, bazı başvuru formları hazırlamaktadır. Belirtilen başvuru formlarının içeriğinde, başvuru yapacak adayla alakalı çeşitli bilgiler bulunmaktadır. Bilgilerin yanı sıra, adayların yanıtlandırması gereken sorularda mevcuttur. Bu sebeple başvuru yapacak adaylar, başvuru formlarında ki bilgileri titiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir. Değerlendirme aşamalarının ileri ki süreçlerinde, adayların formlarda verdikleri bilgilerin doğrulanması istenmektedir. Bu süreçte doğru olmayan bilgiler tespit edildiğinde, adayın adaylık süreci sonlandırılmaktadır.

Başvuru formları genellikle, insan kaynakları birimlerinin çeşitli platformlar üzerinden yayınladığı iş ilanlarında mevcuttur. Adayların iş ilanlarını incelerken, yine aynı ilanların eklerinde başvuru formlarının bulunduğunu görecektirler. Formlar doğru bir şekilde indirilip, sonrasında doldurulup tekrar firmaya teslim edilmelidir. İş ilanlarından gerekli formlara ulaşamayan adaylar, insan kaynakları birimleri ile mail yoluyla iletişim kurup, gerekli formları temin edebilirler.

Çelik Motor Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Çelik Motor eleman alımı müracaat koşulları her adayın sağlaması gerekeni minimum koşulları oluşturmaktadır. Firma yetkilileri belirtilen koşulları, şirket bünyesine nitelikli iş gücünü çekmek amacı ile oluşturmaktadır. Bu sebeple başvuru yapacak her aday, belirtilen koşulların hepsini sağlaması gerekmektedir. Şartları sağlamadığı halde başvuru yapan kişilerin, başvuru süreçleri durdurulmaktadır. Firma bünyesinde belirlenen başvuru şartları, her yıl değişkenlik gösterse de genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak
 • En az 2 yıl mesleki tecrübesi bulunmak
 • 3 boyutlu yazılım programlarına hâkim olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamak
 • Takım çalışmasına uyum sağlamak
 • MS Office programlarını iyi derecede bilmek
 • İngilizce bilmek

Çelik Motor Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Çelik Motor eleman alımı müracaat belgeleri başvuru yapan her adayın, temin etmesi gereken belgelerin tümüdür. Belirtilen belgelerin hepsi, firma insan kaynakları birimleri tarafından, adayların işlemlerini gerçekleştirebilmek amacı ile kullanılmaktadır. Bu sebeple başvuru belgeleri eksik olan adayların, hiçbir şekilde değerlendirme süreçleri başlatılamamaktadır. Değerlendirme süreçlerine katılmak isteyen adayların tümü, eksiksiz ve hızlı bir şekilde belgeleri temin etmek zorundadır. Bunun yanı sıra belgelerin hepsi, e-devlet çıktıları halinde teslim edilebilmektedir.

Genel olarak personel alımı başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi veya aslı
 • Sicil kaydı
 • Sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • Sigorta dökümü
 • Askerlik hizmet belgesi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf

Çelik Motor Firması Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Çelik Motor şirketi staj müracaatı yapmak konu ile ilgili bölümlerde okuyan öğrenciler için, resmi internet sitesi yolu ile mümkündür. Çelik Motor firması 55 yılı aşkın süredir, otomotiv sektöründe ki en gelişmiş firmalardan bir tanesidir. Bu sebeple gelecek için iyi referanslar oluşturmak isteyen öğrenciler tarafından, oldukça sık tercih edilmekte ve arzulanmaktadır. Firma her geçen gün gelişen ve büyüyen iş hacmini, gelecek nesillere güvenle emanet edebilmek adına, çeşitli staj programları hazırlamaktadır. Belirtilen staj programlarına başvuru yapabilmek için, öğrencilere çeşitli şartlar getirilmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, her yıl hazırladıkları iş raporlarında personel alımı bölümlerinde, staj programları için de belirli kontenjanlar ayırmaktadır. Fakat her yıl belirlenen kontenjanların, oldukça üstünde başvuru sayısı gelmektedir. Bu sebeple firma yetkilileri, staj programları için çeşitli şartlar öne sürmektedir. Bu şartlardan ilki üniversitelerin makine, otomotiv veya elektrik-elektronik bölümlerinde okuyor olmaktadır. İkinci önemli şart ise not ortalamasıdır. Not ortalaması 4 üzerinden en az 2,50 olan öğrenciler, diğer şartları da sağladıkları takdirde başvurularını resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirebilirler.

Ayrıca Boyner personel alımı bilgilerine bakabilirsiniz.

Çelik Motor Şirketi Çalışma Koşulları Nasıldır?

Çelik Motor firması çalışma şartları açısından, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren her firma ile benzerlik göstermektedir. Firmanın yaptığı iş ve gerekli iş hacminden dolayı, çalışan personeller genellikle fabrika ortamlarında, günün çoğu saatinde ayakta durarak hizmet vermektedir. Bununla beraber, vasıflı mühendis kadrolarında çalışan personeller de yine fabrikalarda, ofis ortamlarında hizmet vermektedir.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimlerine ulaşmak için, vatandaşların ve adayların resmi internet sitesinde bulunan iletişim sayfalarını ziyaret etmeleri gerekmektedir. Özellikle personel alımı süreçlerinde, insan kaynakları birimlerine ulaşmak oldukça talep edilmektedir. Bu sebeple yayınlanan ilanların detaylarında, ilgili birimlerin iletişim adresleri verilmektedir. Bununla beraber firma genel numarasını arayarak, insan kaynakları birimine ulaşmak istediğini söyleyen kişiler, gerekli personeller tarafından aktarılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan CarrefourSA Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı