İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Cassore Mobilya Bayilik Başvurusu ve Şartları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Cassore Mobilya bayilik başvuruları, Türkiye’nin hemen her bölgesinden yapılabilmektedir. Merkezi Bursa/İnegöl olarak bilinen firmanın başvuru şartlarında herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. Yalnızca firma yetkililerinin özel olarak sunacağı belirli standartlar ve maliyet tutarları bulunmaktadır.

Cassore Mobilya bayilik başvurusu için gerekli maliyet yalnızca firmanın isim hakkı olarak bilinmektedir. Bunun yanı sıra ürünlerin temin edilmesi, kar payından belirlenen oranların aylık olarak ödenmesi firma yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucunda belirlenmektedir.

Koltuk takımı, yemek masası, sandalye gibi mobilyaların ve mobilya aksesuarların satışı üzerinden hizmet vermekte olan Cassore Mobilya, kendi ürünlerinin satışının yanı sıra isim hakkı alınmadan da farklı firmalar bünyesinde de satışa sunulabilmektedir.

Ayrıca Cake Planet bayilik bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Cassore Mobilya Bayiliklerine Sunulan Destekler

Cassore mobilya bayi destekleri, firma merkezi tarafından verilmektedir. Bu destek hizmetleri bayilerin yeterli standartlara ulaşmasını amaçlamakta ve girişimcilerin maliyetlerini kısa sürede kazanca dönüştürmeleri adına yapılmaktadır.

Personel desteği ile sunulan hizmetler, girişimcilerin bayilik açma süreçlerinde ihtiyaç duyulan insan kaynaklarını sağlamak üzere verilmektedir. Eğitimli personellerin tecrübeleri yeni başlayanlar için destekleyici olmaktadır.

Eğitim desteği ile firma girişimcilerinin daha iyi bir biçimde çalışmalarına yönelik destekleyici eğitim içerikleri sunulmaktadır. Pazarlama süreçleri, ürün kalitesi gibi konulara yönelik hem teorik hem de pratik bilgiler eğitim içeriğinde yer almaktadır.

Reklam desteği ise bayilerin ayırması gereken bütçeden farklı olarak firmanın genel reklamları içerisinde yer alması sebebiyle müşteri artışına destek vermektedir. Marka ismi üzerinden sürdürülen reklamlar hem daha kalıcı hem de daha ekonomik olmaktadır.

Dekorasyon ve mimari süreçlerde de firma yetkilileri tarafından destek sunulduğu bilinmektedir. Bu destek bünyesinde firmanın genel dekorasyonuna uygun tasarımlar yapılmaktadır.

Mobilya bayilik süreçlerinde satın alınan ürünlerde lojistik süreçleri de destek hizmetleri arasında yer almaktadır. Ana firmadan satın alınan ürünlerin ilgili bayilere taşınması, bayiliğin ilk açıldığı süreçlerde destek hizmetler kapsamında değerlendirilmektedir.

Mağazaların konumları da genel merkez tarafından belirlenmektedir. Yapılan saha araştırmaları sonucunda en etkili satışın yapılacağı konumlar belirlenerek bayiliklere destek sunulmaktadır.

Mobilya Bayiliği Seçenekleri

Mobilya bayiliği için sunulan seçenekler, hem isim hakkıyla hem de korner olarak adlandırılan mağazaların belirli bölümlerinin ilgili marka ürünlerine ayrılması ile sağlanmaktadır. Bunun için farklı şartlar belirlenmektedir.

İsim hakkı ile yeni bir mağaza açıldığında markanın standartlarının tüm mağazalar ile eş değer olacak şekilde belirlenmektedir. Buna ek olarak düzenli denetimler sonucunda ilgili düzenlemelerin de yapılması gerekmektedir.

Cassore Mobilya bayilik uygulamasından ayrı olarak korner denilen uygulamada ise farklı markalar bünyesinde de satış yapılma olanağı bulunmaktadır. Yine aynı marka değeri üzerinden sunulan satışlarda, mağaza düzenlemelerinin özerk olmasına olanak sunulmaktadır.

Korner üzerinden satış yapmak isteyenler, firmaları bünyesinde diledikleri ürünlerin satışını gerçekleştirebilmektedirler. Fakat bu uygulamada firmaların kendilerine özel olarak belirledikleri bir takım standartlar olabilmektedir. Bu standartlar görüşme esnasında firma yetkilileri tarafından belirtilmektedir.

Cafe Point bayilik hakkında ayrıntılar yazımızdadır.

Mobilya Bayilik Maliyetleri Nelerdir?

Mobilya bayiliği açmak için gerekli maliyet, bayiliğin hangi standartta olacağına göre değişkenlik göstermektedir. Fakat maliyet tutarlarının başında isim hakkı gelmektedir. Markanın isminin kullanılmasına yönelik başlangıçta minimum 50.000 TL tutarında ücret talep edilmektedir.

Maliyet tutarlarının ikinci basamağında ise ürünlerin satın alınması bulunmaktadır. Firmanın açılışından önce firmanın belirlediği tutarda ürünün satın alınarak müşteriye satışının gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu süreçte minimum 250.000 TL tutarında maliyet oluşabilmektedir.

Cassore Mobilya bayilik süreçlerinde satışların yapılmaya başlanmasıyla birlikte aylık belirli oranlarda kar payı talep edilmektedir. Ürünlerin satışından edilen kar payı değerlendirilerek bölge ya da mağazaya göre değişen oranlarla kar ödemesi yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Cake Planet Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı