Genel

CarrefourSA Personel Alımı Başvurusu

CarrefourSA eleman alımı başvuruları genellikle, diğer iş alanlarına göre sık sık yapılmaktadır. Firma Türkiye’de binlerce şubesi bulunan, büyük bir market zinciridir. Bu sebeple personel alımı her ay sık sık yapılmaktadır. Firma alanında özellikle, market şubeleri ile birlikte geniş istihdam imkânı sunmaktadır. Firmanın personel alımlarında, genellikle müşteri temsilcileri, kasiyer vb. alanlar ön plana çıkmaktadır. Çoğu şehirde onlarca şubesi bulunan firmada, vasıfsız eleman istihdamı konusunda oldukça ön plandadır.

Firma personel alımlarını, şubelerin kendi içlerinde ki yöneticilere bıraktıkları için, başvuru yapacak kişilerin direkt şubelere müracaat etmesi gerekmektedir. Şube yöneticileri tarafından, her ay sıklıkla adayların özgeçmişleri alınmaktadır. Çoğu zaman personel açığı yaşayan sektör, önceden toplanan özgeçmişler aracılığı ile adaylarla iletişime geçebilmektedir.

Ayrıca Boyner personel alımı bilgilerine bakabilirsiniz.

CarrefourSA Personel Alımı Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır?

Eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak firma yapısı ve istihdam alanı göz önüne alındığında, oldukça kolay olmaktadır. Firmaya başvuracak adayların, insan kaynakları birimi tarafından hazırlanmış ve istenilen formları, temin etmesi ve doldurması gerekmektedir. CarrefourSA marketler zinciri, personel alımlarını şubelerin kendilerine bıraktıkları için, başvuru yapacak adaylar diğer sektörlere göre daha kolay bir yol izlemektedirler.

Başvuru formları, ilanların internet üzerinden yayınlanmasıyla birlikte, birçok farklı kanaldan adayların hizmetine açılmaktadır. Günümüzde gelişen teknoloji ve internet olanakları sebebi ile her büyük şirkette olduğu gibi, alımlar ve başvurular internet üzerinden yapılmaktadır. Firmaya başvuru yapacak olan adaylar, ilanlara başvururken aynı ilanların eklerinde başvuru formlarına ulaşabilirler.

Başvuru formlarına, internet üzerinden ulaşamayan adayların en yakın şubeye gidip, elden formları doldurmaları gerekmektedir. Sektör gereği, vasıfsız iş ilanlarının büyük bir bölümünü market elemanları oluşturmaktadır. Bu sebeple, yayınlanan ilanlara ilgi oldukça büyük olmaktadır. Bununla birlikte, elden form dolduran kişilerin diğer adaylara göre, bir adım daha önde oldukları görülmektedir.

CarrefourSA Başvuru Şartları Nelerdir?

CarrefourSA müracaat şartları genellikle, diğer market zinciri ilanları ile benzerlik göstermektedir. Firmaya olan ilgi oldukça fazla olduğundan, açılan pozisyonlara firma yetkilileri tarafından bazı şartlar getirilmektedir. Başvuru yapacak adayların, istisnasız bir şekilde belirtilen şartları sağlaması beklenmektedir.

Her pozisyon için aranan şartlar, değişkenlik gösterebilse de kabaca şu şekildedir;

 • Esnek çalışma saatlerine uyabilmek
 • En az lise mezunu olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • İletişim becerisi yüksek olmak
 • Tecrübeli olmak

CarrefourSA Başvuru Belgeleri Nelerdir?

CarrefourSA müracaat belgeleri firma tarafından, aday işlemlerini gerçekleştirebilmek veya açılacak pozisyonlar için, veri tabanı oluşturmak adına istenmektedir. İnsan kaynakları birimlerince, her yıl düzenleme getirilip hazırlanan belgeler tüm market şubeleri için aynı olmaktadır.

Her kentte bulunan market şubeleri, tüm başvuru belgelerini elden teslim almak zorundadır. Başvuru belgeleri eksik olan adayların, işe başlatılmaları yapılamamaktadır. Başvuruya ilgiler yoğun olduğundan, belirtildiği gibi belgeleri temin edemeyen adayların yerine, başka personel alımları yapılmaktadır. Bu sebeple, adayların belgeleri zamanında ve eksiksiz bir şekilde temin etmeleri, adayların lehine olan bir durumdur.

Kabaca başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • 6 adet biyometrik fotoğraf
 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Sicil kaydı
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Sigorta döküm belgesi

CarrefourSA Sezonluk Eleman Alımları Nasıl Yapılmaktadır?

CarrefourSA sezonluk personel alımları belirli aylarda, iş hacminin yoğun bir şekilde artması sonucunda yapılmaktadır. Türkiye’de faaliyet gösteren, çoğu insan tarafından tercih edilen ve iş gücü her yıl düzenli bir şekilde artan firma, özellikle bayramlarda be özel günlerde ek personel alımı yapmaktadır.

Bayramlarda ve özel günlerde, artan iş hacmi nedeni ile başvurulan bu yöntem, sadece CarrefourSA için değil genellikle tüm büyük market zincirleri için geçerli olmaktadır. Sezonluk personel alımları, firma tarafından bayram ve özel günlere yaklaşık 1 ay kala duyurulmaktadır. Firma tarafından personel alımı yapılacak kişiler, geçen süre zarfı içerisinde ücretlerini elden ve günlük hesap üzerinden almaktadır.

Sezonluk personel alımını, genellikle üniversite öğrencileri tarafından tercih edildiği görülmektedir. Bu sebeple, normal alımlara göre oldukça fazla bir ilgi mevcuttur. Sezonluk eleman alımlarında, herhangi bir tecrübe şartı aranmamakla birlikte, genellikle firmanın her pozisyonuna alımlar olabilmektedir. İş ilanları popüler iş arama sitelerinde ve resmi sitelerde mevcuttur.

Borusan otomativ personel alımı bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

CarrefourSA Çalışma Şartları Nasıldır?

carrefourSA çalışma koşulları diğer firmalar ile oldukça benzerlik göstermektedir. Yapılan iş ve sektör gereği olarak, başvuru yapacak adayların yoğun iş temposuna alışık olmaları gerekmektedir. Market personelleri, günün büyük bir bölümünü ayakta ve müşteri ile birebir iletişim halinde geçirmektedir. Bu sebeple, iletişim becerisi düşük olan kişilerin başvurularını, gözden geçirmesi tavsiye edilmektedir.

CarrefourSA Staj Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

carrefourSA staj müracaatları yapmak diğer konularda olduğu gibi, ana merkezden değil şube sorumluları tarafından yürütülmektedir. Marketler zincirinde staj yapmak, çoğu üniversite öğrencisi tarafından popüler bir durum olmadığı için, genellikle bilinmemektedir. Bu sebeple staj başvurularında, çok fazla bir yoğunluk görülmemektedir.

Staj başvurularında yoğunluk olmadığı için, çoğu şube başvuru kabullerinde herhangi bir şart aramamaktadır. Bununla birlikte, firma da staj gören öğrencilerin çoğu, işletme vb. bölümler okuyan öğrenciler oluşturmaktadır. CarrefourSA marketler zincirinin bulunduğu her şube, staj başvurusu almamaktadır. Bu sebeple, staj programı olan şubeleri arayıp bulmak, öğrencinin sorumluluğu altındadır. Başvurular şubeler tarafından, genellikle popüler iş arama sitelerine açılmaktadır. Konu ile ilgilenen öğrencilerin, internet siteleri üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra bazı zamanlarda, personel alımı adı altında da başvurular alınabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Boyner Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı