Banka Kartları

Cardfinans kartını internete açma

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Yeni çıkan yasa gereği, bundan böyle kredi kartlarının internet alışverişlerinde kullanılabilmesi için, banka tarafından yollanan SMS mesajını onaylamanız gerekmektedir. Cardfinans kartını internete açma işleminin bir kaç yöntemi vardır. Bu işlemler aslında standart olarak bütün bankalar için geçerli olan yöntemlerdir. Cardfinans internete açma çok basit bir işlemdir.

SMS onayı, müşteri hizmetleri veya ATM aracılığı ile yapılabilmektedir. Şimdi sizlere, konumuzda bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Cardfinans kredi kartının internette kullanımı

Son zamanlarda internet üzerinden yapılan kart kopyalama, kredi kartı sahtekârlıkları ve çalıntı kartlarla alışveriş yapılması nedeni ile BBDK – Bankacılık Denetleme Kurumu – tarafından yeni bir uygulama geliştirildi. Bundan sonra tüm kredi kartı sahipleri, kredi kartlarını internet kullanımına açtırmak için onay vermesi gerekmektedir. Cardfinans internete açmaişlemi de bunlardan biridir.

Cardfinans internete açma

Cardfinans kredi kartınızı internet kullanımına açmanın yöntemlerinden biri, bankanıza SMS yollamaktır. INTERNET yazıp bir boşluk bırakıp kredi kartı numaranızın son 4 rakamını yazarak 2273’e SMS göndererek, Cardfinans internete açmaişlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem en basit internete açma yöntemidir. İkinci bir yöntem ise ise, QNB Finansbank müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi manuel olarak yapabilirsiniz. Üçüncü ve son yöntem ise, her hangi bir QNB Finansbank ATM sinden, kredi kartınızı internet alışverişine açtırabilirsiniz. Bunun için kredi kartları menüsünü kullanabilirsiniz.

Göz atabilirsiniz: QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi
İlginizi çekebilir: QNB Finansbank Online Kredi Başvuru ve Şartları

Cardfinans internet limitleri

https://www.qnbfinansbank.com/kartlar/cardfinans-nakit/internetten-alisveris.aspx adresinden internet alışveriş limitleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Finansbank internet sitesinde yazan bilgiler şu şekildedir: “Banka kartınızı internet alışverişlerine açtığınız anda bankamız tarafından aylık internet alışveriş limiti 10,000 TL olarak tanımlanacaktır. Aylık internet alışveriş limitinizi QNB Finansbank İnternet Şubemizden veya 0850 222 0 900’den 50,000 TL’ye kadar arttırabilirsiniz.

Dilerseniz aynı kanallardan internet alışveriş limitinizi azaltabilir, iptal edebilir veya banka kartınızın tanımlı olduğu ana hesabınızı başka bir vadesiz hesabınız olarak değiştirebilirsiniz. Bankamızdan ilk defa banka kartı alan müşterilerimizin internet alışveriş yetkisi kapalı olup, aylık internet alışveriş limitleri sıfırdır.”

Bunun haricinde banka kartlarınız ile yapılan alışıverişlerde her hangi bir alt veya üst limit bulunmamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Kredi kartı asgari hesaplama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı