İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Cake Planet Bayilik Başvurusu ve Şartları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Cake Planet bayilik başvuruları çoğunlukla pasta ve tatlı gıda tüketimine yönelik çalışmak isteyen girişimciler tarafından yapılmaktadır. Dondurulmuş pasta çeşitleri ile farklı bayiliklerde aynı hizmetler verilmesi amaçlanmaktadır.

Cake Planet bayilik, Türkiye’nin hemen her bölgesinde hizmet verebilmektedir. Başvurular için il ilçe sınırlaması bulunmamaktadır. Fakat bayiliğin verilebilmesi için firma yetkilileri tarafından minimum 10 metre kare ölçüsünde mekan kıstası bulunmaktadır.

Bayilik başvurularında yer alan şartlardan birisi de soğuk hava deposu bulundurulmasıdır. Bu soğuk hava deposunun eksi on sekiz dereceye kadar soğutma standardının olması gerekli görülmektedir. Genel merkez tarafından gönderilen pastaların soğuk hava depolarında muhafaza edilerek taze bir şekilde satışa sunulması amaçlanmaktadır.

Cafe Point bayilik bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Cake Planet Bayilerinde Satışa Sunulan Pastalar

Cake Planet tatlı seçenekleri, tazeliğini koruyacak ve farklı damak zevklerine uygun olacak şekilde çeşitlendirilmektedir. Bu sebeple geniş ürün yelpazesini içeren tatlıların temini Bursa’da bulunan ana bayii tarafından yapılmaktadır.

Cake Planet tatlıları şu şekilde sınıflandırılmaktadır:

 • Sufle
 • Cheesecake
 • Tiramisu
 • Browni
 • Mozaik Pasta
 • Profiterollü Pasta
 • Orman Meyveli Pasta
 • Kara Orman Meyveli Pasta
 • Krokanlı Pasta
 • Fıstık Rüyası
 • Mono Profiterollü Pasta
 • Bella Vista

Bu pastaların soğuk hava deposunda muhafaza edilmesi sebebiyle sütlü tatlılar tercih edilmemektedir. Sütlü tatlıların bozulma riski sebebiyle aynı kalitede sunulması mümkün olmayacağı için bayilikler tarafından sunulan menülerde bu tatlılara yer verilmesi gerekli görülmektedir.

Pastalar, Bursa’nın Nilüfer ilçesi içerisinde yer almakta olan Uzay Pastaneleri aracılığıyla hazırlanmakta ve aynı merkezden satışa sunulmaktadır. Bayilik haricinde de satışı olduğu bilinen pastalar, uzun yıllardır markalaşmış bir lezzet olarak bilinmektedir.

Cake Planet Bayiliği Bulunan İller

Cake Planet bayilerinin yer aldığı iller, girişimcilik yapmak için başvuruda bulunan kişilerin tercihlerine göre belirlenmektedir. Özellikle Bursa iline yakınlığı ile bilinen iller ilk başvuru merkezleri olarak yer almaktadır.

Cake Planet bayilik başvuruları, yakın yıllarda mesafe problemi olmadan Türkiye’nin pek çok iline uzanmaktadır. Mevcut olarak hizmet verilmekte olan Cake Planet bayiliklerinin illeri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • İstanbul
 • Bursa
 • Van
 • Samsun
 • Tekirdağ

Bu illerin dışında bayilik verilmesi amaçlanan iller ise; Ankara, Konya, Eskişehir, Zonguldak olarak bilinmektedir. Bu iller üzerinden yapılacak başvurulara öncelik verileceği bilinmektedir. Girişimcilerin bu illerde ikamet etme zorunluluğu bulunmamaktadır. Farklı illerde yaşayıp, bayiliklerin talep edilen illere açılması da mümkün olmaktadır.

Boma Coffee bayilik fırsatlarına yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Cake Planet Bayilik Destekleri Nelerdir?

Cake Planet ile sunulan bayi destekleri, öncelikle ürün temini olarak bilinmektedir. Taze ve kalitesi teyit edilmiş ürünlerin bayiliklere ulaştırılması, kazancın hızlı bir biçimde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Cake Planet bayiliklerine verilmekte olan bir diğer destek ise eğitim paketleridir. Gıda sektöründe yeni çalışmaya başlayan girişimciler için sektöre ilişkin bilgilerin verildiği bu eğitim içeriğinde aynı zamanda pazarlama ve işletme süreçlerine ilişkin de eğitimler verilmektedir.

Eğitim destek paketleri aynı zamanda girişimcilerin saha araştırmalarını desteklemeye yönelik önerileri de hem teorik hem de pratik anlamda sunmaktadır. Bu sebeple süreç içerisinde desteğin sürdüğü bilinmektedir.

Bayilik destekleri kapsamında girişimciler için hazırlanmış pazarlama el kitapçığı da bulunmaktadır. Süreç içerisinde ihtiyaç duyulan pek çok konuya ilişkin pratik bilgiler bu kitapçık içerisinde yer almaktadır.

Cake Planet bayilik başvurusunda bulunanlar için,pazarlama süreçlerinde doğrudan sunulan destekler de bulunmaktadır. Bu destekler, firma yetkilileri tarafından görevlendirilen tecrübeli pazarlamacılar ile sağlanmaktadır. Bayilik almak isteyen girişimcinin talebi doğrultusunda destekler, bayilik açıldıktan sonra da verilmeye devam etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Cafe Point Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı