İş FikirleriPara Kazanma Fikirleri

Cafe Point Bayilik Başvurusu ve Şartları

Cafe Point bayiliğinin başvurusu için en önemli kriter bayilik lokasyonudur. Cafe Point mekan teması, ayak üstü kahve olarak belirlenmekte ve bayiliklerde de aynı konsept ile sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Bu sebeple daha geçişken kitlelerin olduğu, hareketli bölgelerin tercih edilmesi istenmektedir.

Cafe Point bayilik başvurusunda farklı konseptler farklı maliyetler ile kurulabilmektedir. Cafe Point kapsamında; Kiosk konsepti için aylık 500 TL tutarında ödenek talep edilirken, Ekspres konsepti ya da Plus konsepti için kar payı üzerinden %3 oranında ödenek talep edilmektedir.

Bu konseptlerin seçimine bağlı olarak kurulum sürelerinde değişkenlik olmaktadır. Minimum otuz günden toplamda 60 güne kadar kurulum süresi bulunmaktadır. Bu konsepteler mekan ölçüsüne, mekanın bulunduğu bölgeye ve girişimcinin tercihine göre değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca Bursa Kebap Evi bayilik bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Cafe Point Bayiliklerinin Maliyetleri Nasıldır?

Cafe Point bayiliği açmak için maliyet, tutarları konseptler arasında değişkenlik göstermektedir. Bayiliğin iç dekorasyonundan konumuna kadar farklılaşan durumlar maliyetlerin de değişmesine neden olmaktadır.

Başlangıç maliyeti olarak bilinen 10.000 TL tutarındaki isim hakkının akabinde, kurulum maliyeti en düşük bütçeli konsept olan Kiosk için 75.000 TL olarak belirlenmektedir. Fakat bu tutar metre kareye göre artış göstermektedir.

Konsept bakımından daha yüksek maliyet içeren Ekspres konseptinin kurulum sürecinde metre kare üzerinden ortalama 2.000 TL tutarında maliyet, Plus konsepti içerisinde ortalama 2.750 tutarında maliyet oluşmaktadır. Bu konseptler içerisinde kullanılan malzemeler, alanın büyüklüğü gibi farklılıklar bulunmaktadır.

Cafe Point bayilik açmak isteyenler için elinde bulundurmaları sermaye tutarının ortalama 300.000 TL tutarında olması beklenmektedir. Bu tutar, bayiliğin bulunduğu bölgeye göre belirlenen süre içerisinde geri dönüşü sağlamaktadır.

Cafe Point Bayilik Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılır?

Cafe Point bayilik başvurusu firma yetkilileri ile görüşmek adına doğrudan şubelere başvurularak yapılabilmektedir. Fakat bazı durumlarda firma yetkilileri ile şubeler üzerinden iletişim kurmak mümkün olmayabilmektedir. Bunun için doğrudan 0224 222 44 11 numaralı hat üzerinden iletişim kurulmalıdır.

Bursa merkezli olarak verilen numara hattı, firma yetkililerine bağlanmayı sağlayacak ardından yapılan görüşme sonrasında yüz yüze şartları ve olanakları konuşmak üzere randevu oluşturulacaktır.

Randevu sonucunda olumlu ilerleyen süreç dahilinde ön protokol anlaşması imzalanarak şartlar işleme konulacaktır. Bu süreçte, belirlenen konumda bayiliğin kurulum işlemleri yapılmaya başlanacaktır.

Bombty Coffee bayilik bilgilerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Cafe Point Bayiliklerinin Konumları

Cafe Point bayilikleri için gerekli görülen konumlar, ilk olarak ayak üstü kahve kültürünün var olduğu bölgeler olarak belirlenmektedir. Türkiye’de ayak üstü kahve kültürünün başlangıç firması olan Cafe Point bu anlayışla bayilikler vermeye devam etmektedir.

Ayak üstü kahve alışkanlıkları çoğunlukla üniversite öğrencilerine yönelik bir alışkanlık olduğu için Cafe Point ilk bayilikleri üniversite yerleşkelerinin etrafında kurulmaya başlanmıştır. Örneğin, ilk nokta Uludağ Üniversitesi yerleşkelerine yakın olarak belirlenmiştir.

Kiosk konsepti olarak da adlandırılan en ucuz maliyetli konsept dahilinde yalnızca kahve satışının yapıldığı bu noktalar üniversitelere ek olarak AVM çevrelerinde de konumlandırılmıştır. Bu noktalarda da alışveriş yaparken kahve tüketiminin sürdürülmesini sağlamak için AVM içleri de tercih edilmektedir.

Ekspres konsept ve Plus konsept olarak belirlenen diğer konseptlerde ise kahvenin yanı atıştırmalıklarda eklenmesi sebebiyle ayak üstü kahve kültürüne ek olarak faklı konumlar da seçilmeye başlanmaktadır.

Cafe Point bayilik başvurusu yapmak isteyenler için de öncelikle konsepte uygun olan konumlardan birisinin belirlenmesi ve mekanın da böylece seçilmesi önerilmektedir. Aksi durumda Cafe Point bayiliği için gerekli kriterler sağlanmamış olmaktadır.

Cafe Point yeni konseptler dahilinde yeni mekan önerilerinde de bulunmak mümkün olmaktadır. Fakat bunun için firma sahiplerinin onayı ve saha araştırmasının olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bursa Kebap Evi Bayilik Başvurusu ve Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı