Krediler

Burgan Bank Konut Kredisi

Kendi evini satın almak isteyenler yeterli nakde sahip değillerse 120 aya kadar vadeli aylık %1,35’den başlayan faiz oranları ile Burgan Bank konut kredisi desteği sunuyor. Verilen kredi faiz oranları sadece kampanya süresi içerisinde geçerli olup son tarih 31 Mart 2018 olarak belirlendi.

Konut Kredisi Ayrıntıları

Düşük faiz oranları ile konut kredisi kullanmak için Burgan Bank konut kredisi kampanyası başladı. Sabit kredi tahsis ücreti faiz oranlarına değişmediği için örneğin 100 bin TL ev kredisi için faiz oranı ne olursa olsun kredi tahsis ücreti 500 TL olarak hesaplanıyor. Örnek hesaplama tablosu ise şu şekilde;

  • 100.000 TL ev kredisi kullanmak isteyenler 12 ay vade seçeneğini tercih ederlerse Burgan Bank tarafından aylık %1,38 faiz oranı verilerek 9.100 TL taksit miktarı hesaplanıyor.
  • Yine 100.000 TL konut kredisi almak isteyenler 60 ay vade seçeneğini tercih etmeleri halinde %1,41 faiz oranı üzerinden 2.481 TL taksit ödemesi gerçekleştirebiliyorlar.
  • Son olarak 100.000 TL krediyi maximum vade sayısı olan 120 ay üzerinden tercih edenler için Burgan Bank aylık %1,35 faiz oranı üzerinden hesaplama yaparak 1.688 TL taksit miktarları belirliyor.

Göz atabilirsiniz: Denizbank Konut Kredisi – Anında Kabul!

Belirtilen tüm krediler için ekspertiz ücreti 1.000 TL olurken ipotek tesis ücreti de 185 TL olarak hesaplanıyor. Kredi tahsis ücreti örnek tablo için 500 TL hesaplanırken diğer krediler için de kredi miktarının %0,5’i olarak hesaplama yapılabilir. Tabloda belirtilen ücretlere DASK, yıllık hayat sigortası ve konut sigortası dahil olmadığı için kredi kullanımı esnasında diğer masraflarda karşınıza çıkacaktır. Tüm bunların yanı sıra belirtilen faiz oranları kredi notu düşük olan kişiler için geçerli olmadığından dolayı kişisel olarak farklı faiz oranları ile aynı krediyi kullanıldığını görebilirsiniz. Örneğin kredi notu iyi olanlar için aylık %1,35 faiz oranı verilirken notu kötü olanlar aylık %1,45’lere varan faiz oranları ile karşılaşabilirler.

İlginizi çekebilir: Akbank Konut Kredisi – Hızlı Onay

Burgan Bank Konut Kredisi Başvurusu

Banka üzerinde hesabı olan kişiler banka görevlilerinin istemeleri halinde gelir belgelerini getirmeleri yeterli olurken bankada hesabı olmayanlar farklı belgeler hazırlamaları gerekiyor. Bu belgelerin başında çalışanlar için maaş bordrosu, emekliler için maaş cüzdanı, memurlar ve polisler için özel meslek kartları ve evlerinin son 3 ayı için düzenlenmiş faturalarından bir tanesi talep edilir.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi 2018 başlıklı makalemizde Emekliye Kredi ve Şekerbank hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı