Genel

Boyner Personel Alımı Başvurusu

Boyner eleman alımı başvuruları firma birimleri tarafından, sürekli olarak değil ihtiyaç halinde yapılmaktadır. Personel alımı konusunda, firma bünyesinde ki tek yetkili birim insan kaynakları birimleridir. Boyner firması ülke genelinde, geniş istihdam kaynakları sağlayan büyük bir mağazalar zinciridir. Firmanın hemen hemen her şehirde, mağaza şubeleri bulunduğundan özellikle niteliksiz iş ilanlarında, oldukça geniş olanaklar sunmaktadır.

Boyner firması iş ilanlarını, kendi resmi internet sitesine koymaktadır. Bunun yanında popüler iş arama sitelerine de, düzenli olarak ilanlar verebilmektedir. İş arama sitelerinde bulunan ilanların geneli, niteliksiz eleman alımı üzerine olmaktadır. Bu sebeple başvuru yapacak kişinin, aranan pozisyonları ve şartları oldukça dikkatli okuması gerekmektedir. Başvuruların ilk aşamaları, çevrimiçi olarak yapılmaktadır.

Ayrıca Borusan Otomativ personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Boyner Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Boyner eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak iş başvurularının ilk aşaması olmakla beraber, her adayın doldurması ve teslim etmesi zorunlu bir formdur. Bu sebeple adayların, iş başvurusu yapmadan önce en kısa sürede, başvuru formlarını temin etmeleri gerekmektedir. Başvuru formları firma insan kaynakları birimleri ve uzman kişiler tarafından, özenli ve nitelikli iş gücünü ayırt edebilecek şekilde hazırlanmaktadır. Bu sebeple firma yetkilileri, topladıkları başvuru formlarına bakarak uygun adayları diğer aşamalara davet etmektedir. Başvuru formları doldurulurken, sorulan sorulara titiz ve doğru bir şekilde yanıt vermek oldukça önemli bir noktadır. Sorulara yanlış bilgiler vermek, adayın aleyhine oluşacak durumların başında gelmektedir.

Firma insan kaynakları birimleri, başvuru formlarını iş ilanlarının yayınlanması ile paralel bir şekilde yayınlamaktadır. Bu sebeple adaylar, iş ilanlarının ekler kısımlarına oldukça dikkat etmelidirler. Başvuru formlarını temin etmek ve iletmek, adayın kendi sorumluluğu altında olduğundan, iş ilanlarının eklerinden dikkatlice indirilmeleri ve doldurulmaları gerekmektedir. İş ilanlarının ek kısımlarına ulaşamayan kişiler, resmi internet siteleri veya Boyner şubelerinden formları temin edebilirler.

Boyner Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Boyner eleman alımı başvuru koşulları istisnasız her pozisyona başvuru yapacak kişilerin, sağlaması gereken şartların tümüdür. Başvuru şartlarının tümünü sağlayamayan adayların, başvuru süreçleri de dondurulmaktadır. Bu sebeple herhangi bir pozisyona başvuru yapmadan önce, adayların iş ilanlarını ve başvuru şartlarını dikkatle okuması gerekmektedir. Başvuru şartlarını eksiksiz sağlayan adaylar, ilanlara özgeçmişleri ve başvuru formları ile başvurabilirler.

Genel olarak firma şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lise mezunu olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • İletişim kabiliyeti yüksek olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Tercihen tecrübeli olmak

Boyner Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Boyner eleman alımı müracaat belgeleri iş başvurusu yapan her adayın, temin etmesi gereken dokümanların tümünü oluşturur. Başvuru belgeleri insan kaynakları birimleri tarafından, adayın her türlü işlemini gerçekleştirmek adına istenmektedir. Bu sebeple adayların belgeleri hızlı ve tam olarak temin etmesi gerekmektedir. Başvuru belgelerinde eksiklik bulunan adayların, başvuru süreçleri dikkate alınamamaktadır. Firma bünyesine başvuru yapacak her aday, başvuru belgelerini temin ederken e-devlet çıktısı kullanabilmektedir. Bu sebeple belgelere ulaşmak, oldukça kolay olmaktadır.

Genel olarak başvuru belgeleri, aşağıda ki gibidir;

 • Diploma aslı
 • 5 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Sabıka kaydı
 • Sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • İkametgâh belgesi

Boyner Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Boyner şirketi staj müracaatı yapmak konu ile ilgilenen kişilerin, resmi internet sitesi üzerinden oldukça kolay gerçekleştirebildiği bir durumdur. Boyner firması ülke genelinde, onlarca şubesi bulunan bir mağaza zinciridir. Bu sebeple özellikle işletme ve muhasebe alanlarında, olduk staj başvurusu almaktadır. Firma yetkilileri gelecek için eleman yetiştirme, nitelikli ve zeki öğrencileri firmaya kazandırma amacı ile bazı staj programları hazırlamaktadır. Bu staj programlarının tümü, bahar ve yaz aylarında öğrencilerin başvurularına açılmaktadır.

Firma insan kaynakları birimleri, personel alımı süreçlerine staj programlarını da dâhil etmektedir. İş planlamaları ve bütçe planlamaları ile paralel bir şekilde, firma yetkilileri her yıl stajyerler için belirli kontenjanlar açmaktadır. Fakat firmanın saygınlığı ve büyüklüğünden dolayı, her yıl kontenjanların oldukça üstünde başvuru gelmektedir. Bu sebeple firma yetkilileri, staj programlarına kabullerde bazı standartlar aramaktadır. Bu standartların en başında not ortalamaları gelmektedir. Bir öğrencinin, not ortalaması en az 3,00 olmalıdır. Belirtilen şartları sağlayan kişiler, resmi internet sitesinden özgeçmişleri ile birlikte başvurularını tamamlayabilirler.

Borçelik personel alımı başvurusuna yazımızdan bakabilirsiniz.

Boyner Personel Alımı Çalışma Şartları Nasıldır?

Boyner eleman alımı çalışma koşulları açısından, sektörde bulunan diğer firmalar ile oldukça benzerlik göstermektedir. Firma yetkilileri bünyesinde çalıştırdığı personellere, bazı yan haklar vermekte ve kaliteli çalışma ortamları hazırlamaktadır. Yapılan işlerin gerekliliklerince, firma bünyesinde çalışan personellerin çoğu, müşterilerle birebir iletişim halinde günün büyük bölümünü ayakta çalışarak geçirmektedir. Bunun yanı sıra personeller her ay, belirli oranda alışveriş indirim haklarına da sahip olmaktadır.

Boyner İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Boyner insan kaynakları birimine ulaşmak özellikle, başvuru süreçlerinde çok önemli bir noktadır. Başvuru yapacak kişinin, başvuru süreçlerini takip etmek veya dosya güncellemeleri yapmak amacı ile insan kaynakları birimlerinin numaralarına ihtiyaç duymaktadır. Firma insan kaynakları birimlerinin numaraları, firma resmi sitesi iletişim bölümlerinde bulunmaktadır. Bununla beraber, personel alımı aşamalarında adaylar ile numaralar paylaşılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Borusan Otomotiv Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı