Genel

Borusan Otomotiv Personel Alımı Başvurusu

Borusan Otomotiv eleman alımı başvuruları firma insan kaynakları bünyesinde yapılan, personel değerlendirmeleri ve bütçe planlamaları ile paralel olarak yapılmaktadır. Firma Türkiye’de faaliyet gösteren, yönetim kadrosunda değişikliğe gitmeden en uzun süre sektörde kalan, firma konumundadır. Bu sebeple sık sık personel alımı yapmaktadır. Borusan Otomotiv personel alımları, nitelikli insan gücünü firma bünyesine çekmek adına, çok titiz bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Firma Türkiye’de hali hazırda, çok geniş bir istihdam imkânı sunmaktadır. Firma bünyesinde çalışmak isteyen personellerin, nitelikli ve profesyonel bir bilince sahip olması konusunda, çok derin araştırmalar da yapılmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, yayınlanan iş ilanlarının birçoğunu, resmi internet sitelerinden yayınlamaktadır. Bununla birlikte, acil personel ihtiyaçlarında resmi sitenin yanı sıra, popüler iş arama sitelerine de ilanlar verilebilmektedir. Bu sebeple adayların, ilanları sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Ayrıca Banvit personel alımı bilgilerine bakabilirsiniz.

Borusan Otomotiv Personel Alımı Başvuru Formları Nerede Bulunur?

Borusan Otomotiv eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adaylar açısından, oldukça basittir. Firma yetkilileri, adayların ön bilgilerini almak ve değerlendirmek amacıyla, işin uzmanları tarafından hazırlanmış başvuru formlarını adaylara sunmaktadır. Başvuru yapacak her adayın, başvuru formlarını temin etmesi ve ardından firmaya teslim etmesi zorunludur. Başvuru formları olmadan müracaat eden adayların, başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.

Başvuru formları, insan kaynakları birimlerinin ilan yayınlamasını takiben, aynı ilanların eklerinde adaylara sunulmaktadır. Adaylar belirtilen ilanları detaylı bir şekilde inceledikten sonra, başvuru formlarını da titiz bir şekilde doldurmalıdır. Başvuru formlarının içeriği genellikle adayın özlük bilgileri, yetenekleri, istekleri, nitelikleri vb. bölümlerden oluşmaktadır. Firma yetkilileri ön incelemede, başvuru formlarını dikkate alarak seçme yapmaktadır. Başvuru formlarında şirkete uyum sağlayabilecek kişiler belirlendikten sonra, 2. Değerlendirme süreci için firmaya çağırılmaktadır.

Başvuru formlarını dolduracak adayların, formda belirtilen bilgilere titiz ve doğru cevaplar vermesi, çok önemli bir noktadır. İkinci değerlendirme aşamasına çağırılan adayların, başvuru formlarında ki bilgiler teyit edileceği için, bilgileri form ile uyuşmayan adaylar süreçten direkt elenmektedir. Bu sebeple adayların bu konuya, oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

Borusan Otomotiv Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Borusan Otomotiv eleman alımı başvuru koşulları firmaya nitelikli insan gücünü çekmek, iş hacmini ve kalitesini arttırmak amacı ile belirlenmektedir. Başvuru yapacak her adayın, istisnasız belirtilen koşulları taşıması gerekmektedir. Belirtilen şartları taşımayan adaylar, değerlendirme sürecinden sonra genellikle elenmektedirler. Bu sebeple adayların, iş ilanlarında istenilen şartları detaylı bir şekilde incelemesi gerekmektedir. Her yıl başvuru şartlarında değişkenlik olsa da, nitelikli eleman alımlarında ki şartlar aşağıda ki gibidir;

 • En az 4 yıllık belirtilen bölümlerden mezun olmak
 • Alanında tecrübe sahibi olmak
 • MS Office programlarını iyi derece kullanabilmek
 • İngilizce bilmek
 • 3 boyutlu yazılımlara hâkim olmak
 • Seyahat engeli bulunmamak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak

Borusan Otomotiv Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Borusan Otomotiv müracaat belgeleri her adaydan temin etmesi istenilen belgelerin, tümünü oluşturmaktadır. Belgeler insan kaynakları birimi tarafından, adayların işlemlerinin gerçekleştirilebilmesi adına istenmektedir. Bu sebeple adaylar belirtilen belgeleri, eksiksiz temin etmesi gerekmektedir. Başvuru belgeleri konusunda istenilen belgeler, genellikle her adayın kolaylıkla ulaşabileceği belgelerdir. Firma bunu yanı sıra, e-devlet çıktılarını da kabul etmektedir. Başvuru belgelerinde zaman zaman değişkenlikler olsa da, personel alımı aşamasında ki belgeler kabaca aşağıda ki gibidir;

 • 6 adet biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Diploma aslı veya ıslak imzalı mezuniyet belgesi
 • Sicil kaydı
 • Sabıka kaydı
 • İkametgâh belgesi
 • Yabancı dil sertifikaları
 • Başvuru formu

Borusan Otomotiv Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borusan Otomotiv staj başvurusu yapmak firma ile ilgili alanda okuyan, üniversite öğrencileri tarafından oldukça talep görmektedir. Borusan Otomotiv kendi alanında, sektörün öncü firmalarından bir tanesidir. Bu sebeple özellikle üniversitelerin otomotiv, makine ve malzeme mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından, sıklıkla tercih edilmektedir.

Firma nitelikli insan gücü yetiştirmek ve geleceğe yatırım yapmak amacı ile yılın özellikle, bahar ve yaz aylarında staj programları başlatmaktadır. Bu programlara, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması 3.00 ve daha üzeri olan öğrenciler kabul edilmektedir. Eğer belirtilen bölümlerde okuyan bir öğrenci iseniz, not ortalamanızı yüksek tutup firmaya müracaat edebilirsiniz.

Firma staj programına başvuru yapmak için, resmi internet sitesin de bulunan kariyer bölümünü veya personel alımı ilanlarının sık sık takip edilmesi gerekmektedir. Staj alımı aşamasında yapılan tüm başvurular, internet üzerinden yapılmaktadır.

Bim personel alımı bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Borusan Otomotiv Çalışma Koşulları Nasıldır?

Borusan Otomotiv çalışma şartları açısından, benzer firmalar ile hemen hemen aynı olmaktadır. Firma bünyesinde çalışan personeller genellikle, fabrika ortamında çalışmaktadırlar. Yapılan iş gereği gürültülü ortamlarda hizmet veren personelin, boş zamanlarını değerlendirebileceği çeşitli sosyal tesislerde, bulunmaktadır. Firma bünyesinde çalışan her personel, belirtilen tesislerde vakit geçirebilmektedir.

Borusan Otomotiv Personel Sosyal Hakları Nelerdir?

Borusan Otomotiv eleman sosyal hakları açısından, oldukça geniş imkânlara sahip bir firmadır. Borusan Otomotiv firması, bünyesinde barındırdığı her personele barınmadan giyime çeşitli sosyal haklar tanımıştır. Bu haklardan en önemlileri ve göze çarpanları, şehir dışından çalışmaya gelen personele ev tahsisi, tüm personele yemek kartı ve otomobil alımlarında indirimlerdir. Personel alımı sırasında, adaylar tarafından en fazla sorulan ve dikkat çekilen konuyu da sosyal haklar oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Borçelik Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı