Genel

Borçelik Personel Alımı Başvurusu

Borçelik eleman alım başvuruları firma bünyesinde yapılan planlamalar, doğrultusunda açık pozisyonlara yapılmaktadır. Personel alımı süreçlerinin tümü, firma insan kaynakları birimleri tarafından detaylı bir şekilde yürütülmektedir. Borçelik firması Türkiye’de iş yapan, alanının en büyük şirketlerinden bir tanesidir. Firma, nitelikli insan gücünü bünyesine çekmek amacı ile iş başvurularında, oldukça titiz davranmaktadır. Türk ağır sanayisinin, bel kemiklerinden birisi olan firma, her yıl yüzlerce kişiye istihdam sağlamaktadır.

Personel alımı başvuruları, insan kaynakları biriminin çalışmaları ile paralel bir şekilde açılmaktadır. Firma personel alımlarını yaparken, sürekli bir şekilde değil ihtiyaca göre yapmaktadır. İş başvuruları genellikle, resmi internet sitesinden yayınlanmakta olup bazı zamanlar da popüler iş arama sitelerine de verilebilmektedir. Bu sebeple adayların, internet platformlarını sık sık takip etmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra firma düzenli olarak, resmi internet sitesi kariyer bölümünden özgeçmiş toplamaktadır. Konu ile ilgilenen adayların, zaman fark etmeksizin özgeçmişlerini bırakabilirler.

Ayrıca Bizim Toptan personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Borçelik Personel Alımı Başvuru Formları Nasıl Bulunur?

Borçelik eleman alımı başvuru formlarını bulmak firma çatısı altına yapacak adayların, kendi sorumlulukları altında olan bir konudur. Başvuru formlarına erişmek konusunda, adayların çok sık problem yaşadığı görülmektedir. Firma insan kaynakları birimleri, şirkete nitelikli iş gücünü çekmek amacı ile başvuru formları hazırlamaktadır. Başvuru formlarının amacı, adayın ön değerlendirmesini en uygun şekilde yapmaktır. Bu ön değerlendirmeler sonucunda adaylar, uygun görüldüğünde ikinci aşama için davet edilmekteler. Bu sebeple başvuru formlarını temin etmek, her adayın için zorunlu olmaktadır. Başvuru formlarını temin edemeyen adayların, başvuruları değerlendirme altına alınmamaktadır.

Başvuru formlarının içeriği adayların mezuniyet bilgileri, özlük bilgileri, yetenekleri vb. konular olmakla birlikte, ayrıca firma yetkililerin adaylar için hazırlamış olduğu çeşitli özel sorularda bulunmaktadır. Yetkililer başvuru yapacak adayların, başvuru formlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalarını beklemektedir. Başvuru formlarında verilen her türlü bilgi, adayın kendi sorumluluğu altında olup ilerleyen aşamalarda teyit etmesi gerekmektedir. Herhangi bir aşamada, adayın formda ki bilgileri teyit edememesi durumunda, ilgili adayın başvurusu değerlendirme altına alınmamaktadır.

Başvuru formları, firma yetkililerinin iş ilanlarını yayınlaması ile birlikte verilmektedir. Formlar genellikle, ilanların eklerinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra firma, başvuru formlarını güncel olarak resmi sitelerde de bulundurmaktadır. İlan eklerinden formlara ulaşamayan adaylar, resmi site yolu ile formları temin edebilirler. İnternet erişimi kısıtlı olan adaylar için, firma yetkilileri şirket ana merkezinde formları adaylara verebilmektedir.

Borçelik Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Borçelik eleman alımı müracaat koşulları yetkililer tarafından hazırlanmış olup, boş pozisyonlara en uygun adayları seçebilmek amacı ile koyulmuştur. Firma bünyesinde başvuru yapacak her adayın, belirtilen şartları eksiksiz sağlaması gerekmektedir. Her yıl boş pozisyonlara binlerce başvuru geldiğinden, adayları daha iyi değerlendirebilmek adına başvuru şartları güncellenebilmektedir.

Firma personel alımı başvuru şartları kabaca aşağıda ki gibidir;

 • Üniversitelerin tercihen Makine, Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Mesleki alanda en az 3 yıl tecrübe sahibi olmak
 • MS Office programlarına hâkim olmak
 • 3 boyutlu yazılımları iyi derecede kullanabilmek
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Tercihen yabancı dil bilmek
 • İletişim becerisi yüksek olmak

Firma Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Şirket müracaat belgeleri insan kaynakları birimleri tarafından, adaylardan istisnasız istenen belgelerdir. Başvuru belgeleri, firma bünyesinde adayın her işlemini gerçekleştirmek amacı ile istenmektedir. Bu sebeple başvuru belgelerini hızlı bir şekilde temin eden aday, kendisi için oldukça iyi bir izlenim yaratabilmektedir. Başvuru belgeleri eksik olan kişilerin, adaylık süreçleri dondurulmaktadır.

Firma başvuru belgeleri kabaca aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 6 adet vesikalık fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Islak imzalı sağlık raporu

Bimek personel alımı bilgilerine içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Borçelik Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borçelik staj müracaatı yapmak ilgili alanda eğitim alan, üniversite öğrencileri tarafından oldukça arzulanmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, her yılbaşında firma iş planlamalarını ve 1 senelik programları hazırlamaktadır. Bu kapsamda firmanın geleceğine yatırım yapmak, kaliteli ve nitelikli insan yetiştirme amacı ile staj programları açılmaktadır. Firma yetkilileri açılacak olan programları, imkânlar dâhilinde kontenjanlar belirlemektedir.

Her yıl açılan kontenjanlar kadar, öğrenci alımları yapılmaktadır. Fakat genellikle kontenjan sayısından, oldukça fazla başvuru gelmektedir. Bu sebeple firma öğrenciler arasında daha rahat seçim yapabilmek adına, staj programları için bazı şartlar getirmiştir. Bu şartlardan ilki aranan meslek bölümlerinde okuyor olmanızdır. Özellikle firma staj programlarına makine, endüstri ve malzeme mühendisliği okuyan kişileri kabul etmektedir. İkinci önemli şart ise, not ortalamasıdır. Firma bünyesinde staja başlayacak olan bir öğrencinin, genel ağırlıklı not ortalaması en az 2.50 olmalıdır. Bunun yanı sıra staj programına kabul edilen öğrenciler, personel alımı aşamalarında da ayrıcalık görmektedirler.

Staj başvuruları genellikle bahar ve yaz dönemlerinde, firma resmi internet sitesinden açılmaktadır. Konu ile ilgilenen adaylar, resmi siteden online olarak başvurularını tamamlayabilirler. Değerlendirme süreçlerinde seçilen adaylar, belirtilen tarihlerde firmaya çağırılmaktadır.

Borçelik Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

Borçelik şirketi çalışma koşulları firmanın üstlendiği ve yapılan iş gereği, zorlayıcı olabilmektedir. Borçelik Türkiye’nin önde gelen ağır sanayi firmalarından bir tanesidir. Bu sebeple firma bünyesinde çalışan hemen hemen her teknik personel, fabrika şartları altında gürültülü ortamlarda hizmet vermektedir. Bunun yanı sıra yönetim kadrosunda veya planlama bölümünde çalışan personeller, genellikle sıcak ve ofis ortamında çalışmaktadırlar.

Borçelik Şirketi İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Borçelik firması insan kaynakları birimine ulaşmak özellikle iş başvurularında, başvuru takibi yapmak vb. durumlar için oldukça önemli bir sorundur. Firma insan kaynakları birimi iletişim numaralarını, firma resmi sitesi iletişim bölümlerinden elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra personel alımı aşamalarında, ilgili birimin tüm iletişim adresleri adaylara maillerde ve eklerde sunulmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bizim Toptan Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı