Genel

Bizim Toptan Personel Alımı Başvurusu

Bizim Toptan eleman alımı başvuruları firma yetkilileri tarafından, açık pozisyonlara ve iş planlamalarına göre yapılmaktadır. Firma personel alımı başvuruları, genellikle oldukça sık açılabilmektedir. Firma ülkede faaliyet içerisinde olan, bir toptan marketler zinciridir. Bu sebeple, firma bünyesinde özellikle tezgâhtar veya satış temsilciliği gibi pozisyonlarda sık sık açık olmaktadır. Firmanın çoğu ilde, birden fazla şubesi bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde ise, ülkede yüzlerce vatandaşa istihdam kaynağı yaratmaktadır.

Firma bünyesine yapılan başvurular, insan kaynakları birimleri ve bazı diğer birimlerin yaptığı çalışmalar sonucunda, resmi internet sitesinden yayınlamaktadır. Fakat firma diğer şirketlerin aksine, iş ilanlarını sadece resmi siteden değil popüler iş arama sitelerinden de vermektedir. Başvuru yapacak olan adayların, firma resmi sitelerine ve iş arama ağlarını sık sık takip etmeleri önerilmektedir.

Bizim Toptan Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Bizim Toptan eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak müracaat aşamalarının ilkini oluşturmaktadır. Başvuru formları, firma yetkilileri tarafından adayları tanımak amacı ile hazırlanmaktadır. Başvuru yapacak adayların, başvuru formlarını eksiksiz bir şekilde temin etmesi ve doğru bilgilerle doldurması gerekmektedir. Başvuru formları eksik olan adaylar, değerlendir altına alınmamaktadır. Belirtilen formlar, yetkililere adaylar hakkında çeşitli bilgiler sağlamaktadır. Bu bilgiler ışığında, firma nitelikleri ve istekleri doğrultusunda olan adayların değerlendirme süreçleri devam etmektedir.

Başvuru formlarının içeriğinde, adaylar hakkında çeşitli bilgiler yer almaktadır. Bu bilgilerden en önemlileri, tecrübe ve mezuniyet bölümüdür. Adaylar genellikle yarıştıkları diğer kişileri, bu bölümlerde geçmektedir. Bunun yanı sıra, başvuru formlarında firma yetkililerinin hazırladığı özel sorularda bulunmaktadır. Adayların bu sorulara, samimi ve doğru cevaplar vermesi beklenmektedir. Başvuru formlarını temin etmek, adayın tamamen kendi sorumluluğuna bırakılmıştır. Bu sebeple iyi bir izlenim yaratmak isteyen kişiler, başvuru formalarında herhangi bir eksiklik yapmamalıdır.

Başvuru formları ilanların yayınlaması ile birlikte, internet sitelerinde ki ilan eklerine yerleştirilmektedir. Adayların bu eklerden formları indirip, temin etmesi gerekmektedir. İnternet ile uğraşmak istemeyen kişiler ise, herhangi bir Bizim Toptan marketler zinciri şubesine gidip, başvuru formlarını temin edebilirler.

Ayrıca Bimeks personel alımı bilgilerini inceleyebilirsiniz.

Bizim Toptan Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Bizim Toptan eleman alımı başvuru şartları yetkililer tarafından hazırlanmış olup, firma istekleri doğrultusunda nitelikli insan gücünü çekmek amaçlanmıştır. Başvuru yapan her adayın, belirtilen başvuru şartlarını sağlaması gerekmektedir. Başvuru şartlarını sağlayamayan adaylar, başvuruları kabul edilmiş olsa da değerlendirme aşamalarında elenmektedir. Her yıl değişkenlik gösterse de başvuru şartları aşağıda ki gibidir;

 • En az lise mezunu olmak
 • İletişim becerisi yüksek olmak
 • Tercihen tecrübeli olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek

Bizim Toptan Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Bizim Toptan eleman alımı başvuru belgeleri firma insan kaynakları biriminin, tüm aday işlemlerini gerçekleştirmek amacı ile istediği belgelerdir. Başvuru belgeleri eksik olan adayların, başvuru süreçleri durdurulmaktadır. Bu sebeple adaylar, başvuru belgelerini temin ederken oldukça titiz davranmalıdır.

Firma yetkilileri istenilen başvuru belgelerinde, ıslak imza şartı olmayanlar için e-devlet çıktılarını kabul etmektedir. Bu sebeple adaylar, çok fazla zorlanmadan internet üzerinden çoğu belgeyi temin edebilirler. Her sene değişkenlik gösterse de, genel olarak başvuru belgeleri şu şekildedir;

 • İkametgâh belgesi
 • Vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • Sicil kaydı
 • Diploma aslı

Bizim Toptan Firması Staj Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bizim Toptan şirketi staj başvurusu yapmak genellikle, üniversitelerin işletme vb. bölümlerinde okuyan kişilerin tercih ettiği bir konudur. Firma yetkilileri, her yıl düzenli olarak staj programı açmamaktadır. Firma marketler zinciri, Türkiye’de faaliyet gösteren diğer rakiplerine oranla daha küçük bir şirket konumundadır. Bu sebeple firma öncelikleri, nitelikli eleman yetiştirmek değil şirket büyümesidir. Bu sebeple staj programlarında, devamlılık pek fazla bulunmamaktadır.

Personel alımı süreçlerinde, bazı zamanlar stajyer alımları da yapılabilmektedir. Staj programına alımlar için, herhangi bir şart söz konusu değildir. Firma bünyesinde okunan bölüm ile uyuşan herhangi biri birime, staj başvuruları yapılabilmektedir. Staj programlarına başvurular, resmi internet sitesinde açılmakta olup konu ile ilgilenen adayların özgeçmişleri ile siteden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Ayrıca Bim personel alımı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bizim Toptan Şirketi Çalışma Ortamı Nasıldır?

Bizim Toptan firması çalışma ortamı açısından, diğer firmalarla oldukça benzerlik göstermektedir. Firma bir toptancı marketler zinciri olduğundan, iş hacmi ve potansiyeli oldukça yüksektir. Bu sebeple her yıl, çok daha fazla yoğunluk oluşmaktadır. Firma bünyesinde hizmet veren personellerin büyük bir çoğunluğu, kapalı market ortamında müşteriler ile birebir iletişim halinde çalışmaktadır. Bunun yanı sıra zamanın büyük çoğunluğunu, ayakta çalışarak geçirmektedirler.

Firma bünyesinde yönetim birimlerinde çalışan kişiler ise, genellikle ofis ortamında çalışmaktadırlar. Bu kadroda olan kişiler, müşteriler ile birebir iletişimde olmaktansa firma hakkında karar verme mekanizmalarıdır.

Firma İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Şirket insan kaynakları birimine ulaşmak birçok aday tarafından, merak edilen ve zorlanan bir konudur. Firma insan kaynakları birimi, özellikle başvuru süreçlerinin çoğunu yönettiğinden, adaylar tarafından oldukça sık aranmakta ve ulaşılmak istenmektedir. Bu sebeple firma yetkilileri, yayınlanan iş ilanlarının en altında insan kaynakları birimlerinin numara ve iletişim adreslerini yayınlamaktadır. İlgili birimlere ulaşmak isteyen adaylar, bu şekilde ulaşabilirler. Bunun yanı sıra firma resmi sitesi iletişim bölümünde, firma hakkında tüm bilgiler bulunmaktadır. Personel alımı sayfalarında, daha önce iletişim kurmuş bazı kişiler ise numaraları doğrudan paylaşabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Bimeks Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı