Sanal Para

Bittürk Ripple

Kripto para yani sanal dijital paraların yaygınlaşması ile 2017 yılından itibaren hem sanal para borsalarında hem de dijital para birimlerinde gözle görülür bir artış meydana geldi. Buna paralel olarak, elbette kripto para kullanıcılarında da artış meydana geldi. Aslına bakarsanız 8 seneden beri kullanılan dijital paraların devrimi son 1 senede gerçekleşti diyebiliriz. Farkına biraz geç varılsa da, hayatımıza yaptığı hızlı giriş ile tüm piyasaları alt üst etmiştir. İnternet kullanıcısı olsun olmasın, herkesin yakın markajında olan kripto paraların işlem gördüğü sanal para borsalarının birisi de Bittürk adlı Türk sanal para borsasıdır. Bu yazımızda sizlere Bittürk Ripple işlemlerinden bahsedeceğiz. Bittürk Ripple nasıl alınır, nasıl satılır, TL ile Ripple almak, Türkiye’de Türk lirası ile Ripple alma konularına değineceğiz.

Ripple Nasıl Alınır

Bundan 1 sene öncesine kadar Ripple alımını sadece yabancı sanal para borsalarından yapabilmekteydik. İşlem süreci biraz uzun sürmekteydi. Önce Türk sanal borsalarından birinden Bitcoin satın alıp, bu bakiyeyi Ripple işlemi yapan yabancı sanal borsalarına transfer edip, o borsada Ripple alabiliyorduk. Ancak Türk sanal para borsalarının son yıl içerisinde Ripple sanal birimini portföylerine dâhil etmesi ile Ripple alım satım işlemleri artık Türk borsalarının çoğunda yapılabilmektedir. Bittürk Ripple işlemleri Bitturk.com sitesinden yapılabilmekte ve bu işlemler için Türk Lirası kullanılmaktadır. Ripple’ın Türk borsalarına girişi ile Ripple hacminde inanılmaz bir artış görülmekte ve fiyatlarında artış gözlemlenmekteydi. Ancak son aylarda yaşanan sanal paralardaki deprem nedeni ile, Ripple dahil tüm kripto paralarda %50 ye yakın bir düşüş görülmektedir.

Ripple XRP nedir

2012 yılında Chris Larsen and Jed McCaleb isimli girişimciler tarafından kurulan Ripple XRP sanal para birimi, Haziran 2018 itibari ile sanal para market hacmi 24 milyar dolardır. En büyük işlem hacmine sahip olan 3. Sanal para birimi olan Ripple güncel kuru 0.61 dolardır ( 2018 Haziran ). Bu rakam Ocak ayında 3 dolara yaklaşmıştı. Ancak daha önce bahsettiğimiz gibi, aylar önce sanal para marketinde yaşanan büyük kırılmalar nedeni ile Ripple fiyatı şu an 0.61 dolardan işlem görmektedir. Ripple’ın en büyük avantajlarından biri, transfer ücretinin çok düşük olması ve transfer süresinin diğer kripto paralara göre inanılmaz hızlı olmasıdır. Ayrıca birçok alışveriş sitesi dâhil, birçok farklı alanda kullanılması da, en büyük avantajlarından biridir. Bu kısa bilgileri verdikten sonra, Bittürk Ripple işlemlerine geçebiliriz.

Türkiye’de TL ile Ripple Almak

Türk lirası ile Türk sanal para borsalarından Ripple almak artık mümkün. Bittürk Ripple alım satımı yapabilmeniz için en ideal borsalarından biridir. Siteye üye olup, kimlik bilgilerinizi onaylatıp işlem yapmaya başlayabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmeniz için Bitturk sitesini kullanmayı bilmeniz gerekiyor. Bu konuda size küçük bir rehber hazırladık. Bitturk sitesine nasıl üye olur, Bitturk sitesinden nasıl Ripple alınır, Bitturk sitesinde nasıl Ripple satılır gibi konularında detayına aşağıdaki başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

Bittürk nedir, nasıl kullanılır

Bitturk; Türk sanal para borsasıdır. Yüksek hacme sahip ve binlerce üyeye sahip borsalardan biri olarak hizmet vermektedir. İşlem süreleri hızlıdır. Komisyon oranları diğer borsalar ile aynıdır. Zaten tüm borsaların işlem komisyon oranları hemen hemen bir birine yakın veya aynıdır. https://bitturk.com/register adresinden siteye gerçek bilgilerinizi yazarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt işleminin ardından işlem güvenliğiniz için kimlik bilgilerinizi onaylatmanız gerekir. Kimlik onayı yaparak hem güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz, hem de işlem limitlerinizi yükseltebiliyorsunuz. Üyelik onayını tamamladıktan sonra artık Bittürk Ripple işlemlerini yapmak için hazırsınız. Önce Bittürk bakiyenize Türk Lirası yatırmanız gerekir. Bu işlem için Bittürk havuz hesabına yani banka hesabına para yatırmanız gerekir. Para yatırma işlemleriniz genellikle birkaç saat içinde onaylanmakta ve bakiyenize yansıtılmaktadır.  Bu işlem sonrasında sitede işlem gören tüm sanal para birimlerinde işlem yapabilirsiniz, alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Bittürk ’ten Ripple almak

Bittürk banka hesabına yatırdığınız Türk Lirası, bakiyenize işlendikten sonra paranız ile Ripple menüsüne girip satın alma işlemi yapabilirsiniz. Satın almak istediğiniz Ripple miktarını yazıp işlemi yapabilirsiniz. Satın alınan Ripple, anında Bittürk Ripple cüzdanınıza yansımaktadır. Aynı şekilde Ripple bakiyenizi Türk lirasına çevirip banka hesabınıza çekebilirsiniz.


Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı