Genel

Bimeks Personel Alımı Başvurusu

Bimeks iş başvurusunda bulunmak isteyenler, güncel olarak açık pozisyonlara müracaat edebilir. Türkiye’de teknoloji ürünlerin satın alınmasında en çok tercih edilen mağazalarından biri olan Bimeks,  bu sene personel alımlarını yapmak için ilanlarını yayınlamaya başladı. Dileyen herkes Bimeks’in resmi internet sayfası üzerinden Bimeks personel alımı kısmından başvurularını yapabilir.

Aydem Elektrik personel alımı bilgilerine yazımızdan bakabilirsiniz.

Bimeks Personel Alımının Olduğu İller

Bimeks, personel alımlarında tecrübe ve donanıma sahip olan elemanların olmasına oldukça önem vermektedir. Her sene Bimeks mağazası resmi internet sitesinden iş ilanlarını duyurarak insanların çalışma alanlarını daha da genişletmektedir. Bununla birlikte Bimeks bu sene Türkiye içerisinde toplamda 30 ilde ilan açmıştır. Bu sayede her ilden isteyenler iş ilanları sitesinden veya Bimeks mağazasının kendi resmi sitesinden açık pozisyonlara başvuruda bulunabilir. Aşağıda güncel olarak Bimeks’in ilan açtığı iller ve hangi pozisyonlarda çalışma yapılacağı ile ilgili bilgiler sırasıyla verilmektedir:

 • Bimeks, İzmir ilinde satış danışmanı pozisyonunda eleman aramaktadır.
 • Bununla birlikte Bimeks, Aksaray, Zonguldak, Elazığ ve İnegöl illerinde de satış danşmanı departmanında çalışacak eleman aramaktadır.
 • Bunun dışında İstanbul, Yozgat ve Aydın illerinde ise Bimeks, kasiyer alanında çalışanlar aramaktadır.

Yukarıda verilen pozisyonlarda çalışmak isteyenler, başvurularını iş ilanları sitesinden veya Bimeks’in kendi internet sitesinden süresi dolmadan hemen yapmalıdır.

Bimeks İnsan Kaynakları

Bimeks insan kaynaklarının personel alımlarında dikkat ettiği noktalar vardır. Bu noktalara uyum sağlayan kişilerin başvurularını değerlendirerek iş görüşmelerine başvuruda bulunanları çağırmaktadır. Aşağıda Bimeks insan kaynaklarının personel alımlarında dikkat ettiği noktalar sırasıyla verilmektedir:

 • İlk olarak insan kaynakları, personel alımlarında hiçbir koşulda ayrımcılığa yönelmez. Her dinden, yaştan, cinsiyetten ve statüden insanların başvurularını değerlendirerek gerekli kontrolleri yapar.
 • Bununla birlikte insan kaynakları, işe alımlarda özellikle açılan pozisyonlara uygun çalışma yapabilecek donanımda ve yetenekte olan adayların başvurularını değerlendirmeye alır.
 • Bunun dışında işe alımlarda insan kaynakları, çalışacak kişilerin iş ortamına ayak uydurmasına ve insanlarla güzel iletişimler içerisinde olmasına bakarak değerlendirme yapar.

Yukarıda verilen önemli noktalara uyum sağlandığı takdirde,  dileyen herkes Bimeks’in bünyesinde aktif olarak görev alabilir.

Hangi Pozisyonlarda Bimeks Personel Alımı Yapar?

Bimeks personel alımlarında birçok departmanda pozisyonlar açarak insanların her alanda kendilerini daha da geliştirmelerine yardımcı olur. Üstelik Bimeks, birçok ilde farklı alanlarda iş ilanları açarak herkesin başvuruda bulunmasına da yardımcı olur. Aşağıda Bimeks mağazasının bu sene personel alımlarında iş ilanı açtığı pozisyonlar sırasıyla listelenmektedir:

 • Bimeks, bu sene mağaza yönetici ve mağaza yönetici yardımcısı pozisyonunda deneyimli eleman aramaktadır.
 • Bununla birlikte beyaz eşya satış danışmanı alanında da eleman açığı olduğu için bu pozisyonda da ilan açmıştır.
 • Bunun dışında mağaza satış danışmanlığı alanında da çalışma arkadaşları aramaktadır.
 • Aynı zamanda kasiyer pozisyonunda da işinde daha önceden deneyimli olan çalışanları beklemektedir.
 • Bunun yanı sıra Bimeks mağazaları, çağrı merkezi uzmanı alanında iş ilanı açarak müşterilerin bilgilenmelerinde ve sorularını yanıtlamalarına yardımcı olacak tecrübeli eleman alacaktır.
 • Ayrıca mağazanın deposundaki eşyaların kontrolünü ve sayımını yapacak depo elemanı departmanından da iş ilanı açmıştır.

Yukarıda verilen pozisyonlardan dileyen herkes kendine uygun alanı seçerek Bimeks’in resmi internet adresinden veya başka iş ilanları sayfasından açık pozisyonlara başvuruda bulunabilir.

Bimeks Personel Alımı Başvurusunda İstenen Özellikler

Bimeks personel alımı başvurusunda bulunacak adayların istenilen şartları yerine getirmesi gerekir. Bu Bimeks iş başvurusunda istenen şartlar aşağıda detaylı bir şekilde sıralanmaktadır:

 • Başvuruda bulunacak adayların iş hızına ve yoğunluğuna ayak uydurması gerekir.
 • Bununla birlikte başvuracağı pozisyonda birkaç yıl bile olsa daha önceden çalışıp deneyim elde etmiş olması gerekir.
 • Bunun dışında insanlar ile iletişimi yapabilecek ve diksiyonu çok düzgün olan kişilerin başvuruda bulunması gerekir.
 • Bunun yanı sıra başvuruda bulunacak erkek adayların muhakkak askerlik görevlerini tamamlamış olması şartı aranır.

Yukarıda verilen şartların yerine getirilmesi durumunda dileyen herkes Bimeks mağazalarının Türkiye genelinde açtığı pozisyonlara resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunabilir.

Banvit personel alımı başvurusuna içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Bimeks İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bimeks iş başvurusunda bulunmak isteyenler, bazı adımları uygulamaları gerekir. Bu adımları doğru bir şekilde uygulayanlar,  başvurularını başarılı bir şekilde yapmış olur. Aşağıda Bimeks iş başvurusunda bulunacakların yapmaları gerekenler detaylı bir şekilde anlatılmaktadır:

 • İlk olarak Bimeks’in açık pozisyonlarına başvuruda bulunmak için Bimeks’in resmi internet sayfasına veya iş ilanlarının yayınlandığı sayfalara girmek gerekir.
 • Daha sonra başvuruda bulunacaklar, güncel CV’lerini başvuru formuna ekleyip başvuru formunda istenilen bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurarak başvuru işlemlerini tamamlayabilir.
 • Bunun dışında Bimeks iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyenler, bulundukları ildeki Bimeks mağazalarının insan kaynakları bölümüne gidip iş başvurusu formunu alarak eksiksiz bir şekilde doldurabilir. İş başvurusu formunun doğru bir şekilde doldurulmasında sonra Bimeks insan kaynakları başvuruları değerlendirme altına almaktadır.

Bimeks İş Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Bimeksş başvurusunda bulunduktan sonra başvurunun kabul edilmesinin ardından insan kaynakları Bimeks personel alımı için bazı belge ve evrakları adaylardan talep etmektedir. Aşağıda Bimeks insan kaynaklarının istediği belgeler detaylı bir şekilde yer alır:

 • İlk olarak adli sicil kaydı, vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgâh belgesi temin edilmelidir.
 • Daha sonra kimlik fotokopisi alınmalıdır.
 • Bunun dışında başvuruda bulunanların hangi üniversiteden ve bölümden mezun olduklarını gösteren belge istenir.

Bir önceki yazımız olan BİM Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı