Genel

BİM Personel Alımı Başvurusu

Bim eleman alımı başvuruları yılın belirli bölümlerinde, firmanın genel personel ihtiyacına göre yapılmaktadır. Bim personel alımı her geçen gün, büyüyen firma beklentileri doğrultusunda artmaktadır. Türkiye’nin en önde gelen ve büyük market zincirlerinden birisi olan BİM, yani Birleşik İslami Marketleri ülke genelinde her şehirde binlerce şubesi bulunmaktadır.

Bulunan şubeler günümüzde, ülke genelinde uygun fiyatları ve her kesime hitap etmesinden dolayı çok yoğun bir iş hacmine sahip olmaktadır. İş hacminin yoğun olması, beraberinde firmanın yılın hemen hemen her ayında, geniş istihdam olanaklarını doğurmasına ve eleman ihtiyaçlarında artışa neden olmaktadır. Firma iş başvurularını genellikle, internet üzerinden yayınlamaktadır. Çoğu zaman kendi resmi sitesinden yayınlanan ilanlara, doğrudan başvuru yapılabilmektedir. Bununla birlikte, popüler iş arama sitelerine de ilanların hepsi verilmektedir. Konu ile ilgilenen vatandaşların, sık sık yayınlanan ilanları takip etmesi gerekmektedir.

Bayer Türk personel alımı bilgilerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

BİM Personel Alımı Başvuru Formuna Nasıl Ulaşılır?

Eleman alımı başvuru formları firmanın eleman ihtiyacını tespit edip, iş ilanlarını yayınlamasını takiben aynı anda tüm internet platformlarına verilmektedir. Konu ile ilgilenen ve başvuru yapacak adayların, başvuru formlarına ulaşıp eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurması gerekmektedir.

Başvuru formunda, işe müracaat edecek adayların özlük bilgileri, yetenekleri, ikamet ettikleri adresler vb. bilgiler bulunmaktadır. Özellikle işe başvuru yapan adayların bir kısmında, formun özensiz ve doğru olmayan bilgiler ile doldurulduğu görülebilmektedir. Başvuru sürecinden sonra, firma ile değerlendirme aşamasına geçen adayların karşısına, formda doldurduğu bilgiler çıkacağı için işe alım aşamasında, aday açısında yanlış bir intiba bırakmamak adına, form düzgün bir şekilde doldurulmalıdır.

Başvuru formunun çeşitli nedenlerle, zaman zaman internetten erişiminin kesildiği zamanlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda, en yakın BİM şubesinden formlar temin edilebilmektedir.

BİM Personel alımı Gerekli Evraklar Nelerdir?

BİM eleman alımı gerekli dokümanlar firmanın her yıl düzenli olarak veya eleman ihtiyacı durumunda yayınladığı iş ilanları ile birlikte verilmektedir. Türkiye’de her ilde onlarca şubesi bulunan BİM marketler zinciri, işe alımlarda çoğu zaman titizlikle davranıp, kaliteli insan gücünü firmaya çekmeyi amaçlamaktadır.

Bu duruma paralel olarak, iş ilanlarında başvuru formu doldurulduktan sonra, firmaya teslim edilmesi gerek evraklar şu şekildedir;

 • Sağlık raporu
 • Kimlik fotokopisi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Temiz kâğıdı
 • İkametgâh
 • Diploma fotokopisi

BİM Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

BİM eleman alımı başvuru şartları firma tarafından her ilde bulunan tüm şubeleri için, belirli standartlar altına sokulmuştur. Her yıl insan kaynakları tarafından, iş planlamasına ve bütçesine göre belirlenen eleman ihtiyaçları, firmanın tüm şube ve birimlerine kaliteli ve nitelikli insan gücünün çekilmesi adına titizlikle değerlendirmeler yapılmaktadır. BİM marketler zinciri personel alımı açısından, Türkiye’de alanında en fazla istihdam sağlayan market zincirlerinden bir tanesidir.

Firmada çalışmak için başvuru yapacak her adayın, firma kuralları ve planlaması gereği belirli şartları sağlaması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı BİM marketler zinciri, başvuru şartlarını kabaca şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • En lise diploması sahibi olmak
 • Sicil kaydı temiz olması
 • İletişim becerileri yüksek olması
 • Güler yüzlü olması
 • Takım çalışmasına yatkın olması
 • Temiz kâğıdı sahibi olması

BİM Staj İmkânları Ve Şartları Nasıldır?

BİM staj olanakları ve şartları günümüzde, bu alana ilgi gösteren öğrenciler için oldukça geniş bir alanı kaplamaktadır. Konu ile alakalı her yıl genellikle, yaz staj dönemlerinde firma tarafından resmi internet sitelerinde ilanlar yayınlanmaktadır. Geleceğe ve genç insan gücüne yatırım konusunu oldukça önemseyen firma, geniş staj imkânları sunduğu öğrencilere staj bitiminde iş tekliflerinde de bulunabilmektedir.

BİM marketler zincirinde staj başvurusu yapmak için, www.bim.com.tr sitesi üzerinde bulabileceğiniz, kariyer bölümünü ziyaret edebilirsiniz. BİM firmasının staja başvuru yapacak öğrencilerden beklediği minimum koşullar, şu şekildedir;

 • Üniversite veya teknik lise öğrencisi olmak
 • Staj yapılacak ilde ikamet etme zorunluluğu olmak
 • Teknik lise öğrencileri için staj yapılacak birime, okuldan görevlendirme yazsısı götürülmesi
 • Ofis stajı yapacak öğrencilerin, MS Office programına hâkim olması
 • Staj yapacak öğrencilerin sigortasının, okul tarafından yapılmış olması

Banvit personel alımı detayları yazımız içerisindedir.

BİM Çalışma Koşulları Nasıldır?

BİM çalışma olanakları ülke genelinde, hemen hemen her market zinciri ile benzerlik gösteren bir yapıya sahip olmaktadır. BİM marketler zincirinde çalışmak isteyen adayların, çalışma koşulları açısından yeterli bilgiye sahip olmaması, işe kabullerinden sonra adaptasyon süreçlerini yavaşlatmaktadır.

Bu sebeple adayları bilgilendirmek amacıyla, BİM firması başvuru aşamasında çeşitli bilgiler sunmaktadır. Bunlardan en çok merak edilen kısmı, mesai ücretlerinin varlığı ve ne kadar olduğu hakkındadır. BİM marketler zincirinde, çalışanlara mesai ücreti verilmemekle birlikte haftanın her günü ihtiyaca göre çalıştırılabilmektedirler. Bununla birlikte sadece resmi tatillerde, personellerin günlük ücretleri ödenmektedir.

BİM Çalışma Saatleri Nasıldır?

BİM çalışma vakitleri ülkede bulunan tüm market zincirleri ile benzerlik göstermektedir. Personeller, belirtilen çalışma saatleri dışında çalıştırılamaz ve mesai yaptırılamazlar. Bununla birlikte BİM marketler zincirinin, personelleri için belirlediği çalışma saatleri 09:00-21:00 arasında olmaktadır. BİM personel alımı açısından, bu saatler adayların başvurularında belirleyici olmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Bayer Türk Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı