Krediler

Bch Rotatif Kredi nedir?

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Yeterki kredi notunuz yüksek olsun. Bankalar size kredi vermek için, havadan sudan nedenler yaratabilir. Bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Bankaların kapıları, yüksek kredi notuna sahip müşterileri için ardına kadar açıktır. Bir tür ticareti kredi olan Bch hakkında merak edilenleri masaya yatırıyoruz. Bch Rotatif Kredi nedir sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle BCH, yani Rotatif kredinin bir ticari kredi çeşidi olduğunu belirtelim. Sadece ticari işletmelere sağlanan kredi özelliğidir. Bch Rotatif Kredi nedir diye merak edenlere bunu açıklayarak, Bch hakkında bildiklerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım.

Rotatif Kredi – BCH hakkında

Rotatif kredi, genellikle çek kullanılan firmalara tanınan bir kredi türüdür. Firmaların, çeklerini sorunsuz ve kolaylıkla kullanabilmesi için tanına ekstra hesap tanımlamasıdır. Bir diğer ismi “ Borçlu Cari hesap “ olarak geçer. Bch Rotatif Kredi nedir sorusuna yanıt arayan kişilere bu açıklamayı yaptıktan sonra, rotatif kredi detaylarına geçelim.

Bch – Rotatif Kredi nedir?

Daha yalın bir anlatım ile BCH tanımını şu şekilde yapabiliriz. Özellikle çek defteri kullanan firmalar, hesaplarında yeterli nakit yoksa rotatif kredi hesabından çek ödemeleri yapılır ve 1 sene boyunca bu haktan faydalanırlar. Bch kredisi faizleri 3 aylık dönemlerde ödenir. Bu kredinin limitleri ve faiz oranları banka tarafından belirlenir.

Bch faiz oranları

Bch – Rotatif kredi faiz oranları genelde bankalar tarafından belirlenmektedir. Sabitlenen ve belirli bir faiz oranı yoktur. Faiz oranları direkt olarak banka ve ticari firma arasında yapılan anlaşma ile belirlenmektedir. Detaylı bilgi için müşterisi olduğunuz bankaya başvurabilirsiniz.

Bch – Rotatif Kredi veren bankalar

Borçlu Cari hesap – Rotatif kredi veren bankaların güncel listesi aşağıdaki gibidir. Size en uygun banka ile görüşebilir, vadelendirme ve faiz oranlarının yanı sıra, size sağlanacak olan kredi limitlerinin detaylarını yüz yüze görüşebilirsiniz. Tüm bankalarda uygulanan genel prosedür aşağı yukarı aynıdır. Bch – Rotatif kredi vadelendirme maksimum 1 senedir. Bu süreden fazla vade olanağı tanıyan banka pek yoktur.

TEB Bch Rotatif Kredi : https://www.teb.com.tr/sizin-icin/tarimsal-bch-kredisi/

İş bankası Bch Rotatif Kredi: https://www.isbank.com.tr/TR/ticari/krediler/nakdi-krediler/sabit-faizli-rotatif-kredi-BCH/Sayfalar/sabit-faizli-rotatif-kredi-BCH.aspx

Garanti Bankası Bch Rotatif Kredi: https://www.garanti.com.tr/tr/kobi/krediler/rotatif_kredi.page

Vakıfbank Bch Rotatif Kredi: http://www.vakifbank.com.tr/rotatif-krediler.aspx?pageID=201

Akbank Bch Rotatif Kredi: https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Islek-Rotatif-Kredi.aspx

Şekerbank Bch Rotatif Kredi: https://www.sekerbank.com.tr/esnaf-isletme/krediler/nakit-krediler/bchspotkrediler/borclucarihesapkredisi

QNB Finansbank Bch Rotatif Kredi: https://www.qnbfinansbank.com/bankacilik/tarim/krediler/isletme-kredileri/tarimsal-borclu-cari-hesap-kredisi.aspx

Denizbank Bch Rotatif Kredi: https://www.denizbank.com/bankacilik/kobi-bankaciligi/kobi-kredileri/rotatif-ve-spot-kredileri.aspx

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Düşükler Kredi Nasıl Alır ? başlıklı makalemizde kredi hesaplama ve kredi örenme hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı