Güncel

Başbakan Açıkladı Kamuya 110 Bin Memur Alınacak

Milyonlarca işsizin beklediği atama haberi nihayet geldi yapılan açıklama ile kamuya alınacak personel sayısı belli oldu başvuru için Bakanlıkların yapacakları kadro ilanı ile birlikte KPPS puanı ile atama yapılacak başvurulara esas yönetmelik daha sonra açıklanacaktır Muhtemel puan üstünlüğü üzerinden atamalar yapılacaktır.

Başbakan Binali Yıldırım, 36 bin sağlık personeli, 20 bin öğretmen, Adalet Bakanlığına 15 bin personel, 9 bin 500 diyanet ve diğer kamu personelleri dahil 110 bin personel alınacağını açıkladı.

Son dakika olarak gündeme düşen kamuya alınacak 110 Bin personel için müjdeli haber geldi.

Başbakan Yıldırım: “2018’de devletin verdiği hizmetlerin daha kaliteli, daha eksiksiz bir şekilde yerine getirilebilmesi için

Sağlık Bakanlığı’na 36 bin,

Milli Eğitim Bakanlığı’na 20 bin,

Adalet Bakanlığı’na 15

bin, Diyanet İşleri Başkanlığı’na 9 bin 500,

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na 10 bin 900,

üniversitelerimize 4 bin,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na 2 bin

ve üniversite hastanelerine 7 bin yeni personel alınacak.

Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek 2018 yılı içinde atamaya açılan pozisyonlara atam işlemleri tamamlanacaktır.  Kadro ilanları merkez ve taşra teşkilatı olacak şekilde daha sonra bakanlıklarca ilan edilecektir.

Bir önceki yazımız olan 1 Ocak Yılbaşı Tatili Bankalar ve Resmi Kurumlar Açık mı? başlıklı makalemizde Banka Çalışma Günleri, Bayram Tatilleri ve İhtiyaç Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı