Krediler

Bankaların Eğitim Kredileri Ve Şartları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Öğrenciler için özellikle üniversite eğitimi sırasında, eğitimlerini devam ettirmek için ihtiyaç duyduğu finansal gelirler karşılarına çıkabiliyor. Bankalar ise finansal gelir sağlamak için öğrencilere okul, kurs, dershane ve benzer şekilde eğitim faaliyetleri için eğitim kredisi sunarak destek olma amacı güdüyor. Eğitim kredisi olarak adlandırdığımız finansal destek öğrenciye veya velisine sunulan bir ihtiyaç kredisidir. Birçok bankanın 36 ay vadeli verdiği eğitim kredisini öğrenci veya velisi alacağı eğitime dair kayıt belgesi veya fatura göstererek bu krediye başvurmak amacıyla bankaya gidebilir. Son düzenlemeye göre herhangi bir krediye başvurmak için maaşlı veya belgelendirilebilir bir geliriniz olması gerekir. Öğrenci de bu belgeyi temin ettikten sonra krediye başvurabilir.

İlginizi çekebilir: En Kolay Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak amaçlı öğrenciye eğitim kredisi sunan bankalardan biri de Ziraat Bankası’dır. Ders çalışmak sizden masrafları karşılamak bizden gibi bir sloganla yola çıkan Ziraat Bankası 36 aya kadar vadeli, taksitli veya kredili mevduat hesabı şeklinde kullanım yapılmaktadır. Bankanın çeşitli şubelerinden başvuru yapılabilir.

Buradan Öğrenciye Kredi Veren Bankalar yazımızı da ulaşabilirsiniz.

Deniz Bank

Eğitim harcamaları gittikçe artan öğrenciler için eğitim kredisi sunan bankalardan biri de Deniz Bank’tır. Uygun faiz oranları ve 60 aya varan vadeler ile kredi almak isteyen öğrenciler çeşitli belgeler ile bankanın çeşitli şubelerine başvurabilirler. Kredi tutarı 10.000 TL olduğunda vade 12 ay, aylık faiz oranı yüzde 1.30, Kredi tahsis ücreti 50 TL, Sigorta ve vergi dahil ücretler toplamı 105 TL olup bu imkanlarla eğitim kredisine başvurabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası

Eğitimin yaşı yoktur sloganı ile yola çıkan Yapı Kredi Bankası eğitim harcamaları için 50.000 TL, 48 ay vadeye kadar öğrencilere kredi sunuyor. Dosya masrafsız, düşük faizli eğitim kredisi fırsatları öğrencilere destek oluyor. Faydalanmak için en yakın Yapı Kredi şubelerinde banka çalışanları öğrencileri bekliyor. Nüfus cüzdan fotokopisi, gelir belgesi, yurtiçi eğitim için öğrenci kayıt belgesi fotokopisi, banka hesabının yer aldığı eğitim ücretini gösteren belgeler ile banka şubesine başvurmanız yeterli olacaktır.

Göz atabilirsiniz: Öğrenci Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Öğrencilerin bu krediye başvurmaları için elbette bankalar çeşitli şartlar sunuyor. Bu şartlar incelenmeli krediye öğrenci veya veli o şekilde başvurmalıdır. Özellikle üniversite öğrencileri özel eğitim almak istediklerinde masrafları kat kat büyüyor. Saydığımız bu bankalar öğrencilerin desteğine yetişiyor. Çeşitli belgeler temin edildikten sonra öğrenci masrafları için eğitim kredilerine başvurabilir.

Bir önceki yazımız olan Emekliye Faizsiz Kredi Desteği başlıklı makalemizde Emekliye Faizsiz Kredi, faizsiz kredi ve SGK hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı