Genel

Aygaz Personel Alımı Başvurusu

Aygaz eleman alımı başvuruları her yıl, firma birimleri tarafından belirtilen yıllarda yapılmaktadır. Aygaz personel alımı düzenli bir şekilde yapılmamaktadır. Bunun aksine firma, ihtiyaç durumlarında eleman alımlarını açmaktadır. Bu sebeple firmaya başvuru yapacak adayların, popüler iş arama sitelerinden veya resmi sitelerden, ilanları sık sık takip etmesinde yarar vardır.

Aygaz firması, Türkiye’nin önde gelen enerji şirketlerinden bir tanesidir. Özellikle şubede çalıştırılan eleman konusunda, yılın belirli aylarında oldukça sıkıntı yaşayan firma, özellikle bu alanda personel alımı yapmaktadır. Bunun yanında firma, nitelikli eleman alımında oldukça titiz davranmaktadır. Firmaya başvuru yapacak adaylar ilanları, takip edip başvuru formları ile müracaat etmesi gerekmektedir. Her yıl açılan ilanlara, talep edilenden çok daha büyük bir ilgi olduğundan, bu kapsamda adayların hızlı davranması, işe alım süreçlerini hızlandıracaktır.

Aydem personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Aygaz Personel Alımı Başvuru Formu Nasıl Bulunur?

Aygaz eleman alımı başvuru formları firma ilgili birimlerince, ilanların yayınlanmasından hemen sonra aynı ilanların eklerinde yayınlanmaktadır. Firma iş planlaması gereğince, başvuru yapacak adayların hepsi başvuru formlarını doldurması gerekmektedir. Bu sebeple, başvuru formlarını doldurmayan adayların müracaatları dikkate alınmamaktadır.

Başvuru formları, hemen hemen her büyük firma da kullanılan bir belgedir. Formun içeriğinde, adayın özlük bilgileri vb. bilgiler bulunmaktadır. İnsan kaynakları birimi, adayların başvuru formlarını alıp, değerlendirme sürecine başarı ile kalanları bu formlar üzerinden değerlendirebilmektedir. Doldurulan formlar, değerlendirme süreçlerinde adayların karşısına çıkacağından, formlar eksiksiz, düzenli ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır.

Kimi zaman adaylar, çeşitli internet sorunları nedeni ile eklere ulaşamamaktadır. Bunun sonucu olarak da, formları erişim sağlayamamaktadırlar. Bu ve buna benzeri durumlarda, adaylar en yakın Aygaz şubelerinden formları elde edebilirler.

Aygaz Personel Alımı Başvuru Koşulları Nelerdir?

Aygaz eleman alımı müracaat şartları firma tarafından açılan boş pozisyonlara göre değişkenlik göstermektedir. Firma birimleri, hemen hemen her sene başvuru şartlarını güncellediği için, bu konuda kesin yargılar vermek oldukça güç bir durumdur. Fakat bugüne kadar, firmanın alım yaptığı ilanlardan yola çıkarak, niteliksiz personel alımlarında ve nitelikli personel alımlarında farklı süreçler uygulanmaktadır.

Niteliksiz eleman alımlarında genellikle çok daha kolay bir süreç işlerken, nitelikli personel alımlarında detaylı ve bir o kadar daha zor süreç uygulanmaktadır. Kabaca Aygaz firması başvuru şartları şu şekildedir;

 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Güler yüzlü olmak
 • En az lise mezunu olmak (niteliksiz işler için)
 • En az ön lisans mezunu olmak (nitelikli işler için)
 • Alanında tecrübeli olmak
 • MS Office ve benzeri programları iyi derecede kullanıyor olmak
 • Seyahat engeli bulunmamak

Aygaz Personel Alımı Başvuru Evrakları Nelerdir?

Aygaz eleman alımı başvuru belgeleri firma tarafından, işe kabul edilen adaylardan istenilen evrakların tümünü oluşturmaktadır. Belirtilen belgeleri, tüm seçilen adayların eksiksiz bir şekilde temin etmesi gerekmektedir. Belgeleri temin edemeyen kişilerin, işe başlatılması olanaksız olmakla birlikte sigortaları da işlememektedir.

Firma tarafından istenilen belgelere, e-devlet kapısı ve çıktı kullanarak alma kolaylığı sunulmaktadır. Adaylar, internete erişerek tüm evrakları temin edebilmektedir. Kabaca başvuru evrakları, aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • 7 adet vesikalık fotoğraf
 • Sigorta döküm belgesi
 • Sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • Erkek adaylar için askerlik tecil belgesi
 • Sicil kaydı

Aygaz Staj İmkânları Nasıldır?

Aygaz staj olanakları enerji ve bu alanla ilgilenen öğrenciler için, oldukça geniş imkânlar sunabilmektedir. Firma Türkiye’nin en büyük, enerji ve tüp firmalarından bir tanesi olduğu için, talepte çok büyük olmaktadır. Her yıl insan kaynakları birimi tarafından, yaz ve bahar aylarında başvurular ve şartlar yayınlanmaktadır. Özellikle, üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan enerji sistemleri mühendisleri, makine mühendisleri ve kimya mühendisleri şirkete oldukça ilgi göstermektedir.

Firma iş planlamasında hazırladığı program gereği, staj kontenjanlarını açıklamaktadır. Fakat her yıl yayınlanan kontenjanlardan çok daha fazla başvuru yapıldığı için, firma tarafından belirli şartlar getirilmiştir. Bu şartları sağlayabilen öğrenciler ise programa kabul edilmektedir. Firma 3 tane şart sunmaktadır ve bunlar şu şekildedir;

 • Yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 2.50 olmalı
 • Zorunlu staj belgesine sahip olmalı
 • Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyor olmalı

Programla ilgilenen adayların, firma resmi sitesi personel alımı ilanlarını dikkatli bir şekilde takip etmesi ve başvuru yapması gerekmektedir.

Aselsan personel alımı şartlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Aygaz Firması Çalışma Şartları Nasıldır?

Aygaz şirketi çalışma şartları genel enerji şirketleri ile benzerlik göstermektedir. Şubede çalışan bir personel iseniz, genellikle kapalı ortamlarda müşteriler ile bire bir temas halinde olmaktasınız. Dağıtım personelleri, günün büyük bölümünü dışarıda araç sürerek geçirmektedir ve diğer pozisyonlara göre, daha ağır şartları olabilmektedir.

İşçi alımı ile giren bir personelin çalışma koşulları ise, genellikle fabrika ortamı olmaktadır. Enerji şirketi olduğu için, çalışan kimyasal bir ortamda çalışmaktadır. Bu sebeple adayların bu koşulları, ciddi anlamda değerlendirmesi gerekmektedir.

Aygaz Firması Sosyal Haklar Nelerdir?

Aygaz şirketi sosyal haklar konusunda, eş değer firmalara göre neredeyse aynı şekilde imkân sağlamaktadır. Aygaz firmasında çalışan bir personel iseniz, nitelikli mesleklerden birisine sahip olmak ve buna uygun bir pozisyonda çalışmak şartı ile birçok sosyal hak elde edebilirisiniz.

Firma bünyesinde çalışan mühendis, avukat, teknik eleman vb. nitelikli işlere sahip kişilerin, çeşitli sosyal hakları bulunmaktadır. Bu sosyal haklar genellikle yemek kartları ve ulaşım imkânları olmaktadır. Yemek hakkından, firma personelinin birinci dereceden yakınları da faydalanabilmektedir. Başvuru yapacak adayların, personel alımı ilanlarında bahsedilen sosyal haklar kısmını dikkatlice okumaları tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aydem Elektrik Personel Alımı Başvuruları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı