Genel

Aydem Elektrik Personel Alımı Başvuruları

Aydem elektrik eleman alımı başvuruları firma yetkilileri tarafından, sürekli olarak değil ihtiyaç durumlarına göre yapılmaktadır. Personel alımı ve değerlendirme süreçlerinin tümü, firma insan kaynakları birimleri tarafından yönetilmektedir. Aydem Elektrik firması, 2008 yılından bu yana Aydın, Muğla ve Denizli illerinde elektrik dağıtımı yapan bir firmadır. Şirket kendi bölgesinde, oldukça tercih edilen ve geniş istihdam kaynakları yaratan bir firma konumunda bulunmaktadır.

Firma yetkilileri yayınladıkları iş ilanlarını genellikle, resmi internet sitelerinde ki kariyer ve iş bölümlerinden vermektedir. Bunun yanı sıra hizmet verdikleri bölge için, çeşitli iş arama platformlarından da iş ilanları yayınlayabilmektedir. Bu sebeple firma ile ilgilenen kişilerin, sık sık internet platformlarını takip etmesi gerekmektedir. Başvuruların hepsi, internet üzerinden özgeçmişler ile birlikte yapılmaktadır.

Ayrıca Aselsan personel alımı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aydem Elektrik Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Aydem Elektrik eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adayların başvuru süreçlerine başlarken, temin etmesi ve ulaşması gereken ilk belge olmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, şirket bünyesine nitelikli ve kaliteli insan gücünü çekmek amacı ile bazı başvuru formları hazırlamaktadır. Bu başvuru formları adaylar hakkında, firma yetkililerine ön bilgiler vermektedir. Firma insan kaynakları birimleri elde ettikleri bu ön bilgiler sayesinde, adayların değerlendirmesini yapıp diğer değerlendirme aşamalarına adayları davet etmektedir. Bu sebeple başvuru formları olmayan adayların, başvuruları değerlendirme süreçlerine dâhil edilmemektedir. Başvuru formlarının temin edilmesi, her adayın kendi sorumluluğu altına bırakılmıştır. Adayların başvuru formlarını temin etmesi ve içeriğini doldurması, titiz bir çalışma ile yapılmalıdır. Başvuru formunu dolduran adayların, formun içeriğinde ki bilgileri doğru ve özenle yanıt vermesi beklenmektedir. Başvuru formunda verilen her bilgi, ileri ki aşamalarda teyit edildiğinden yanlış bilgiler adaylar açısından, oldukça kötü bir izlenim bırakmaktadır.

Başvuru formları genellikle, firma insan kaynakları birimlerinin iş ilanlarını yayınlaması ile birlikte, aynı ilanların eklerinde yer almaktadır. İlanları dikkatli bir şekilde inceleyen adaylar, formları ilan sayfasının en altında görebilmektedir. Fakat bazı durumlarda, internet ile alakalı problemler yaşanabilmektedir. Bu problemler, adayların formlara erişimini de kısıtlamaktadır. Bu gibi durumlarda ise, resmi internet sitesi ziyaret edilmeli veya doğrudan firma ile temas kurulmalıdır.

Aydem Elektrik Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Aydem Elektrik eleman alımı başvuru koşulları her adayın, istisnasız sağlaması gereken koşulların tümüdür. Firma yetkilileri, şirket bünyesine kaliteli ve nitelikli insan gücünü çekmek adına, belirli başlı koşullar koymaktadır. Başvuru yapacak her adayın, belirtilen koşullara tam uyum sağlaması beklenmektedir. Firma bünyesinde şubelerde çalışan personelin, sağlaması gereken koşullar daha hafif olsa da, nitelikli pozisyonlar da şartlar çok daha ağırdır.

Her yıl değişkenlik göstermekle birlikte, genel olarak koşullar şu şekildedir;

 • Tecrübeli olmak
 • 4 yıllık belirtilen fakültelerden mezun olmak
 • En az lise mezunu olmak (vasıfsız iş ilanları için)
 • Tercihen İngilizce bilmek
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak
 • Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak
 • Mesleki programları kullanabiliyor olmak

Aydem Elektrik Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Aydem Elektrik eleman alımı müracaat belgeleri firma bünyesine başvuruda bulunacak her adayın, eksiksiz temin etmesi gereken belgelerin tümünü oluşturmaktadır. Firma insan kaynakları birimleri, firma bünyesine başvuran adayların işlemlerini gerçekleştirebilmek adına, bazı başvuru belgeleri talep etmektedir. Başvuru belgeleri eksik olan adayların, değerlendirme süreçleri dikkate alınmamaktadır. Başvuru belgeleri her zaman ilk aşamada istenmeyebilmektedir. Bazen firma yetkilileri, başvuru belgelerini işe alımlar tamamlandığı zamanda talep edebilmektedir.

Başvuru belgeleri genel olarak aşağıda ki gibidir;

 • İkametgâh belgesi
 • Islak imzalı mezuniyet belgesi veya diploma aslı
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Sağlık raporu
 • Sicil kaydı
 • Varsa mesleki yeterlilik belgeleri
 • Başvuru formu
 • Askerlik tecil belgesi veya hizmet dökümü
 • Sigorta belgesi

Aydem Elektrik Staj Başvuruları Nasıl Yapılır?

Aydem Elektrik staj müracaatı yapmak özellikle elektrik alanında eğitim gören öğrencilerin, çok sık tercih ettiği bir firma konumundadır. Aydem Elektrik firması, ülke genelinde 3 ilde hizmet veren ve takdir toplayan bir firmadır. Bu sebeple bulunduğu bölgede ki saygınlığı, firmaya olan başvuruların oldukça fazla artmasına neden olmuştur. Firma yetkilileri şirket geleceğine yatırım yapmak, kalifiye insan gücü yetiştirmek ve öğrencilere tecrübe edindirmek amacı ile staj programları açmaktadır. Staj programlarına her yıl, kontenjandan oldukça fazla başvuru gelmektedir. Bu sebeple firma yetkilileri staj başvurusu yapacak kişilerden, bazı şartları sağlamasını istemektedir. Bu şartlardan en önemlisi not ortalamasıdır. Firma bünyesine başvuru yapacak her öğrenci, yılsonu genel ağırlıklı not ortalamasını 2.50 ve üzerinde tutması zorunludur. Bununla birlikte programa en fazla kabul edilen öğrenci grubu, elektrik-elektronik mühendisliği okuyan kişiler oluşturmaktadır.

Firma yetkilileri staj başvurularını genellikle, resmi internet sitesinden online bir şekilde sürdürmektedir. Başvurular bahar ve yaz aylarında açılıp, en fazla 2 ay devam etmektedir. Bu sebeple başvuru yapacak adayların, resmi internet sitesini veya personel alımı sayfalarını sık sık takip etmesi gerekmektedir.

Arçelik personel alımı başvurusu ile ilgili bilgilere yazımızdan bakabilirsiniz.

Aydem Elektrik Firması Çalışma Koşulları Nasıldır?

Aydem Elektrik şirketi çalışma şartları benzeri firmalara göre, daha iyi olduğu görülmektedir. Firma bünyesinde çalışan her 10 kişiden 7 si, çalışma şartlarından memnun olduğunu dile getirmektedir. Firma bünyesinde hizmet veren kişiler, şube dışında çalışıyorlarsa genellikle santrallerde ve elektrik dağıtım merkezlerinde çalışmaktadır. Personellerin büyük bir çoğunluğunun günü, ayakta ve gürültülü bir ortamda geçmektedir. Bunun dışında firma bünyesinde çalışan mühendisler, genellikle saha ortamlarında hizmetlerini vermektedir.

Aydem Elektrik İnsan Kaynakları Birimine Nasıl Ulaşılır?

Aydem Elektrik insan kaynakları birimine ulaşmak insanların oldukça sık talep ettiği bir konudur. Firma insan kaynakları birimleri, özellikle adaylar hakkında ki süreçleri sürdürdüğünden, bilgi almak adına oldukça ulaşılabilir bir konumdadır. İnsan kaynakları birimleri ile temasa geçmek isteyen kişiler, resmi internet sitesinden ulaşabilir. Bunun dışında adaylar için iletişim numaraları, personel alımı ilanlarında detaylı olarak verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Aselsan Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı