Genel

Arçelik Personel Alımı Başvurusu

Arçelik eleman alım başvuruları firma iş planlamasına ve tasarlanan bütçenin durumuna göre, her yıl ihtiyaç olan pozisyonlara göre açılmaktadır. Arçelik personel alımı günümüz Türkiye’sinde vatandaşlara en çok istihdam alanı yaratan firmalardan bir tanesidir. Arçelik dünyada gelişen teknoloji ve yenilikleri yakalayan, saygın, nitelikli elemanlar tarafından sıklıkla tercih edilen ve arzulanan bir şirket konumundadır. Beyaz eşya sektöründe, sadece Türkiye’de değil dünya genelinde saygın bir marka konumundadır.

İş ilanları genellikle, firma insan kaynakları tarafından yapılan iş planlamasını takiben, resmi internet sitelerinden ve iş arama ağlarından yayınlanmaktadır. Başvurmak isteyen adayların, özellikle Arçelik resmi sitesinde ki kariyer sekmesini, sık sık takip etmesinde fayda görülmektedir. Personel alımlarında, nitelikli insan gücü firma açısından oldukça önemli bir yeri kaplamaktadır.

Anadolu Cam personel bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Arçelik İş Başvuru Formu Nerede Bulunur?

Arçelik iş müracaat formunu bulmak adayların sıklıkla karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. İşe başvurmak isteyen adayların, firma tarafından zorunlu olarak doldurulması istenilen başvuru formlarına ulaşması, aslında çok kolaydır. Fakat günümüzde her büyük firma da olduğu gibi, başvuruların hemen hemen hepsi internet üzerinden yapıldığı için, internet hatları ile kaynaklı sorunlar yaşanabilmektedir. Bu sebepten dolayı, kimi zaman bu formlara erişimler kısıtlanabilmektedir.

Arçelik firmasına iş başvurusunda bulunacak adayların başvuru formalarını, iş ilanlarının yayınlanmasına paralel olarak aynı ilanın eklerinden ulaşabilirler. Adayların iş ilanlarını okurken, ilan eklerini detaylı bir şekilde kontrol etmesi gerektiği şirket yetkilileri tarafından, sıklıkla vurgulanmaktadır. Başvuru formunun içerisinde çeşitli özlük bilgileri, yetenekler, mezuniyet derecesi vb. alanlar bulunmaktadır. Bu alanların doğru bir şekilde doldurulması, adayların değerlendirme süreçlerinde lehine olan bir durumdur.

Arçelik Personel Alımı İnsan Kaynaklarına Nasıl Ulaşılır?

Arçelik eleman alımı insan kaynaklarına ulaşmak genellikle adayların, iş başvuru süreçlerinde çok fazla talep ettiği konulardan bir başkasıdır. Başvuran adayların, doğrudan insan kaynakları ile iletişime geçmek istemesi, çok sık rastlanılan bir durumdur. Bu durum adayların, işe alım süreçlerini hızlandırmak ve iyi intibalar bırakmayı düşündüklerinden ortaya çıkmaktadır.

Bunların yanı sıra kimi pozisyonların başvuruları alınırken, firma doğrudan insan kaynakları ile iletişime geçilmesini istemektedir. Böyle durumlarda adaylar, insan kaynakları ile iletişime geçmekte sıkıntı yaşamaktadırlar. İnsan kaynakları birimi, Arçelik firmasının ana merkezinde bulunmakla birlikte iş ilanlarının detaylarında, kesinlikle iletişim ve adres bilgileri yer almaktadır.

Adaylar başvurulan ilanları incelediklerinde, insan kaynakları ile nasıl iletişime geçeceklerini veya ulaşacaklarını detaylı bir şekilde göreceklerdir.

Arçelik Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Arçelik eleman alımı başvuru koşulları firma tarafından belirlenen, istenilen ve ihtiyaç olan alanlarda seçim yapılabilmesi için getirilen sınırlardan oluşmaktadır. Arçelik firmasının yapısı ve bulunduğu alandan ötürü, nitelikli insan gücüne çok fazla ihtiyacı olmaktadır. Özellikle üniversitelerin makine mühendisliği ve elektrik elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olan kişilerin, iş ilanlarında ki şartları sağlaması çok daha kolay olmaktadır.

Bunun dışında firma genel olarak, personel alımı sırasında ve bünyesine aldığı elemanların belirli başlı özellikte olmasını ister ve belirlenen şartları sağlamasını bekler, Arçelik firmasının personel alımında beklediği şartları genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Başvurulan pozisyon için gerekli 4 yıllık bölümlerden mezun olmak
 • İngilizce Bilmek
 • Tercihen 2. Yabancı dil bilmek
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • Sahip olduğu meslek ile alakalı araç ve gereçleri kullanabilmek
 • Seyahat engeli olmamak

Arçelik Personel Alımı Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Arçelik eleman başvurusu için gerekli dokümanlar iş başvuru ilanlarında detaylıca yayınlanmakla birlikte, zaman zaman adayların gözden kaçırdığı durumlar olabilmektedir. Arçelik firmasının işe alımlarında, adayın değerlendirme sürecine katılması ve firma bünyesinde kaydının açılabilmesi adına, bazı evraklar istenmektedir. İstenen tüm evrakların, başvuru sırasında adaylardan eksiksiz bir şekilde getirmesi beklenmektedir. Genellikle başvuru sayıları çok fazla olduğu için, evraklarda oluşan eksiklikler adaylar açısından kötü bir izlenim bırakmaktadır. Bu sebepten dolayı adaylar, evraklarını tamamlarken titiz bir şekilde davranmalıdırlar.

Arçelik personel alımı başvurusu için gerekli evraklar kabaca şu şekildedir;

 • 8 adet vesikalık fotoğraf
 • Adli sicil kâğıdı
 • İkametgâh adresi
 • Diploma fotokopisi veya mezuniyet belgesi aslı
 • Sağlık raporu
 • Solunum yolu testleri onaylı rapor
 • Verem savaş dispanseri onaylı sağlık raporu

Ayrıca Aksa Enerji personel alımı bilgilerine içeriğimizden bakabilirsiniz.

Arçelik Staj Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

Arçelik staj müracaatı yapmak her yıl yaz ve bahar dönemlerinde, firma tarafından başvurular açılarak kabul edilmektedir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan ve özellikle, mühendislik fakültesi öğrencileri için açılan başvurularda, belirli başlı şartlarda aranmaktadır. Arçelik Türkiye’de çok saygın ve tercih edilen bir firma olduğu için, başvuru sayıları da buna bağlı olarak artmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin özellikle, not ortalaması şartlarını tutturmaları beklenmektedir.

Arçelik firmasında staj yapacak öğrencilerin, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması 4 üzerinden en az 3.00 olmak zorundadır. Başvurular kriterleri sağlayan adaylar için, internet üzerinden yapılmaktadır.

Arçelik Çalışma Koşulları Nasıldır?

Arçelik çalışma olanakları firmanın bilinirliği ve saygınlığı sayesinde, mesleki gereklilikler haricinde oldukça güzel bir ortama sahiptir. Genellikle çalışan elemanlar, fabrika ve kapalı ortamlarda çalışmaktadır. Ön satış saha elemanları ve şubede çalışan elemanlar ise ofis ortamında işlerini yürütmektedir. Başvuru yapacak adayların, Arçelik personel alımı ile ilgili yayınlanan tüm ilanlarda ki koşulları okuması ve incelemesi, firma tarafından tavsiye edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Cam Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı