Krediler

AnadoluBank Konut Kredisi

Ev sahibi olabilmek için yeterli nakit paraya sahip olmayan kişiler bankalardan konut kredisi kullanarak evlerini ipotek yolu ile satın alabiliyorlar. Bankalar arasındaki rekabetten dolayı en avantajlı konut kredisi şuanda AnadoluBank Mortgage olarak karşımıza çıkıyor. Aylık 1.29 faiz oranı ile 120 aya kadar konut kredisi imkanı AnadoluBank şubelerinde banka müşterilerine sunuluyor.

Konut Kredisi Ayrıntıları

AnadoluBank üzerinden avantajlı faiz oranı ile konut kredisi kullanmak isteyen kişiler bazı şartları bilmeleri gerekiyor. Bu şartlar kısaca şu şekilde;

  • Maximum vade olarak 120 ay tercih edilebiliyor.
  • 18 yaşını dolduran ve geliri olan herkes konut kredisinden faydalanabilir.
  • Satı alınacak konutun ekspertiz değeri ne kadarsa bu miktarın %75’i kadarına kadar kredi kullanılabilir.
  • Üstelik ekspertiz değerinin %50’sine kadar da kefilsiz bir şekilde konut kredisi kullanabilirsiniz.
  • Konu kredisi kullanabilmek için inşaatın bitmiş ve kat irtifaklı yad mülkiyetli tapu ile yapı kullanma izninin alınmış olması gerekiyor.

Göz atabilirsiniz: Peşinatsız Konut Kredisi Veren Bankalar

Bu şartların karşılanması halinde kullanacağınız kredi için gelirinizi kanıtlayan belge ve bir takım banka şartlarına göre belgeler hazırlayarak başvuruda bulunabilirsiniz.

AnadoluBank Konut Kredisi Hesabı ve Başvuru Belgeleri

Konut kredisine başvurmak için nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisinin yanı sıra satın alınacak olan konutun tapu ile yapı kullanım izni fotokopisi ve son olarak belir durumunu gösteren belge getirmeniz yeterli oluyor. Gelir durumu belgesi maaşlı çalışan kişiler için maaş bordrosu yada maaş miktarını gösteren iş yeri onaylı belge, serbest meslek sahipleri için vergi levhası ile son 2 yılın onaylı gelir ve bilanço tablosu, emekliler için ise emekli maaş cüzdanı yeterli oluyor.

Göz atabilirsiniz: Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar

Kullanmayı planlayacağınız konut kredisi için örnek hesaplama ne gibi masrafların çıkacağını görmeniz açısından faydalı olur. Bu bağlamda 100.000 TL konut kredisini maximum vade sayısı olan 120 ay tercihi ile kullanmak isteyenler aylık %1.29 faiz oranından faydalanabilirler. Aylık taksit miktarı bu faiz oranı üzerinden 1.290 TL olarak belirleniyor. Tabi bu faiz oranı ve taksit miktarı kredi başvurusu yapacak kişinin kredi skoruna bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Kredi skoru düşük olanlar daha fazla faiz oranı ile karşılaşırken iyi olanlar %1,29 faiz oranından faydalanma fırsatı yakalıyorlar.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Anında Alışveriş Kredisi başlıklı makalemizde alışveriş, Anında Kredi ve Genpa hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı