Piyasalar-Yatırım

Albaraka Türk Karlı Hesap

Birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek isteyen kişiler bir katılım bankası olan Albaraka Türk Karlı hesap avantajlarından faydalanabilirler. Karlı hesap TL, Euro yada USD cinsinden açılabiliyor. Yüksek kar payı oranları ile avantajlı hale gelen karlı hesap banka müşterilerine birikimlerini hızlı bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor.

Karlı Hesap Özellikleri ve Başvuru Belgeleri

Faizsiz finansman sağlayan Albaraka Türk bankası yatırdığınız birikimler ile yaptığı ticaret üzerinden elde ettiği kardan size belirli oranda pay verir. Bunun için açacağınız hesap en az 500 Euro, USD yada TL ile açılması gerekiyor. bunun yanı sıra 1 ay, 3 ay, 6 ay veya 1 yıl vadeli olarak tercih edilebilir 1 yıl yada daha uzun vadeli seçenekler ile dönemsel kar payı oranlarından faydalanılabilir. Hesap açılışı için gerekli olan belgeler ise şu şekildedir;

  • T.C . Kimlik belgesi, ehliyet yada pasaport
  • Son 3 ayda düzenlenmiş olan elektrik, su, doğalgaz yada telefon faturalarından biri yada bankanın talep etmesi halinde ikametgah belgesi getirilmesi yeterli olur.
  • Bu belgeler ile Albaraka Türk şubelerinde yapılan başvurular da 100.000 TL’ye kadar olan yatırımlar Tasarruf Mevduatı Sigorta fonu tarafından güvence altına alınıyor.

Göz atabilirsiniz: Vadeli Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Banka tarafından birikimlerini değerlendirmek isteyen müşterilerine 1 ay için tüm miktardaki yatırımlarda %80 kar payı veriliyor. 3 ay vadeli yatırımlarda ise 500 ile 24.999 TL arasındaki yatırımlara %81 kar payı verilirken 25.000 ile 249.999 TL arasındaki yatırımlarda %82 kar payı verilir. En fazla kar payı verilen yatırım seçeneği ise 1 yıl ve üzeri yatırımları 1 milyon TL yada üzeri miktar ile yapan yatırımlara veriliyor. Bu en yüksek kar oranı ise %92 olarak Albaraka Türk tarafından belirleniyor.

İlginizi çekebilir: Vadeli Hesaba En İyi Faiz Veren Bankalar

Elde Edilen Kar Paylarından Yapılan Kesintiler

TL üzerinden yapılan yatırımlarda 1 ay, 3 ay ve 6 ay vade seçeneklerinde %15 stopaj kesintisi yapılıyor. Stopaj oranı 1 yıla kadar ve 1 yıl dahil olan diğer vade seçeneklerinde %12 rakamına gerilerken 1 yıldan daha uzun vadeli seçeneklerde ise %10 seviyelerine kadar düşüyor. Ancak bu rakamlar Dolar ve Euro cinsinden yapılan yatırımlarda 6 aya kadar olan vadelerde %18, 6ay ile 1 yıl arasındaki vadelerde %15 ve son olarak 1 yıldan uzun olan vadelerde %15 stopaj kesintisi olarak belirleniyor. Altın ile yatırım yapmak isteyenler için tüm vade gruplarında %15 stopaj uygulanıyor.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası E-Vadeli Hesap başlıklı makalemizde en iyi vadeli, Garanti Bankası ve Mevduat Hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı