Bankalar

Albaraka Türk Çalışma Saatleri

Bankalar, bünyelerinde bulundurdukları hizmet kapasitesini bütün müşterilerine sunmak isterler. Klasik zaman bankacılıktan, modern zamana geçildiğinden beri bankacılık sistemi elektronik platformdan faydalanmaktadır. Müşterilerin bu sayede daha hızlı bir işlem hızına sahip olmalarıyla birlikte, bankacılık sektöründe siber güvenlik konusu önem kazanmaya başladı. Bankaların denetlenmesini ve piyasadaki aktörlerin yanlış işlemlerini engellemek amacıyla kurulan Merkez Bankası; bu yüzden sistemdeki bütün bankalara belirli talimatlar vermektedir. Bu talimatlar arasında en önemli husus, bankacılık faaliyetlerinin belirli saatler arasında yapılmasıdır. Çünkü Merkez Bankası; ilgili bankanın işlemlerinin gerçekleşmesi için onay verecektir. Onay sayesinde bu işlem uygulanacak ve karşı tarafa iletilecektir. Özellikle havale ve EFT gibi olaylarda büyük öneme sahip olan saat uygulaması sayesinde, bankacılık alanında belirli bir düzen oturması sağlanmıştır. 

Albaraka Türk ve Çalışmaları

Albaraka Türk Çalışma Saatleri
Albaraka Türk Çalışma Saatleri

Ülkemizin faizsiz bankacılık anlamında hizmet veren en köklü kuruluşlarından birisi olan Albaraka Türk, bu sayede 35 yıldır bankacılık alanında hizmet vermektedir. Hizmet politikasını, önce müşteri memnuniyeti olarak belirleyen Albaraka Türk; bu sayede çok geniş ve bağlı bir müşteri portföyüne sahip olmuştur. Müşterilerin bu derece artması da, bankacılık hizmetlerinin belirli bir düzende olmasına ve daha kaliteli hale gelmesine katkıda bulunmuştur. 181 şubesinin yanında, 7 gün 24 saat açık olan müşteri temsilcisi telefon hattı sayesinde müşterilerine büyük kolaylık sağlamaktadır. Küçük çaplı işletmelere verdiği destekle meşhur olan Albaraka Türk, bu sayede kusursuz bir hizmet anlayışı oluşturmuştur. 

Albaraka Türk Çalışma Saatleri

Albaraka Türk Çalışma Saatleri
Albaraka Türk Çalışma Saatleri

Sadece bireysel anlamda değil, kurumlara da bankacılık faaliyetleri sunan Albaraka Türk; bu sayede birçok farklı işlem kapasitesine sahiptir. Bu işlemlerin uygulanması için, Merkez Bankasının iznine ihtiyaç duymaktadır. Albaraka Türk; bu yüzden mesai saatleri uygulamasına katılmıştır. Hafta içi her gün sabah 09.00’dan akşam 17.00’a kadar açık olan şubeleri sayesinde, Albaraka Türk müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Havale ve EFT işlemleri gibi, kesin onay gerektiren durumlar için de çalışma saatlerini aynı süre aralıklarında belirleyen Albaraka Türk; bu sayede müşterilerin hizmetlerine zamanında ulaşmalarını sağlayacak bir sistem geliştirmiştir. 

Bir önceki yazımız olan 60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar 2020 başlıklı makalemizde ihtiyaç kredisi ve vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı