Banka Kartları

Albaraka Türk Bereket Kart

Çiftçilerin harcamalarını yaptıktan sonra kazançlarını hasat sonrasında elde ettikleri için bankaların bu yönde yaptıkları çalışmalara Türkiye’nin katılım bankacılığında öncü rol oynayan bankası Albaraka Türk Bereket Kart ile bir yenisini kattı. Faizsiz bir şekilde ödemeyi hasat sonrasına bırakmayı sağlayan Bereket kart tüm tarımsal harcamalarda kullanılabiliyor.

Bereket Kart Avantajları

Hasat ettikleri ürünleri Toprak Mahsulleri Ofisi’ne satan kişiler masrafsız tahsil kolaylığı sağlayan Bereket Kart ile TMO’dan alacakları ödemeleri anında hesaplarında görebilirler. Ayrıca Bereket Kart’ın diğer avantajları şu şekildedir;

  • TMO’ya sattığınız ürünlerin parasını Bereket Kart ile tahsil edebilir, bu paraları ATM’lerden çekebilirsiniz.
  • TMO nezdinde kimlik kartı işlevi gören bu kredi kartı ile TMO’ya kendinizi tanıtabilir ve kartınıza bağladığınız hesaplardan ATM ile para çekebilirsiniz.
  • Para çekme işlemi için 7 gün 24 saat Albaraka Türk ATM’lerini kullanabilirsiniz.
  • Yurtdışında da kullanılabilen Bereket Kart yapılan harcamalarda o ülkenin para birimiyle de nakit ihtiyacınızın karşılanması için kullanabilirsiniz.

Tüm bu avantajların yanı sıra bankaya kart başvurusu yaparken hasat zamanını belirtmeniz durumunda ödemelerinizi hasat sonrasında bırakabiliyorsunuz. Tarımsal ilaç alımlarında, gübre alımlarında, teçhizat ve alet ekipman alımlarda ve diğer tarımsal harcamalarda kullanılabileceği gibi standart alışverişlerde de kullanılabiliyor. Üstelik yapılan bu harcamaların geri ödemesini faizsiz bir şekilde hasat sonrasına bırakılabiliyor. Bu durum özellikle kendilerine tanınan kredi ile yapılan alışverişleri sayesinde üretimlerini yaptıktan sonra gecikme faizi olmadan geri ödeme yapılmasının yanı sıra özel kredi imkanı da veriliyor.

Göz atabilirsiniz: Albaraka Türk Karlı Hesap

Bereket Kart sahiplerine özel olarak sunulan tarım kredisi ile düşük faiz oranlı tarımsal ihtiyaç kredisi Albaraka Türk Bankası tarafından müşterilerine sunuluyor. Bu kredi ile kısa vadeli olarak kullanılacak kredi ile sera kurulumu, tarımsal girdi harcamaları ve diğer tarımsal teçhizat alımlarında da kullanılabiliyor.

Albaraka Türk Çiftçi Fırsatları

Bereket kart ile harcamalarını hasattan sonraya bırakılmasını sağlayan Albaraka Türk düşük faizli kredinin de yanı sıra çiftçilere diğer tüm finansman alanında da destek veriyor. Özellikle çiftçilerin birikimlerini değerlendirmek için bankaya yatırmayı düşündükleri miktara daha yüksek katılım payı Albaraka Türk Bankası tarafından banka müşterilerine sunuluyor.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Pegasus Plus Kart başlıklı makalemizde ING Bank ve Pegasus hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı