Genel

Aksa Enerji Personel Alımı Başvuruları

Aksa enerji eleman alımı başvuruları her yıl insan kaynakları birimleri tarafından, hazırlanan raporlar doğrultusunda yapılmaktadır. Personel alımı her pozisyona göre farklı şartlar ve koşullar içermektedir. Aksa Enerji Türkiye’de faaliyet gösteren, en önemli ve büyük enerji şirketlerinden bir tanesidir. Bu sebeple nitelikli insan gücüne, sık sık ihtiyaç duymaktadır. Her yıl Ocak ayında şirket planlaması yapılmaktadır. Bu planlama paralelinde ise, firmanın ihtiyacı olan personel sayısı ve kontenjanları belirlenmektedir. Daha sonra ise başvurular vatandaşlara açılmaktadır.

Personel alımı başvuruları, Aksa Enerji resmi sitesinden verilmektedir. Fakat zaman zaman, acil eleman ihtiyaçlarında, popüler iş arama siteleri de kullanılabilmektedir. Bu sebeple adayların sık sık iş ilanlarını takip etmesi gerekmektedir. Aksa Enerji Türkiye’de en büyük, istihdam sağlayan firmalardan birisidir. Bu sebeple eleman ihtiyaçları sık sık olmaktadır.

Acıbadem personel alımı bilgilerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Aksa Enerji Personel Alımı Başvuru Formlarına Nasıl Ulaşılır?

Aksa Enerji eleman alımı başvuru formlarına ulaşmak adaylarını sık sık, karşılaştığı sorunlardan bir tanesidir. Fakat başvuru formlarına ulaşmak, sanıldığının aksine bir o kadar da kolaydır. Firma insan kaynakları birimleri, adaylar hakkında ön bilgi edinmek amacı ile bir dizi form hazırlamaktadır. Bu formlar adaylar tarafından eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve firmaya teslim edilmelidir.

Formlar içerik olarak adayın özlük bilgileri, yetenek ve istekleri gibi konuları içermektedir. Başvuru formlarında ki bilgilere paralel olarak, firma yetkilileri en uygun adayları değerlendirme aşamasına çağırmaktadır. Değerlendirme aşaması, her pozisyon için farklılık gösterebilmektedir. Belirtilen aşamada, formlarda yer alan bilgiler firma yetkililerince teyit edilmektedir. Bu sebeple formları dolduran adayların, dikkatli ve doğru bilgiler vermesi gerekmektedir.

Başvuru formları, insan kaynakları birimlerince verilen iş ilanlarının eklerine koyulmaktadır. Bu sebeple adaylar iş ilanlarını incelerken, dikkatli bir şekilde göz gezdirmesi gerekmektedir. Fakat zaman zaman yaşanan aksilikler ve internette yaşanan problemler nedeni ile, adaylar formlara ulaşamamaktadır. Bu ve benzeri durumlarda, adayların direkt insan kaynakları birimleri ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Aksa Enerji Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Aksa Enerji eleman alımı başvuru koşulları ihtiyaç olan ve başvurulara açılan pozisyonlara göre, değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sebeple bu konu hakkında, kesin ve net bir yargı verilememektedir. Başvuru şartları, her yılın ilk ayında insan kaynakları birimlerince, iş planlamaları ile birlikte karar verilmektedir. Fakat firmanın bundan önceki iş ilanlarında bulunan şartlar, aşağıda ki gibidir;

 • En az ön lisans derecesinde okul bitirmiş olmak
 • En az 3 yıllık mesleki tecrübe sahibi olmak
 • İngilizce bilmek
 • MS Office programlarına iyi derecede hâkim olmak
 • Takım çalışmasına yatkın olmak
 • B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak
 • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak

Aksa Enerji Personel Alımı Başvuru Belgeleri Nelerdir?

Aksa enerji eleman alımı başvuru belgeleri firma yetkililerince, her adaydan istisnasız bir şekilde istenmektedir. Bahsi geçen belgeleri temin etmek tamamen adayın sorumluluğu altındadır. Belgeleri temin edemeyen adayların ise, koşulsuz olarak adaylık süreçleri durdurulmaktadır.

Başvuru belgeleri, adayların personel işlemlerini gerçekleştirmek için, gerekli olan belgelerin tümünü kapsamaktadır. Bu sebeple her aday, başvuru belgelerini hazırlarken titiz ve dikkatli olmalıdır. Başvuru belgeleri, insan kaynakları birimi tarafından iş ilanları ile birlikte detaylı bir şekilde yayınlanmaktadır.

Bahsi geçen başvuru belgeleri aşağıda ki gibidir;

 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Sicil kaydı
 • Islak imzalı sağlık raporu
 • Başvuru formu
 • Diploma aslı veya mezuniyet belgesi
 • Oda sicil numarası

Aksa Enerji Staj Başvuruları Nasıl Yapılmaktadır?

Aksa Enerji staj başvuru yapmak ilgili bölümlerde okuyan her öğrencinin, arzuladığı bir konudur. Firma Türkiye’nin en büyük enerji şirketlerinden birisi olması, öğrencilerin firmaya olan talebini de arttırmaktadır. Aksa Enerji yapılan iş ve sektör gereği, özellikle nitelikli insan gücüne oldukça ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple iş alımlarında, daha önce şirkette staj programına katılmış kişilere öncelik verilmektedir.

Aksa enerji firmasının staj programı, sadece öğrencinin tecrübe kazanması değil, mesleki yeterliliklerinin kazanılması ve iş hayatına adaptasyon gibi süreçlerde barındırmaktadır. Bu sebeple, firma bünyesinde staj yapan bir öğrenci, geleceğe yönelik her anlamda çok iyi bir durumda olmaktadır.

Firma staj başvurularını resmi sitesinden, personel alımı bölümünden yayınlamaktadır. Firma bünyesinde staj görmek isteyen kişilerin, bu bölümden başvuru yapmaları gerekmektedir. Firmada staj programına katılacak öğrencilerin, yılsonu genel ağırlıklı not ortalaması en az 2.50 olması gerekmektedir.

Ayrıca Abdi İbrakim iş imkanlarına yazımızdan bakabilirsiniz.

Aksa Enerji Firması Çalışma Ortamı Nasıldır?

Aksa Enerji şirketi çalışma ortamı yapılan iş ve sektör gereği, yoğun olabilmektedir. Firma bünyesinde çalışan, özellikle teknik elemanlar günlerinin büyük bir çoğunluğunu fabrikalarda ve elektrik tesislerinde geçirmektedir. Teknik elemanlar haricinde, firma bünyesinde çalışan kişileri ise ofis ortamlarında hizmet vermektedirler. Değerlendirme aşamalarında ve başvurularda, firma insan kaynakları birimlerince gerekli bilgiler çok daha detaylı bir şekilde verilmektedir.

Aksa Enerji Şirketi Sosyal Haklar Nelerdir?

Aksa Enerji firması sosyal hakları bakımından, bünyesinde çalıştırdığı personele oldukça geniş imkânlar vermektedir. Aksa Enerji şirketinde çalışan, her bir personel çeşitli sosyal haklara sahip olmaktadır. Bu haklardan en fazla dikkat çekenleri barınma, yemek kartı, çeşitli indirim kartları vb. haklardır. Personel alımı aşamalarında, adaylar tarafından en fazla dikkat edilen konu da genellikle sosyal haklar olmaktadır. Firma bünyesinde çalışan personeller, belirtilen sosyal haklara ilk iş gününden itibaren sahip olmaktadır. Ayrıca sosyal haklar, firma personellerinin birinci dereceden akrabalarını da kapsamaktadır.

Bir önceki yazımız olan Acıbadem Personel Alımı Başvurusu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı