Banka Kartları

Akbank Neo kart nedir

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Bankalar müşterilerine çok seçenekli hizmetler sunma isteğine girerken, çeşitli avantajlar için kendilerini ön plana çıkarma yarışında bir adım önde olmak isterler. Tüketiciler artık daha çok bilinçlendi. Bir banka müşterisi olmadan önce, bankanın kendileri için sunduğu avantajları en ince detayına kadar araştırmaktadırlar. Hani banka ne gibi avantajlar sunuyor, hesap işletim ücreti ne kadar, yapılan alışverişlerden puan toplanabiliyor mu, bu puanlar paraya çevrilebiliyor mu, yurt dışında kullanımı var mı vs birçok detay önemlidir tüketiciler için. Türkiye’nin en köklü özel bankalardan biri olan Akbank, çıkardığı Neo kart ile bu avantajların birçoğuna, hatta fazlasına sahip bir banka kartı olarak karşımıza çıkmaktadır. Akbank Neo kart nedir, nasıl alınır, avantajları nelerdir, bu gibi soruların cevaplarını konumuzda bulabileceksiniz. Akbank Neo kart nedir sorusunun cevabını aşağıda detaylandırdık ve bilginize sunuyoruz.

İlginizi çekebilir: Akbank Şubeye Gitmeden Direkt Kredi Nasıl Alınır?

Akbank Neo Kart Hakkında Her Şey

Akbank’ın bankamatik kartı olan Neo Kart, sıradan bir bankamatik kartı değildir. Sağlanan ek limitler ( Artı Para ) ile neredeyse bir kredi kartı gibi kullanılmaktadır. https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Neo.aspx adresinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Akbank Neo kart nedir sorusunun cevabını ve diğer tüm merak ettiklerinizi bu sayfada bulabilirsiniz. Biz de sizin için Neo Kart sayfasından bilgileri derledik ve özet olarak sunmak istedik. Neo Kart, birkaç çeşit olarak sunulmaktadır ve hepsinin bir birinden farklı özellikleri vardır. Gelin isterseniz öncelikle Neo Kart çeşitlerini inceleyelim:

Neo

Neo kart; yurt içi ve yurtdışında alışveriş yapabilir, tüm ATM cihazlarından nakit çekebilirsiniz. Neo kartınızın bağlı olduğu vadesiz hesabından işlemler yürütülmektedir. Ayrıca hesabınıza bağlı Artı Para özelliği varsa, hesabınızda para yoksa bile işlem yapabilirsiniz.

Neo Birebir

Standart Neo kart özelliklerini barındıran neo Birebir kart limitleri müşteriye özeldir. Her müşterinin kredi notuna ve finansal durumuna göre değişkenlik göstermektedir.

Neo Private

Adından da anlaşılacağı üzere, “ özel bankacılık “ müşterileri için hazırlanan bir karttır. Neo Private kart kullanan kişilerin limitleri bir birinden farklıdır ve müşteriye göre değişik hesaplanmaktadır.

Neo Business

Şirketlere özel karttır. Dilerseniz personelinize ek kart çıkartabilir ve bu kartların limitlerini kendiniz belirleyebilirsiniz. Yurt içi ve yurt dışında kullanabilirsiniz. Neo Business kartlara taksit yapılmamaktadır ve limitleri diğer Neo kartlara göre daha yüksektir.

Neo Ek Kart

Ailenize, sevdiklerinize ve istediğiniz her hangi bir kişiye Neo Ek kart çıkartabilir ve limitlerini belirleyebilirsiniz. İstediğiniz an mobil şubeden ek kartları kontrol edebilir, harcama sınırı koyabilir ve tüm finansal harcamaları buradan takip edip izleyebilirsiniz.

Akbank Neo Kart Nasıl Alınır?

Neo kart almak için öncelikle Akbank müşterisi olmalısınız. Akbank şubelerinden birinde vadesiz hesap açıp, Neo kartınızı bu vadesiz hesaba bağlattırabilirsiniz. Neo Kart, tüm Akbank müşterilerine sunulan bir hizmettir. Yapmanız gereken tek şey, Akbank müşterisi olmak ve 1 vadesiz hesap açtırmaktır.

Akbank Neo Kart Avantajları

Neo Kartın birçok avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir:

  • Axess anlaşmalı işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde Chip Para kazanabilirsiniz. 1 Chip Para 1 TL yerine geçmektedir.
  • Birçok mağazada, anlaşmalı indirimlerden faydalanabilirsiniz. %10 dan başlayıp, mağazaya göre % 80 lere kadar indirim kazanabilirsiniz. Alışverişinizi Neo kartınız ile yapmanız zorunludur.
  • Neo kartınızı internet alışverişlerinden kullanabilirsiniz. Hatta “ sanal alışveriş limiti “ koydurarak, kartınızı güvence altına alabilirsiniz.
  • Neo Pos kullanan mağazalardaki pos makinelerinden nakit çekimi yapabilirsiniz
  • Taksitli alışveriş yapabilirsiniz
  • Akbank şubelerinde NEO kartınızı tanıtarak, öncelikli müşteri olursunuz ve sıra beklemeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Hesap özetlerinizi SMS ile alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartınız Kaybolduysa Yapmanız Gerekenler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı