Krediler

Akbank Konut Kredisi – Hızlı Onay

Akbank konut alımı için gerekli olan nakit ihtiyaçlarının en kolay temin edilebildiği bankalar arasında bulunmaktadır. Bilindiği üzere kısa bir süre öncesine kadar pek çok vatandaş kredi teminlerinde faiz sıkıntısı yaşıyordu. Konut alımında çekilen kredilerin faizleri yüksek olduğu için bu kredilerin talep oraları giderek azalıyordu. Merkez Bankası tarafından gelen faiz indirim kararı neticesinde Akbank konut kredisi için istemiş olduğu faiz oranlarını da aşağılara çekmiştir. Bu sayede gerek piyasaların canlanması gerek kredi taleplerinin artması açısından bir yarar sağlamıştır. Akbank konut teminleri için çekilen kredilerin faiz oranlarını aşağı çeken ilk bankalardan biridir. Üstelik kredinin başvurusu aşaması da onay aşaması da hızlı şekilde tamamlanabilmektedir. Akbank konut alımları için çekilen kredide en hızlı şekilde sonuç almak biraz da katılımcılara bağlıdır. Banka, aşağıda yer alan başlıklarda açıklanacak olan şartları net bir şekilde ifade etmektedir. Akbank konut kredisinden yarar sağlamak isteyen vatandaşların şartların tamamını yerine getirmeleri ya da sağlamaları gerekmektedir. Aksi durumlarda kediler istenen onayı alamayacağından çekimleri de mümkün olmayacaktır.

Akbank Konut Kredisi Başvuru

Akbank konut kredisi almak isteyen kişilerin bireysel şekilde başvuru yapmaları gerekmektedir. Ancak bu alanda bilinmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Öncelikle banka, ülkemizin hemen her yerinde farklı bir şubeye sahiptir. Bu sayede şehirlere göre değişim gösteren konut projeleri ile anlaşmalar yapabilmektedir. Akbank konut kredisi çekiminden sonra anlaşmalı olan projeler üzerinden ev almak isteyen vatandaşların ekstra fırsat edinmek gibi bir artı kazanmaları mümkündür. Bunun için başvuru öncesinde gerek internet sitesinden arama yaparak gerek doğrudan şubelere giderek anlaşmalı konut projelerinin olup olmadığı ile alakalı olarak bilgi edinimi sağlanabilmektedir. Akbank konut kredisi başvuruları sırasında banka bir takım belgeler istemektedir. Kimlik belgeleri ile başlayan evraklar sabit bir gelirin olup olmadığını kanıtlayanlara kadar uzamaktadır. Üstelik Akbank konut kredisi alımlarında teminat olarak farklı gayrimenkullerin ya da satın alınmak istenen evin gösterilmesi de mümkündür. Böylece faiz oranlarında da ek indirimler yakalanabilmektedir. Başvurular, şubelerde imzalanan sözleşmeler ile resmi hale getirilmektedir.

Akbank Konut Kredisi Neden Reddedilir?

Akbank konut kredisi alım süresine başlayan her müşterinin kredi talebine onay verilmemektedir. Peki, Akbank konut kredisi neden reddedilir? Bu şekilde gelen soruya farklı nedenler vermek mümkündür. Akbank konut kredisi neden reddedilir konusuna farklı açılardan bakmak gerekmektedir. Bilindiği üzere banka, geri ödemeler açısından kendini garanti altına almak için konutlar üzerine ipotek kurabilmektedir. Bu bağlamda konutların kredi çekimine uygun olması istenmektedir. Yaşı çok eski olan konutlar bundan ötürü Akbank konut kredisi neden reddedilir içeriklerinde yanıt olarak kullanılmaktadır. Ya da bazı bireyler inşa aşamasındaki konutlar için kredi talebinde bulunabilmektedir. İnşanın en başlarında olan konut projelerine de kredi verilmemektedir. Akbank konut kredisi neden reddedilir konusunun diğer tarafı ise müşteri hatalarından kaynaklanmaktadır. Öncelikle bankanın istediği evrakların eksiksiz bir şekilde temin edilmesi çok önemlidir. Evraklarda hata ya da eksiklik olması kredi taleplerinin geri çevrilmesi sonucuna götürmektedir. Evrak eksiklikleri sadece Akbank konut kredisi için değil bankanın diğer kredileri için de olumsuz yanıtların alınması demektir.

Akbank Konut Kredisi Yapılandırma

Akbank konut kredisi neden reddedilir konusu bazen yapılandırma ile de alakalı olabilmektedir. Bazen farklı bankalardan çekilen krediler ödenememektedir. Bu da kişilerin kredi notlarının düşmesine ve hiçbir şekilde kredi alamamalarına yol açmaktadır. Bahsedilen sorunlarla karşı karşıya kalınmaması için Akbank konut kredisi yapılandırma olanaklarından faydalanılması önerilmektedir. Kişilerin maddi durumlarında meydana gelen istenmeyen sorunlar kredi taksitlerini ödeyememe sıkıntısı yaratabilmektedir. Ödeyememe sıkıntısı özellikle faiz oranlarının yüksek olmasından da kaynaklanmaktadır. Akbank konut kredisi yapılandırma faiz oranı da kampanyanın geneli de müşterilerin rahat bir ödeme planı oluşturmalarını sağlamaktadır. Akbank konut kredisi yapılandırma kampanyasına katılım sağlanabilmesi için kredi taleplerinde olduğu gibi bireysel şekilde başvuru iletimi yapılması gerekmektedir. Akbank konut kredisi yapılandırması ödenmiş olan borçları hesaba katmamaktadır. Üstelik kalan borcun miktarı da anında nakit olarak ödenmiş gibi davranılmaktadır. Sistem, kalan borcun Akbank konut kredisi yapılandırma faiz oranına göre en baştan ödenmesine dayandırılmaktadır. Üstelik Akbank konut kredisi yapılandırma faiz oranı düşük olduğu için borcun genel faiz miktarı da uygun rakamlara düşebilmektedir.

Akbank Konut Sigortası

Akbank konut satışı için gerekli olan kredi teminlerinde belli şatların yerine getirilmesini istemektedir. Yerine getirilmesi kanunen de istenen şartlar arasında Akbank konut sigortası önemli bir yere sahiptir. Ülkemizde özellikle DASK gibi sigortalar olmadan konut alımı ya da konutlar üzerinden kredi çekimi mümkün değildir. Bundan ötürü sigorta sıkıntıları Akbank konut kredisi neden reddedilire ek bir yanıt olarak kendini göstermektedir. Akbank konut satışından ya da kendi istedikleri konutlardan birini almak için kredi başvurusunda bulunan vatandaşların Akbank konut sigortası ücretlerini de ödemeleri istenmektedir. Ancak bu tip maliyetler ekstra olarak istendiğinde istenmeyen sorunlar yaşanabilmektedir. Sorun yaşanmaması için Akbank konut sigortasının maliyetleri genel kredi masraflarının içine katılmaktadır. Böylelikle kredi geri ödemelerini yapan katılımcılar aynı zamanda konut sigortası için gerekli olan ödemelerini de gerçekleştirmiş olmaktadır. Ayrıca sigorta bedelleri çok cüzi rakamlardan oluştuğu için genel kredi maliyetlerinde büyük farklar da yaratmamaktadır. Bu sayede Akbank konut satışından veyahut farklı projelerden ev, işyeri alımları için istenen kredi onayları kısa sürede alınabilmektedir.

Akbank Konut Kredisi Masrafları

Akbank konut kredisi alımları için belli masrafların ödenmesi gerekmektedir. Akbank konut kredisi masrafları adı altında bulunan bu tip masraflar kredi tahsis ücreti, sigortalar ya da ekspertiz gibi başlıklar altında verilmektedir. Akbank konut kredisinde masrafların ödenmemesi konuyu yine Akbank konut kredisi neden reddedilire getireceği için masrafların karşılanması şarttır. Akbank konut kredisi masrafları arasında müşterilerin gözünü en çok kredi tahsis ücreti korkutmaktadır. Ancak bu ücret çekilen kredi tutarının binde beşi kadardır. Bundan ötürü oldukça cüzi rakamlardan oluşmaktadır. Akbank konut kredisi masraflarında tüm tahsiller kredinin içine katılarak taksitler halinde temin edildiği için de müşteriler ödemelerde sıkıntı yaşamamaktadır.

Akbank Konut Paket Poliçesi

Akbank konut kredisi teminlerinde onay şartlarından birinin de sigorta olduğunun altı çizilmiştir. Bu konuda Akbank konut paket poliçesinden istifade edilmesi mümkündür. Poliçe oldukça geniş kapsamlardan oluşmaktadır. Bu sayede evdeki zorunlu sigortaların yanı sıra eşyalara kadar önem verilen her şeye sigorta temini yapılabilmektedir. Akbank konut hesabında kredi teminleri açısından yetkililer müşterilerini bilgilendirmektedir. Sigortaların türleri, hangi tipin hangi kullanıcıya daha yararlı olacağı da verilen bilgilendirmeler arasındadır. Böylelikle Akbank konut hesabı en faydalı kredi çekimlerinin gerçekleşmesinde etkin rol oynamaktadır. Üstelik Akbank konut paket poliçesi ile birlikte farklı sigorta türlerinin aynı anda elde edilmesi de mümkündür. Akbank konut paket poliçesinin önemli özelliklerinden biri de fiyatlarının kampanyalı olmasıdır. Kampanyalı fiyatlar demek ise Akbank konut hesabı ile kredi alımlarında daha az geri ödeme yapılması demektir. Bu konu ve daha fazlası için çağrı merkezlerinden veyahut en yakın banka şubesinden detaylı bilgilendirmeler edinmek mümkündür.

 

Bir önceki yazımız olan Kamu Bankalarından Taşıt Kredisi 0.49 Oranı İmkanı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı