Genel

Akbank Girişimci Geliştirme Programı

2017 yılı itibariyle 14’üncü gerçekleştirilen olan Akbank girişimci geliştirme programı Türkiye genelinde farklı alanlarda çalışma sürdüren girişimcileri programından mezun etti. Program tüm katılımcılara kendi işlerini kurabilmeleri için işletme mantığı, işletme masrafları, gelir gider hesaplamaları ve doğru yatırım yapmanın yollarını öğretiyor.

Sabancı Üniversitesi Girişimcilik Kurulu ve Akbank İş Birliği

Akbank girişimci geliştirme programı 2017 yılında Sabancı Üniversitesi ile iş birliği yaparak bu yılın ilk mezunlarını verdi. Karaköy Minerva Palas’ta düzenlenen törenle programı tamamlayan girişimciler sertifikalarını burada aldı. Programda Akbank Kobi bankacılığından sorumlu olan Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz ile Sabancı Üniversitesi Araştırma ve Geliştirme Sorumlusu olan rektör yardımcısı Prof. Dr. Şirin Tekinay konuşma yaptılar. Uzmanlar tarafından katılımcılara çok geniş yelpazede eğitim aktarıldığını bildiren Şirin Tekinay verilen eğitimleri şu şekilde sıraladı;

  • Çoklu disiplin eğitimi olarak bilinen strateji, pazarlama, inovasyon, finans, hukuk ve operasyonlar konusunda eğitim verildi.
  • Ayrıca katılımcıların iş dünyasına daha rahat optimize olmaları için liderlik insan kaynakları ve kamu destekleri alanında eğitim verildiği bildirildi.

Önlem bu eğitimler iç ve dış pazarda büyüyen bir şirket kurabilmek için girişimcilerin bu sektörlerde rekabetçiliği ihracat hacmini ulaşarak ülke ekonomisine doğrudan katkı bulunmaları sağlanıyor. Verilen eğitimler de başarılı KOBİ’ler kurulabilmesi için günümüzün en güncel ürünleri hizmetleri, bilgilendirme hizmetleri ve finansman modelleri aktarılıyor.  Konuşmacıların söyledikleri arasında bulunan kadın ve erkek eşitliği ile yapılan tüm girişimler gayri safi milli hasıla yüzde 20 arttırdığının görüldüğü belirtildi.

İlginizi çekebilir: Akbank Direkt Kredi

Doğru Girişim Hazırlama

Verilen eğitimler genellikle daha önce kendi girişimlerinde kurmayı denemiş ancak başarısız olmuş kişilerden oluştuğu için bu kişilerin daha doğru bir şekilde yeni girişimlerini gerçekleştirmeleri için yapılan hataları uzmanlar tarafından değerlendiriliyor. Bunların yanı sıra ilk defa girişim kuracak kişilerin hatasız yada en az hata ile girişimlerini başarılı bir hale getirebilmeleri için neler yapmaları gerektiği hangi hatalardan uzak durmaları gerektiği verilen eğitim kapsamı içerisinde. Özellikle kadın girişimcilerin yoğun ilgi gösterdiği programda ülkemizde kadınların reel ekonomiye daha çok katkıda bulunması hedefleniyor. Bu bağlamda kadın girişimcilere verilen destek miktarının daha fazla olmasından dolayı kurulacak girişimlerin maliyeti daha az oranda ulaşabileceği yapılan hesaplamalar ile katılımcılara gösteriliyor.

Bir önceki yazımız olan Kara Listeden Ne Zaman ve Nasıl Çıkılır başlıklı makalemizde kara liste hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı