Bankalar

Akbank eft saatleri

Eft – Elektronik Fon Transferi – bankalar arası para transferidir. Yalın anlatım ile anlatmak gerekirse; X ismindeki bankanızdan, Y ismindeki başka bir bankaya para transfer etmek istediğiniz, EFT protokolü kullanılır. EFT işlemini bankaların mesai saatleri içerisinde yapabilirsiniz. Zaman zaman güncellenen Akbank eft saatleri, 2018 Mayıs ayında yeniden güncellenmiştir.

Hafta içi her gün EFT işlemini yapabilirsiniz. Çünkü EFT işlemi manuel yapılan bir işlem olduğu için, kontrol edilerek alıcı bankaya ulaştırılmaktadır. En çok merak edilen sorulardan biri ise, bankaların eft saatleridir. Özellikle Akbank eft saatleri çok aranan finans kelimeleri arasında yer almaktadır.  Sizler için bankanın web sitesinden aldığımız güncel bilgiler doğrultusunda, bilgiler vereceğiz.

Akbank EFT işlemleri hakkında

Para transferleri arasında işlem ücreti en yüksek olan EFT işlemi, banka şubesinden yapıldığı takdirde, ortaya astronomik transfer ücretleri çıkartabilmektedir. Akbank eft saatleri konusunu işlerken bu konulara da değineceğiz. Kullanıcıların en merak ettiği sorulara hep beraber yanıt arayacağız.

Akbank Eft ücretleri

 • Şubeden Hesaptan gönderilen EFT/İleri Vadeli EFT: Asgari tutar 55 TL, azami tutar 550 TL, azami oran 0,5%
 • Nakit gönderilen EFT: Asgari tutar 60 TL, azami tutar 550 TL, azami oran 0,5%
 • İsme gelen EFT nin kasadan ödenmesi: Asgari tutar 60 TL, azami tutar 550 TL, azami oran 0,5%
 • Akbank direkt mobil şube EFT: Asgari tutar 5.25 TL, azami tutar 5.25 TL
 • Akbank Direkt Geç EFT (İnternet Şubesi Geç EFT (Akbank Direkt İnternet Bireysel ‘den 16.00-17.15, Akbank Direkt İnternet Kurumsaldan 16.00-17.00 saatleri arasında yapılan işlemler için geçerlidir.): Asgari tutar 8TL, azami tutar 8 TL
 • ATM Başka Banka Kredi Kartı Borç Ödeme/ ATM EFT/ Özgür Bankacılık Duvarı EFT: Asgari tutar 15TL, azami tutar 15 TL
 • Çağrı Merkezi EFT: Asgari tutar 55TL, azami tutar 55 TL
 • ATM Geç EFT: (Akbank ATM’lerinden 16.00-17.00 saatleri arasında yapılan işlemler için geçerlidir.): Asgari tutar 17TL, azami tutar 17 TL
 • ATM’den İleri Vadeli EFT: Asgari tutar 15TL, azami tutar 15 TL
 • Kredi Kartından Talimatlı EFT İşlem Ücreti: Asgari tutar 3.78%, azami tutar 3.78%
 • Şubeden Geç EFT (Hesaptan/Kasadan/Kredi Kartından): Asgari tutar 85 TL, azami tutar 580 TL

Gördüğünüz gibi, en düşük EFT ücreti 5.25 TL den başlayıp, 580 liraya çıkabilmektedirJ Bu bilgiler Akbank web sitesinden alınmıştır.

Akbank ileri tarihli EFT

Hafta içi EFT saatlerini geçtiği anda, ileri tarifli eft emri verebilirsiniz. Hafta sonu da bu işlemi yapabilir ve hafta içi istediğiniz bir tarihe emir verebilirsiniz. Eft işlemlerinin yerine getirilmesi, hafta içi her gün 08.30 da başlamaktadır. İleri tarihli EFT işlemleri, mobil bankacılıktan veya internet şubesinden işlem gerçekleşmeden iptal edebilirsiniz. İptal edilen EFT işleminin ücreti de iade edilmektedir. Ya da dilerseniz Akbank müşteri hizmetlerini arayarak, ileri tarihli eft işlemimizin iptalini talep edebilirsiniz.

 

Akbank eft saatleri

Mayıs 2018 tarihli en güncel Akbank eft saatleri konusunda sizlere yardımcı olabilmek için Akbank web sitesinden bilgi aldık. Hafta içi her gün saat 17.15’e kadar, Akbank hesabınızdan istediğiniz bir bankaya EFT yapabilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir husus var. Normal EFT saati 16.00 dır. Saat 17.15’e kadar yapacağınız EFT işlemleri, “ Geç Eft “ olarak işlem görür ve işlem ücretleri daha farklıdır ( Yukarıdaki listeye bakınız ). Yani normal şartlarda 17.15 e kadar işlem yapabilirsiniz ama normal eft saati: 16.00 dır.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı