İş Fikirleri

Acil Tıp Teknisyeni İş İlanları

Makalenin İçerisinde Neler Var?

Meydana gelecek afetler, kazalar ve yangınlar sonrasında yaralanan, özellikle kalp krizi, solunum yetersizliği ve felç geçirme gibi durumlarla karşı karşıya kalan hastalara iyileştirme ile yaşamda tutma açısından ilk müdahaleyi yapan kişiler olarak tanımlayacağımız Acil Tıp Teknisyeni tüm hastanelerde ve acil servis ekiplerinde istenilen ve aranılan bir meslek. Bu denli önem taşına bir meslek olması açısından da tüm hastanelerde talep edilen bir personel.

Dikkatinizi Çekebilir: Acil Tıp Teknisyeni İş İmkanları

İlk Müdahalede Acil Tıp Teknisyeni

Hastaların ilk müdahalesi ile yarasının sarılması, kanamaların önlenmesinde, solunum durması halinde suni teneffüs dahil olmak üzere solunum almaya yani hayata döndürme çabasında olur. Bunun yanında zehirli maddeleri hastadan temizler, yaraları temizler, şokta olan kişileri şoktan çıkarır, tansiyon ölçümü, iğne enjekte yapımı gibi bir çok görev vardır. Bu nedenle hastanelerin özellikle acil servislerinde aranılan ilk personellerden birisidir.

Acil Tıp Teknisyeni Ne İş Yapar?

Vereceği hizmete bağlı olarak soğukkanlı olması istenilen Acil Tıp Teknisyeni iş ilanları talep edilirliğinin yüksek olması nedeniyle sürekli yapılan bir husus. Bu nedenle bu mesleği edinmiş kişilerin iş bulmaları da biraz daha kolaylaşmış oluyor. Düzenli bir çalışma saatinin olmaması, mesai saatinin bulunmaması nedeniyle ağır bir iş yükü içerisinde olmaları nedeniyle aylık gelirleri daha yüksek diyebiliriz. Bu nedenle de tıp teknisyeni olmak isteyen bir kesim kişiden bahsetmek mümkün.

Daha detaylı bilgi almak için Okuyabilirsiniz: İlk ve Acil Yardım Ne İş Yapar?

Hastane Acil Servislerinde Acil Tıp Teknisyenleri

Hastaneler henüz kadro ihtiyacı olmasa dahi özellikle özel hastaneler sürekli ellerinin altında bir iş başvurusu bulundurmak ister. Bu nedenle Acil Tıp Teknisyeni iş başvurusunu da alırlar ve ihtiyaç duyulduğu takdirde de sizlere geri dönüş yaparak işe alırlar. Özel hastanelerde çalışmak isteyen kişilerin başvuruları fiziken olduğu gibi internet üzerinden de yapılabiliyor. Burada yapacağınız işlem bir dilekçe ve özgeçmiş ile başvuru yapmak.

İş Başvuruları

Hastanelerin Halkla İlişkiler bölümünde alınan başvurular verdikleri hizmet ağına göre farklılık olabilir. Burada görev yapacağınız hastanenin bölgesi yerelde olabilir Ulasalda. Bazı hastanelerin yurt dışında da hizmet birimi olması nedeniyle yurt dışında da acil tıp teknisyeni olarak görev yapabilmeniz mümkün.

Hangi Bölümü Okumak Gerekiyor

Türkiye’de bu mesleği edinebilmek adına en çok mezun veren okullar Anadolu Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Medipol Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesidir. Bu mesleğin edinilmesinde ise İlk ve Acil Paramedik, Acil Yardım Teknikerliği Meslek Yüksek Okulu, Acil Yardım ve Afet Yönetimi, Sağlık Kurumları işletmeciliği bölümlerinden mezun olunabiliyor. Mezuniyet sonrası ise sağlık, hizmet, sigortacılık, çevre ve yapı sektörlerinde iş bulunabiliyor.

Mülakat Yapılabiliyor

Acil Tıp Teknisyenliği iş başvurusu ile bazı durumlarda mülakatların yapılması söz konusu ediliyor. Burada başvuru sonrası gerekli görüldüğü takdirde kişi çağırılarak mülakattan geçiriliyor. Burada bu mesleği yapacak kişilerde öncelikli olarak soğukkanlı kalınması ön plana çıkabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Acil Servis Hemşiresi İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı