İş Fikirleri

Acil Servis Hemşiresi İş İlanları

Acil Servisler hiç hasta gelmese bile bazı dönemlerde oluşan kaza ve yaygın hastalık nedeniyle yoğun bir dönem geçirebiliyor. Bu yoğunluğun üstesinden gelinmesi adına Acil Servislerde doktor, hemşire, teknisyenler, sekreterler ve hasta bakıcılara kadar geniş bir personel ağı ile hastalar karşılanıyor. Bu anlamda bir çok hastane yorucu olan bu birimde çalışmak istenilmemesi de dahil olmak üzere sürekli personel arayışı içerisine girebiliyor. Bunun yanında aranılan personel acil servis hemşiresi de oluyor. Bu durumda mezun olan ve atanamayan kişilerin arama yaptığı husus da  acil servis hemşiresi iş ilanları oluyor.

Göz Atabilirsiniz: Acil Servis Hekimi İş İlanları

Acil Servis Hemşiresi Ne İş Yapar?

Acil servisin bir personeli olarak yapılacak bir çok iş hemşirelere kalabiliyor. Burada hastanın karşılanması, acil servise kabulü, gerekli görülen EkG, solunup, ısı, kan basıncı gibi ilk monitörizasyonu izlemesi, kaydetmesi bu durumu acil servis hekimine bildirmesi başlıca görevleri arasında bulunuyor. Burada hastanın durumuna göre önceliğini belirleyen hemşire kurum içindeki nakillerine kadar tüm işlerden sorumludur.

Acil Servis Hemşiresi kişinin hastalığının yanında bakımı ve beslenmesine kadar tüm parametrelerde dokunuşu bulunur. Bu yönden bir Acil Serviste doktordan çok hemşire ihtiyacı duyulur. Bu nedenle de piyasada sürekli acil servis hemşire iş ilanları görebilirsiniz. Servislerde görev yapan diğer sağlık personeli de dahil olmak üzere hemşirelerin görevleri ve yapacakları hususlar yasal mevzuatlar çerçevesinde yerine getiriliyor ve bu mevzuatlara hastanenin kendi kuralları da dahil ediliyor. Bu anlamda görev yapacak hemşirelerin sorumlulukları da çok oluyor.

Okuyabilirsiniz: İlk ve Acil Yardım Ne İş Yapar?

Acil Servis Hemşire İş İlanları ve Başvurusu

Devlet Hastanelerinde bulunan Acil Servislerde mesai saati olmaması, yoğun çalışmalar ve yorucu bir hizmet olması nedeniyle çok çalışılmak istenmeyen birimler olduğu yapılan yorumlardan anlaşılıyor. Fakat özellikle yeni atana hemşireler ve hemşire adaylarının genelde ilk görev yeri olarak bu birim seçiliyor.

İnternet üzerinde onlarca firma iş ilanı kabul ediyor ve iş arayan kişilerde bu mecralarda arama yapıyor. Bir çok kanalda acil servis hemşiresi iş ilanları bulunurken bu ilanların bölgesel olmasının yanında ulusal ve uluslar arası ilanlarda bulunabiliyor. Yani ülke dışında hizmet veren hastanelerin geniş hizmet ağı içerisinde bulunan her biriminde acil servis hemşiresi ihtiyacı olabiliyor. Burada kişi bu mecralar üzerinden başvuru yapabilirken aynı zamanda şahsen de yapabiliyor.

Hemşire iş başvurusu yapmak isteyen kişiler hastanelerin Halkla İlişkiler bölümüne yazılı olarak başvuru yapıyor. Burada özgeçmiş önem arz ediyor. Hemşire ve diğer personel ihtiyacına binaen bir çok hastane başvuruyu kendi internet sitesi üzerinden de alabiliyor. Burada personel ihtiyacı olmasa dahi ileriki dönemde oluşacak ihtiyaçların karşılanması amacıyla bir ön çalışma söz konusu. Hemşire iş başvurusunu hastanenin kendi sitesinden dijital ortamda yaparken bilgileri doldurmanız ve gerekli belgeleri de jpeg formatında doldurmanız yeterli oluyor.

Bir önceki yazımız olan Acil Servis Hekimi İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı