İş Fikirleri

Acil Servis Hekimi İş İlanları

Doktor mesleği edinilmesi ile uzun zaman alan ve emek isteyen bir aşamadan geçiyor. Bu nedenle de çok aranılmasına rağmen çok ta bulunamayan bir meslek haline geldi. Özellikle Özel hastanelerde aranılan meslekler arasında bulunan acil servis hekimi iş ilanları internet üzerinden yapılanlar arasında bulunuyor.

Acil Servis Hekimlerinde Aranan Şartlar

Acil Servis Hekimi unvan olarak pratisyen hekimlerden oluşur. Bu hekimlerin özellikle büyük hastanelerde uzman doktorların bulunmasından dolayı acil servislerde çalıştırıldığını söylemek mümkün. Bu anlamda acil serviste çalışmak biraz daha yoğun ve emek isteyen bir iş olması açısından hastaneler bu işte çalıştıracakları doktorlarda bazı şartlar aramaktadır. Burada en az 2 yıllık bir acil servis deneyiminin olması, hastalarda konulacak tanılara ve yaklaşımının iyi derecede olması, hasta memnuniyetini ön plana çıkarması, doktor olarak branşındaki gelişmeleri takip etmesi, 24 saat çalışma vardiyasına ayak uydurabilmesi başlıca şartlar arasında bulunur.

Göz Atabilirsiniz: Acil Servis Hemşiresi İş İlanları

Acil Servis Hekimi İnternetten Başvuru

Acil servis hekim iş ilanları internet üzerinden yapıldığına göre buradan da başvurabilmek mümkün. Genelde özel hizmet amacıyla kurulan siteler üzeriden yapılan bu ilanlara başvuruda ise üyelik isteniyor. Üyelik için bazı bilgileri doldurduktan sonra e posta adresi ve şifreniz ile giriş yaparak ilgili ilana başvuru yapabiliyorsunuz.

Hastanelerde Acil Servis Hekimleri

Hastaneler kurulumu ile ulusal çapta geniş bir ağa yayılabiliyor. Bu nedenle de personel ihtiyacında artış söz konusu. Bu ihtiyacın karşılanması için iş alımlarını yaparken çalışma konusunda bölge ayrımı gözetmeyen personel ile ayrıca ilgilendiği söylenebilir. Mesleğin konusu doktorluk olunca aslında uzun bir eğitim sonrası olunabilmesi ve sürekli ihtiyacın artması nedeniyle bu meslekteki kişilerin bulunması zor. Özellikle de acil servislerdeki çalışma temposu ve yorucu olması nedeniyle tercih edilmemesi bu iş ilanlarının artmasına neden oluyor.

Okuyabilirsiniz: İlk ve Acil Yardım Ne İş Yapar?

Hastaneden Başvuru

Acil Servis Hekimliği iş ilanı yine internet üzerinden hastanelerin kendi sayfaları üzerinden yapılabiliyor. Hastane iş alımlarını teknik olarak buradan alarak çok daha avantajlı duruma geliyor. Burada kişiden üyelik isteme gibi bir durum söz konusu değil. Teknik olarak bilgilerin doldurulması ve bazı belgelerin de jpg formatında sisteme yüklenmesi sayesinde anlık olarak iş başvurusu yapılabiliyor. Bunun yanında kişi isterse hastaneye giderek şahsen başvuru yapması da mümkün. Şahsen başvurular daha mantıklı olabilir. Çünkü birebir iletişim her zaman daha sağlıklı oluyor.

Hastaların İlk Başvurduğu Yer Acil Servis

Hastaların acil olarak başvurdukları acil servislerin deyim yerindeyse vitrini konumundaki acil servis hekimleri buradaki düzenin sağlanmasından da sorumlu oluyor. Triaj uygulamaları ile düzenlenen bu mecralarda hasta genelde triaj tabibi yada paramedik ve sağlık personellerince karşılanıyor. Bu karşılama sonrası hastanın acil durumuna göre hastalar arasında doktorun muayenesine başvuruluyor. Acil servis hekimi burada ilk muayeneyi yaptıktan sonra hastanın durumuna göre uzman doktora başvurulması ya da muayene edilmesi için sevkinden de sorumlu.

Bir önceki yazımız olan Acil Hekimi İş İlanları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı